Story Life RPG | Update 3.6 [ SISTEMI ]

Započeo [SL] Jimmy Cenway, April 25, 2022, 19:45:15 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Update 3.6 FINAL + bug fix
Sta je novo?


~ Experience ~
Svaka akcija na serveru nosi odredjen broj XP bodova, a iste skupljate kako bi presli na sledeci nivo (LVL UP). Dakle nece vise biti onaj monoton LVL UP sistem gdje nabijate sate, vec cete uvijek morati raditi odredjene akcije, kako bi presli na sledeci nivo. Neke od tih akcija su: poslovi, eventi, weed lab, storage wars, hapsenje, lijecenje, rob banke / zlatare / atm, war, tt. Svaka radnja nosi razlicit broj XP bodova, a to cete otkriti igrom. 1 level = 1100 EXP.
EXPERIENCE = DINAMICNA IGRA.






~ Weed Lab ~



Da bi se bavili ilegalnim uzgojem marihuane, potrebno je da posjedujete weed lab. Trenutno na serveru ima 5 weed laboratorija, koje su rasprostranjene sirom San Andreas mape. Dobicete lokaciju 1. weed laba i na osnovu nje, mozete po sablonu naci ostale laboratorije. Cijena 1. weed laba bice $10.000.000, a potreban level za kupovinu istog je 10.







Weed Lab - mjesto gdje se obavlja proces uzgoja biljaka (sadjenje, zalivanje, susenje).








Grow Shop - mjesto gdje se kupuju sjemenke marihuane za pocetak rada u weed labu.
U okviru novog weed sistema je "Grow Shop" koji se nalazi u Verona Mall-u. Grow Shop ce kostati $5.000.000, a potreban level za kupovinu je 10.






Po zavrsetku procesa uzgoja biljaka, iste prodajete dilerima koji ce biti rasprostranjeni po cijelom Los Santosu. Cijena prodaje biljke bice 85% od cijene sjemena pomnozena sa gramazom koju vam biljka donese. Svaka biljka donosice razlicitu gramazu, a otkricu vam da biljka "AK-47" koja je najjeftinija donosi i najmanju kolicinu, oko 20 grama. Ostalo prepustam vama da otkrijete igrom!

~ Storage Wars & Pawn Shop ~
Storage Wars ili u prevodu "ratovi skladista" je sistem kojim ce se moci baviti svi igraci na serveru. Sistem funkcionise na osnovu aukcije - ko vise ponudi, skladiste je njegovo. Trenutno ce na serveru biti 5 lokacija skladista, a svaka lokacija ima po 3 skladista. U skladistima ce se nalaziti razni itemi - od obicnih paketa do skupocjenih antikviteta. Na vama je da procijenite sta je vrijedno nadmetanja, a sta nije. Nekad cete izgubiti, nekad cete dobiti, sve je u procjeni i malo srece. Aukcije ce biti aktivne svaki 2. dan. Nakon sto kupite skladiste, isto morate isprazniti u roku 1h i iteme prodati u pawn shop, gdje se isto mozete nadmetati i cjenkati sa NPCom kao vlasnikom pawn shopa. Aukcijama mozete pristupiti putem vaseg mobilnog telefona (/telefon).













~ Car Export ~
Da bi exportovali vozilo i tako zaradili, prvo je potrebno da odete na LS dokove (tacna lokacija je gdje pristize trajekt) i da pokrenete potragu za vozilima pritiskom na ENTER / RETURN. Na serveru ce biti tacno 100 lokacija na kojima ce se spawnati random vozila sa table, te cete vi otkrivati te lokacije, a samim tim i vozila. Svakim exportom cete zaraditi oko $5000 + 50 EXP i ovo ce biti kao SIDE JOB. Dakle, pored primarnog posla moci cete i ovako zaradjivati. Svaki dan ce se mijenjati lista vozila tj. tabla.





~ Police Job & Wanted Level ~
Ulaskom u policijsko vozilo uzimate duznost pritiskom na taster 2. Automatski ce vam se svi suspecti (igraci sa wanted levelom) markirati na radaru crvenom bojom. Isto tako cete vi kao policajac biti markirani ostalim igracima plavom bojom. Vasa je duznost da suspecte uhapsite, ali mozete jedino ako ste i vi i suspect on feet. Hapsite tasterom L ALT, te igraca automatski saljete u zatvor gdje sluzi kaznu u odnosu na svoj wanted level. 1 wanted level = 1 minut. Igracima ce biti omoguceno 48 singleplayer lokacija sa "mitom" tj. sa zvjezdicama koje mogu pokupiti i tako smanjiti ili redukovati svoj WL. Zvjezdice mozete kupiti non stop, samo ukoliko znate lokaciju istih, a jednu te istu zvjezdicu ponovo mozete pokupiti poslije cooldowna od 10 minuta. Policajac ce za svako uspjesno hapsenje dobiti platu od $10.000 i 50 EXP. Koliko je policajcu lako da uhapsi, toliko ce suspectu biti lako da pobjegne. Sve je u skillu i snalazljivosti igraca. Ovaj sistem smo uveli svakako zbog dinamicnije igre i zanimljivosti, ali i zbog ucestalih svadja i prijava koji je prouzrokovao prosli sistem LSPDa kao organizacije!





