BAG

Započeo Mujkic, Novembar 16, 2021, 18:37:16 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Kod: [Izaberi]
Problem(error/warning): https://imgur.com/a9Kq0aF, uzeo sam ovu mapu sa neta kao test samo, dakle imam hostovan server ali mi se mape ne ucitavaju, mnogi mi kazu da je do streamera no probao sam ubacio najnoviji ali idalje isti problem... Unaprijed hvala za sve koji ce mi pomoci ili koji su mi pokusali pomoc... :) Izvinjavam se i ako nije dobro formular ispunjen :)
Deo skripte: [pawn]//[/pawn]
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log): //
:)

Citat: Vatrenii poslato Novembar 16, 2021, 18:37:16 POSLE PODNE
Kod: [Izaberi]
Problem(error/warning): https://imgur.com/a9Kq0aF, uzeo sam ovu mapu sa neta kao test samo, dakle imam hostovan server ali mi se mape ne ucitavaju, mnogi mi kazu da je do streamera no probao sam ubacio najnoviji ali idalje isti problem... Unaprijed hvala za sve koji ce mi pomoci ili koji su mi pokusali pomoc... :) Izvinjavam se i ako nije dobro formular ispunjen :)
Deo skripte: [pawn]//[/pawn]
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log): //

Fixao sam, mape su mi bile odvojene od direkt moda, bile su podijeljene u modules folder pa tamo napravljeno... Prenio sam direkt u mod i radilo je onda kako ne bi sve mape prebacio direkt jer bi bilo previse napravio sam u "gamemodes" folderu "mapice.pwn" i #include mapice.pwn i testiro i sve radi :) Uglavnom hvala iako niste nista uradili ali vjerujem da bi barem bio neko ko bi pomogao :) Racunat cu kao da mi je neko pomogao :D
:)

Citat: Vatrenii poslato Novembar 16, 2021, 19:29:53 POSLE PODNE
Fixao sam, mape su mi bile odvojene od direkt moda, bile su podijeljene u modules folder pa tamo napravljeno... Prenio sam direkt u mod i radilo je onda kako ne bi sve mape prebacio direkt jer bi bilo previse napravio sam u "gamemodes" folderu "mapice.pwn" i #include mapice.pwn i testiro i sve radi :) Uglavnom hvala iako niste nista uradili ali vjerujem da bi barem bio neko ko bi pomogao :) Racunat cu kao da mi je neko pomogao :D

Ipak ovo nije radilo, no izbacio sam sve mape i ostavio jednu koja je bagala i starto server i sve radi normalno, ubacio sve ostale opet se to desava ? jel to previse mapa ili sta ? kako da fixam ?
:)


Citat: Galardo poslato Novembar 16, 2021, 19:58:53 POSLE PODNE
CreateObject ili dynamic?

Ima i CreateObject, i createdynamicobject a i createdynamicobjectEx... Bas to ima veze ?
:)

Mozda si dosao do limit objekata... 8)
**#one&only**
**#qwerty**

Citat: qwertyy poslato Novembar 16, 2021, 20:43:53 POSLE PODNE
Mozda si dosao do limit objekata... 8)

... Koliko je limit ? nemoguce da tako malo onda stane... Kako na vecim serverima onda ? Lupam Skill Arena u nje je non stop nova mapana kuca... Imal kakve veze onaj draw distance jer ja kad pravim mapu u 1.9 ja idem createdynamicobject i stavim na 900 a na 2.1 ts mi sve samo i kad izmapam na ts 1.9 sve mapa radi normalno dok na 2.1 ne radi...
:)

