Linux - Pitanje za sve koji ga ne koriste?

Započeo Sage, Jul 24, 2021, 02:14:36 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ja koji ne koristim računar uopše :3
CAPTAIN FOUX aka TDEGOD

Citat: Sage poslato Jul 24, 2021, 02:14:36 PRE PODNE
Zašto? Ne mislim ironično, stvarno želim odgovor (ako je moguće temeljan) - zašto? :D


Naime mislim da je sada pravo vreme za Linux ali želim da čujem vaša misljenja :)
Pitanje treba da bude za tebe, zasto ne koristis Windows kao ostalih 73% nego moras kao ovih jedva 2,68% sveta. :D


Citat: Goku ^ poslato Jul 29, 2021, 08:48:05 PRE PODNE
Pitanje treba da bude za tebe, zasto ne koristis Windows kao ostalih 73% nego moras kao ovih jedva 2,68% sveta. :D


zato sto nije retardiran da dopusti sebi da mu sranje unistava kompjuter a pogotovo disk, ne zeli da koristi toliko ranjiv sistem, ja ne znam kakvo je to uopste pitanje, zamisli da koristis windows, koji je to nivo debilizma lol  ::)

Citat: zlatkobeee poslato Jul 29, 2021, 12:53:31 POSLE PODNE
zato sto nije retardiran da dopusti sebi da mu sranje unistava kompjuter a pogotovo disk, ne zeli da koristi toliko ranjiv sistem, ja ne znam kakvo je to uopste pitanje, zamisli da koristis windows, koji je to nivo debilizma lol  ::)
***************************
Poslednja Izmena: Jul 29, 2021, 14:06:17 POSLE PODNE od Goku ^

Ne kazem da je Linux sranje itd itd, ali ako si naviko na windows koristices windows, svako ima svoji ukus ja koristim windows sad ce jos malo biti 10 godina i ne bi mi bilo lako da sad posle 10 godina predjem na Linux, ako me neko razume, Linux sam vidjao samo na netu uzivo nikad linux nisam video niti ga koristio jelte jer ga nikad nisam ni video uzivo. Izneo sam svoje misljenje jesam malo bio da kazem "Uvredjen" za prozivanje windowsa jelte posle 10 godina koriscenja tako da se tu izvinjavam sa svoje strane.

Citat: Goku ^ poslato Jul 29, 2021, 14:05:56 POSLE PODNE
Ne kazem da je Linux sranje itd itd, ali ako si naviko na windows koristices windows, svako ima svoji ukus ja koristim windows sad ce jos malo biti 10 godina i ne bi mi bilo lako da sad posle 10 godina predjem na Linux, ako me neko razume, Linux sam vidjao samo na netu uzivo nikad linux nisam video niti ga koristio jelte jer ga nikad nisam ni video uzivo. Izneo sam svoje misljenje jesam malo bio da kazem "Uvredjen" za prozivanje windowsa jelte posle 10 godina koriscenja tako da se tu izvinjavam sa svoje strane.
super sve to nego jeste da windows koristi 70%+ sveta, ali zato linux koristi 3% masina koje nisu jaje nego pravi hosting i database centri, super racunari...

Linux mi se vise svidja i mnogo je bolji ali sam navikao na Windows

Citat: Goku ^ poslato Jul 29, 2021, 14:05:56 POSLE PODNE
Ne kazem da je Linux sranje itd itd, ali ako si naviko na windows koristices windows, svako ima svoji ukus ja koristim windows sad ce jos malo biti 10 godina i ne bi mi bilo lako da sad posle 10 godina predjem na Linux, ako me neko razume, Linux sam vidjao samo na netu uzivo nikad linux nisam video niti ga koristio jelte jer ga nikad nisam ni video uzivo. Izneo sam svoje misljenje jesam malo bio da kazem "Uvredjen" za prozivanje windowsa jelte posle 10 godina koriscenja tako da se tu izvinjavam sa svoje strane.
Problem je što je linuks zapravo mnogo LAKŠI za korišćenje, podešavanje i prilagođavanje i nema baš tu nešto da se navikneš kada je sve isto samo lakše:D

A ipak neću pisati neke detaljne odgovore, samo reći ću da je jedini validan razlog zbog kog ne želite da pređete na Linux (ne zadugo doduše) Gaming i to je to, sve ostalo nisi razlozi..

Citat: zlatkobeee poslato Jul 29, 2021, 12:53:31 POSLE PODNE
zato sto nije retardiran da dopusti sebi da mu sranje unistava kompjuter a pogotovo disk, ne zeli da koristi toliko ranjiv sistem, ja ne znam kakvo je to uopste pitanje, zamisli da koristis windows, koji je to nivo debilizma lol  ::)
pa ti si dokaz debilizma, je l' to znaci da si ti windowzzzzzz hmmmmmmm ???????¿¿¿¿¿¿¿?
CAPTAIN FOUX aka TDEGOD

Linux je mnogo brži sistem od svih windowsa ali prosto ta barijera gde ne možeš da instaliraš igrice i programe kao npr. office paket ili adobe


credits: Xunder, Ino420, Muma

Citat: Pottus;3903994SetPlayerPos("dreni1998", 666.666, 666.666, 666.666, 666.666);    ///// GO IN HELL MOTHERFUCKER

https://i.imgur.com/XHLx9oj.gif
https://i.ibb.co/ZJqQKWT/NXRX.gif

Citat: ᗪ卂乂 poslato Jul 30, 2021, 14:22:16 POSLE PODNE
Linux je mnogo brži sistem od svih windowsa ali prosto ta barijera gde ne možeš da instaliraš igrice i programe kao npr. office paket ili adobe
Za apsolutno sve ima alternativa a i većina toga radi u Wine-u, ali ako je ovo razlog (osim igrica) onda ne džadžujem :)

Koristio Arch 1mj i morao se vratiti zbog igrica

Citat: Sage poslato Jul 30, 2021, 15:06:54 POSLE PODNE
Za apsolutno sve ima alternativa a i većina toga radi u Wine-u, ali ako je ovo razlog (osim igrica) onda ne džadžujem :)
Jes treba mi pola dana da instaliram alternative... ne valja to ništa


credits: Xunder, Ino420, Muma

Citat: Pottus;3903994SetPlayerPos("dreni1998", 666.666, 666.666, 666.666, 666.666);    ///// GO IN HELL MOTHERFUCKER

https://i.imgur.com/XHLx9oj.gif
https://i.ibb.co/ZJqQKWT/NXRX.gif

Citat: ᗪ卂乂 poslato Avgust 01, 2021, 18:27:04 POSLE PODNE
Jes treba mi pola dana da instaliram alternative... ne valja to ništa
Misliš jedna komanda i 12 sekundi? ;)
Zbog ovakvih kao vi što seru bez toga da ne znaju ni L od Linuxa niko neće ni da mu da šansu lmao

A dobro, nekome ko godinama radi u programima na Windowsu, koji nisu kompatibilni sa Linux-om i mozda ne rade na Wine-u bas najbolje je iskreno gubljenje vremena da se navikavaju na alternativu. Ja sam vec nekih 15 dana na Arch Linux-u i da budem realan, za sada nemam nikakvih problema. Vecinu programa koje koristim sam nasao ili na official stranicama, ili na arch user repository-u.