~ Korigovana ekonomija servera ~
Trenutno je korigovana samo ekonomija poslova i nekih sitnica. U toku je korekcija kompletne ekonomije. Novosti u vezi ekonomije mozete pratiti na sledecem linku: [SL] Update komplet ekonomije

NOVE MAPE

~ LS Pier Spawn ~


~ LSPD ~


~ Opstina ~


~ Verona Mall ~


~ Zgrada / Stan / Penthouse ~








~ Banka ~


~ Autosalon ~


~ Biro rada ~


~ Object shop ~




Svidja mi se sve svaka čast, mogao si mi poslati link ENBa? Ahaha


Svidja mi se ovaj fazon koji gradite nadam se da cete vratit stare brojke, sretno  :)


Veoma kreativno, sretno dalje.
• Sve sam u stanju da pustim da ide
Nisam od onih što svima se svide. •

Citat: KRISTIJΛ N poslato April 25, 2022, 23:48:19 POSLE PODNE
Svidja mi se ovaj fazon koji gradite nadam se da cete vratit stare brojke, sretno  :)
Hvala ti, cijenimo to.





Izgleda prejako , cini se da cu opet igrati aktivno  :P

Srećno, inače ovo sa traženim vozilima sam video kod @Slade na City of Dreams, gl

Citat: BTL | jevta poslato April 26, 2022, 16:59:36 POSLE PODNE
Srećno, inače ovo sa traženim vozilima sam video kod @Slade na City of Dreams, gl
Ne zelim suditi, meni ovo lici na Welcome to Los Santos kopiju :/ Ali kao sto sam vec rekao, svako zeli deo kolaca :D :D

Ideja sistema je sa WTLS. Nisam znao da na SAMP-u u 2022. godini ljudi i dalje sude druge za uzimanje ideja s drugih servera, ali onda se sjetis da je ovo balkan, jedino sto ljudi ovdje rade je pricaju o tudjim poslovima.

Ukoliko WTLS ima copyright na tu ideju, sistem ce biti uklonjen.

Creditsi za ideju sistema idu WTLS i to nije nikakva tajna.
Poslednja Izmena: April 26, 2022, 23:58:35 POSLE PODNE od JohnnY.

Citat: JohnnY. poslato April 26, 2022, 23:56:18 POSLE PODNE
Ideja sistema je sa WTLS. Nisam znao da na SAMP-u u 2022. godini ljudi i dalje sude druge za uzimanje ideja s drugih servera, ali onda se sjetis da je ovo balkan, jedino sto ljudi ovdje rade je pricaju o tudjim poslovima.

Ukoliko WTLS ima copyright na tu ideju, sistem ce biti uklonjen.

Creditsi za ideju sistema idu WTLS i to nije nikakva tajna.
Ne osudjujem, samo kazem. I ja kupim neke ideje sa LSRP-a i SOLS-a pa ne krijem to, nema tu nista lose, samo ih spomenem.
Evo include koji sam uradio pre nekoliko dana, dobio ideju sa Rio de Janeiro servera za koji nikad cuo nisam, ali dao sam im zasluge za to jer sam kod njih video i zasluzuju da budu pomenuti.

"Ne zelim suditi, meni ovo lici na Welcome to Los Santos kopiju"

Citat: choppa100 poslato April 27, 2022, 00:22:45 PRE PODNE
Ne osudjujem, samo kazem. I ja kupim neke ideje sa LSRP-a i SOLS-a pa ne krijem to, nema tu nista lose, samo ih spomenem.
Evo include koji sam uradio pre nekoliko dana, dobio ideju sa Rio de Janeiro servera za koji nikad cuo nisam, ali dao sam im zasluge za to jer sam kod njih video i zasluzuju da budu pomenuti.

"Ne zelim suditi, meni ovo lici na Welcome to Los Santos kopiju"

Zar ima smisla davat zasluge serveru za koji 99% nasih igraca nije ni culo.. pritom pitanje cija je to ideja ima mali milion servera vrlo moguce je da su i oni uzeli od nekog sto nije rijedak slucaj.. svakako ako imaju dobre ideje sto da ne uzet i unaprijedit nase monotone servere..

Upravo je to i bio plan, omogucit nesto na balkanu sto strani serveri vec godinama imaju.

Citat: choppa100 poslato April 26, 2022, 17:04:52 POSLE PODNE
Ali kao sto sam vec rekao, svako zeli deo kolaca :D :D

Tesko je spojiti "ne zelim suditi" i "zeli dio kolaca"

Ali nema veze, bitno da se slazemo u tome da treba osvjezenja na balkanu i da nema nista lose u kopiranju stranih servera.

Sve pet :)