Citat: Vatrenii poslato Novembar 16, 2021, 21:18:56 POSLE PODNE
... Koliko je limit ? nemoguce da tako malo onda stane... Kako na vecim serverima onda ? Lupam Skill Arena u nje je non stop nova mapana kuca... Imal kakve veze onaj draw distance jer ja kad pravim mapu u 1.9 ja idem createdynamicobject i stavim na 900 a na 2.1 ts mi sve samo i kad izmapam na ts 1.9 sve mapa radi normalno dok na 2.1 ne radi...
Ajde kazi ti meni ovo, zasto ti treba draw distance 900? Pogotovo ako je u pitanju neki enterier koji recimo zauzima 20x20 unita (mjernih jedinica) u San Andreas?
Osim toga ti kazes draw distance, ali ja predpostavljam da ti menjas stream distance (ili jos veca verovatnoca oboje).
Prvo, lepo ih sve vrati na 300, ja sam licno imao JEDNOM nuzdu da stavim stream distance preko 300, i taj draw distance je bio oko 1000. Pri cemu to je bio projekat retexturisanja pustinje, tako da su u pitanju gigantski objekti od koji su neki u stvar landmarks u SA.

Znaci prvo sve vrati na 300. Drugo, enteriere prikazuj odvojeno, nema potrebe u main world da prikazujes enteriere. Prikazuj ih samo kad igrac udje u neki enterier (znaci stavi ih i u poseban virtual world).

Objasnicu ti malo kako funkcionise streamer ( CreateDynamicObject )

Streamer sluzi da se zaobidje limit objekata ( 1000 ), i takodje limit pickup-ova, labela, itd itd..

Radi tako sto kreira i unistava objekte u odredjenom radiusu od igraca ( draw distance i stream distance )

To je radius u koji igrac mora uci da bi se objekti kreirali, i iz kog kada izadje objekti se uniste

Eh sada, kada to razumes, moj predlog, prebaci sve sa CreateObject u CreateDynamicObject, osim podloga na kome se nalaze vozila, zasto?
Kada svaki igrac izadje iz stream-a nekog objekta, u ovom slucaju objekta podloge, on ce se unistiti i vozila ce da propadnu, da se to ne bi desavalo koristi CreateObject

Trudi se da uvek koristis streamer

Mozda si samo presao limit objekata sa CreateObject ( 1000 objekata ), mada treba proveriti

Takodje, pazi na stream i draw distance koji postavljas za odredjenu mapu i topla preporuka da ubacis optidraw

A sto se tice za stream i drawdistance, zavisi od ostalih mapa, kako su optimizovano, obicno koristim izmedju 500-1000, zavisi koja je mapa u pitanju

Citat: V01D poslato Novembar 16, 2021, 21:24:56 POSLE PODNE
Objasnicu ti malo kako funkcionise streamer ( CreateDynamicObject )

Streamer sluzi da se zaobidje limit objekata ( 1000 ), i takodje limit pickup-ova, labela, itd itd..

Radi tako sto kreira i unistava objekte u odredjenom radiusu od igraca ( draw distance i stream distance )

To je radius u koji igrac mora uci da bi se objekti kreirali, i iz kog kada izadje objekti se uniste

Eh sada, kada to razumes, moj predlog, prebaci sve sa CreateObject u CreateDynamicObject, osim podloga na kome se nalaze vozila, zasto?
Kada svaki igrac izadje iz stream-a nekog objekta, u ovom slucaju objekta podloge, on ce se unistiti i vozila ce da propadnu, da se to ne bi desavalo koristi CreateObject

Trudi se da uvek koristis streamer

Mozda si samo presao limit objekata sa CreateObject ( 1000 objekata ), mada treba proveriti

Takodje, pazi na stream i draw distance koji postavljas za odredjenu mapu i topla preporuka da ubacis optidraw

A sto se tice za stream i drawdistance, zavisi od ostalih mapa, kako su optimizovano, obicno koristim izmedju 500-1000, zavisi koja je mapa u pitanju

Hvala ti puno <3 Mozeli se 900 draw distance koristiti ? A i sta je "Optidraw" :D
:)

Citat: Vatrenii poslato Novembar 16, 2021, 22:05:47 POSLE PODNE
Hvala ti puno <3 Mozeli se 900 draw distance koristiti ? A i sta je "Optidraw" :D

