Pomoc u vezi drivera za komp

Započeo PsychoScript, Maj 10, 2021, 10:07:49 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Juce sam instalirao win 7 jer je win 10 veliko govno, tako receno, barem po meni jer previse zauzima, e sad, imam sve potrebne drivere, trazio sam po netu kako da fixam zvuk jer mi se ne cuje na slusalicama, medjutim zvucnici se cuju, ako postoji mozda neki driver za koji ja ne znam da bi radio prikljucak za slusalice koji je direkt u kompu a ne na zvucnicima.
Nadam se da ste skontali
Ukratko, moze li neko da mi da driver :D
Graphic Designer - Contact info
[email protected]
https://markovicdesigns.carrd.co/

Realtek HD Audio Manager
• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security


Desni klik na zvucnik u donji desni ugao, Playback Devices i vidi jel imas slusalice, ako imas onda desni klik pa Set Default Playback device (stavi i za communications da ti skype, discord i slicno preko slusalica isto ide).
Ako nemas onda ti komp ne detektuje da si ustekao slusalice i to je verovatno hardverski problem (mada ne znaci 100% iako je najverovatnije tako).

Sto se tice drajvera nemoze ti niko poslati bez ti sam da nadjes. Desni klik, properties na Computer u start meni (ili ako si ga izbacio na desktop).
Onda sa leve strane Device manager, i other devices. Tamo ces verovatno imati stvari sa zutim uzvicnikom sto znaci da verovatno nemas drajver za njih (ili je hardver otiso)
Uglavnom da nadjes koji je device i koji drajver ti treba, desni klik, properties, Details tab i Hardware ID u dropdown. Imaces nekoliko linija i sve ce se nadovezivati samo na ono proslo. Ti trazis samo onu najgornju.
Kopiras taj hardware id i paste na google, izbacice ti verovatno driveridentifier sajt ili tako nesto, uglavnom ako citas skontaces koji ti treba drajver i verzija pa podji na oficialni sajt i pokusaj da nadjes.
Te drajvere sto ti nude ti sajtovi skidas samo kao posledju soluciju u slucaj da nemozes da nadjes kompatabilan na officialnom sajtu proizvodjaca.


Citat: Deleted User poslato Maj 10, 2021, 11:18:40 PRE PODNE
Desni klik na zvucnik u donji desni ugao, Playback Devices i vidi jel imas slusalice, ako imas onda desni klik pa Set Default Playback device (stavi i za communications da ti skype, discord i slicno preko slusalica isto ide).
Ako nemas onda ti komp ne detektuje da si ustekao slusalice i to je verovatno hardverski problem (mada ne znaci 100% iako je najverovatnije tako).

Sto se tice drajvera nemoze ti niko poslati bez ti sam da nadjes. Desni klik, properties na Computer u start meni (ili ako si ga izbacio na desktop).
Onda sa leve strane Device manager, i other devices. Tamo ces verovatno imati stvari sa zutim uzvicnikom sto znaci da verovatno nemas drajver za njih (ili je hardver otiso)
Uglavnom da nadjes koji je device i koji drajver ti treba, desni klik, properties, Details tab i Hardware ID u dropdown. Imaces nekoliko linija i sve ce se nadovezivati samo na ono proslo. Ti trazis samo onu najgornju.
Kopiras taj hardware id i paste na google, izbacice ti verovatno driveridentifier sajt ili tako nesto, uglavnom ako citas skontaces koji ti treba drajver i verzija pa podji na oficialni sajt i pokusaj da nadjes.
Te drajvere sto ti nude ti sajtovi skidas samo kao posledju soluciju u slucaj da nemozes da nadjes kompatabilan na officialnom sajtu proizvodjaca.

Hvala na odgovoru, ne pokazuje mi slusalice jbg, moram vidjeti sad to sto si rekao
Graphic Designer - Contact info
[email protected]
https://markovicdesigns.carrd.co/

"Juce sam instalirao win 7 jer je win 10 veliko govno, tako receno, barem po meni jer previse zauzima,"

Ne mozes reci za nesto da je govno, ako ti, na primer, imas los racunar. Recenica je trebalo da ide ovako "Imam slab racunar pa mi windows 10 usporava rad na njemu..."