Naravno da moze, a optidraw je include koji dosta poboljsava ucitavanje mapa, nisam siguran kako radi, ali pomaze :D

Citat: V01D poslato Novembar 16, 2021, 22:24:38 POSLE PODNE
Naravno da moze, a optidraw je include koji dosta poboljsava ucitavanje mapa, nisam siguran kako radi, ali pomaze :D

Kako se tacno includea ?
[pawn]#include <optidraw> ?[/pawn]
:)

Limit createobject (1000)
Upwork Skills
Back-end:
• PHP Frameworks (Laravel, Symfony,Codeigniter)
• Python/Django
• Node.js

Front-end:
• HTML
• CSS pre-processing (SASS, LESS)
• Javascript (JQuery, Ajax, Vue, Angular, React, etc.)
• Bootstrap

CMS
• Wordpress (Woocommerce)
• Shopify, Magento

Citat: Vatrenii poslato Novembar 17, 2021, 13:06:49 POSLE PODNE
Kako se tacno includea ?
[pawn]#include <optidraw> ?[/pawn]

Sad sam vidio da vec imam optidraw xd
:)

Citat: V01D poslato Novembar 16, 2021, 21:24:56 POSLE PODNEStreamer sluzi da se zaobidje limit objekata ( 1000 ), i takodje limit pickup-ova, labela, itd itd..
Ima još more funkcija oko zona i sl, nije samo da zaobiđe limit

Citat: V01D poslato Novembar 16, 2021, 21:24:56 POSLE PODNEEh sada, kada to razumes, moj predlog, prebaci sve sa CreateObject u CreateDynamicObject, osim podloga na kome se nalaze vozila, zasto?
Kada svaki igrac izadje iz stream-a nekog objekta, u ovom slucaju objekta podloge, on ce se unistiti i vozila ce da propadnu, da se to ne bi desavalo koristi CreateObject
Glupost, kakav createobject odvoji 20min i pročitaj wiki streamera, imaš priority za svaki objekt, po defaultu je 0 ili 1 nisam siguran, postaviš npr na 2 ili 5, 10 nebitno, učitavaće se od najvećeg do najmanjeg i imaš https://github.com/samp-incognito/samp-streamer-plugin/wiki/Natives-(Updates)#streamer_updateexplayerid-floatx-floaty-floatz-worldid---1-interiorid---1-type---1-compensatedtime---1-freezeplayer--1 tako možeš update igrača prije nego i pristupi lokaciji da učita objekte i sve ostalo na strimeru

Citat: V01D poslato Novembar 16, 2021, 21:24:56 POSLE PODNE
A sto se tice za stream i drawdistance, zavisi od ostalih mapa, kako su optimizovano, obicno koristim izmedju 500-1000, zavisi koja je mapa u pitanju
Nebitno koja je mapa u pitanju, svaki objekt treba posebno da ima svoj prioritet i draw/stream distancu ali vama je to mrsko malo po malo sređivati, bubni 500, enterijeri imaju vw/int na 0 i lagano, ako učita učita

Citat: V01D poslato Novembar 16, 2021, 22:24:38 POSLE PODNE
Naravno da moze, a optidraw je include koji dosta poboljsava ucitavanje mapa, nisam siguran kako radi, ali pomaze :D
Vjerovatno kao što sam napisao iznad, koristi model sizes include koji ima info o svakom objektu, preko veličine generiše s/d distance i vjerovatno dodijeli prioritet, možda ima još šta, barem ja bih ovako napravio jer se sve složilo u glavi kad sam vidio da koristi modelsizes

Streamer po defaultu 500 objekata će prikazati, možeš koristit https://github.com/samp-incognito/samp-streamer-plugin/wiki/Natives-(Settings)#streamer_setvisibleitemstype-items-playerid---1 u OGMInit i prepravit na 1k

Ko još hoće da se igra može tickrate, chunkove, itd dirat