Windows 10 je sve bolji i bolji, a ljudi koji mu nalaze zamerku prvo bi trebalo da sednu pa da vide da li im i u glavi fali nesto. Ovo nije nista licno, vec opaska na grupaciju ljudi koja ga i dan danas toliko pljuje da je prosto neverovatno.
"SlavicBeast Steam Signature - SteamId for slavicbeast, real name Nikola"

Citat: SlavicBeast poslato Maj 10, 2021, 19:32:19 POSLE PODNE
"Juce sam instalirao win 7 jer je win 10 veliko govno, tako receno, barem po meni jer previse zauzima,"

Ne mozes reci za nesto da je govno, ako ti, na primer, imas los racunar. Recenica je trebalo da ide ovako "Imam slab racunar pa mi windows 10 usporava rad na njemu..."

Windows 10 je sve bolji i bolji, a ljudi koji mu nalaze zamerku prvo bi trebalo da sednu pa da vide da li im i u glavi fali nesto. Ovo nije nista licno, vec opaska na grupaciju ljudi koja ga i dan danas toliko pljuje da je prosto neverovatno.

Jesi probao windows 10 Lite ? Nazalost imas i to hahah

(samo se nadovezujem na rijeci Slavica) - "Ne mozes reci za nesto da je govno, ako ti, na primer, imas los racunar."
Poslednja Izmena: Maj 10, 2021, 19:38:30 POSLE PODNE od M Ө M Σ N Z I


Github: Momenzi
Pikaboot: Website

Citat: M Ө M Σ N Z I poslato Maj 10, 2021, 19:37:21 POSLE PODNE
Jesi probao windows 10 Lite ? Nazalost imas i to hahah

(samo se nadovezujem na rijeci Slavica) - "Ne mozes reci za nesto da je govno, ako ti, na primer, imas los racunar."
los racunar
procesor AMD A8-9600 Radeon R7,10  COMPUTER CORES 4C+6G    3.10GHz
Radeon R7 je grafika da se zna

Graphic Designer - Contact info
[email protected]
https://markovicdesigns.carrd.co/

Citat: DavidScript poslato Maj 11, 2021, 08:01:37 PRE PODNE
los racunar
procesor AMD A8-9600 Radeon R7,10  COMPUTER CORES 4C+6G    3.10GHz
Radeon R7 je grafika da se zna
Neznas ti sta je lose... :D

https://www.driveridentifier.com mozes ovako da uradis ja tako barem radim i sve radi
Sunce greje lagano šetam se po Voždovcu
Moja kučka i ja, furam je na povodcu
Zove se Lola i nije nešto lepa
Ali meni daće lapo kada dokopa se repa
Rođena na ulici, dolazi iz geta
I zato je gangsta kučka, a ne starleta
Zahvaljujući njoj meni dignuta je đoka
Krov je spušten, vožnjica od bloka do bloka
I ako glumiš mangupa jebaće ti mamicu
U tašni nema lak za nokte, ali ima palicu
Odrasla na Medaku, iz huda je sestra
Nijedna Snoopova kučka nije tol'ko gangsta
Za nju sam 'Pac, ona moja je Madonna
Ako znaš još neku takvu javi mi preko fona
I kada njesra izbije ona ne vata pištolja
Već nabada na prvu jer je gangsta drolja


Citat: DavidScript poslato Maj 11, 2021, 08:01:37 PRE PODNE
los racunar
procesor AMD A8-9600 Radeon R7,10  COMPUTER CORES 4C+6G    3.10GHz
Radeon R7 je grafika da se zna


Ti ocigledno nisi upucen da gotov vecina programa/drivera/igrica gubi podrsku za Win7 i ne znam sta vam je problem sto koristi 3-4GB rama pa nismo u '98 godini (govorim za normalan rad npr. da koristis net)?! Win7 je nekad bio dobar ali ne vise, a i samim tim nema podrsku nece izlazit novi update-i itd.Rekao sam ti mozes da probas Win10 Lite tzv. Win10 Ghost Spectre.Idle status(nije ni jedan program ukljucen) koristi oko 700MB rama.
Sto se tice drivera mozes preko Driver Easy da skines sve.


Github: Momenzi
Pikaboot: Website

reseno, skida se novi win pa sta bude da bude 8)
Graphic Designer - Contact info
[email protected]
https://markovicdesigns.carrd.co/