[Pomoc] Mysql

Započeo Zlatan_Ibrahimovic, Oktobar 09, 2010, 15:11:07 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Zlatan_Ibrahimovic

Dakle ja imam jedan gamemode i njemu je potreban mysql.Ja sam ubacio INC I PLUGIN a_sampmysql pa cak imam i libmysql.A kad compileam mod savrseno radi i nema ni 1 warninga ni 1 errora ali kad pocnem otvoriti server izbaci mi ovo



Nemas phpmyadmin i namjestenu databazu
Aequam memento rebus in arduis servare mentem.

Zlatan_Ibrahimovic

ja sam uzeo ono database to sam dobio ali ne znam gdje staviti...za prvi put sam stavio kod plugins xD jer ne znam gdje ide i phpmyadmin ne mogu naci ...help

Ne da nema phpmyadmin posto je to obicna php skripta, nego nema uopce instaliran sql server

Zlatan_Ibrahimovic

ja imam database ali ne znam sta se s njim radi jer hocu da testam mod na kucnom..

Citat: Luis Mendoza poslato Oktobar 09, 2010, 21:47:26 POSLE PODNE
ja imam database ali ne znam sta se s njim radi jer hocu da testam mod na kucnom..

database.sql je text fajl koji se zove database dump koji moras executat na sql serveru preko phpmyadmina (za koji ti treba i php server) ili preko komandne linije (sto je naravno teze) taj fajl kao fajl ti nista ne koristi.

XAMPP skini i instaliraj to sve, ukljuci sve service, idi u phpmyadmin, kreiraj bazu i ubaci taj .sql file, i namjesti na localhost i to sve.. i moralo bi ti radit
Aequam memento rebus in arduis servare mentem.

Zlatan_Ibrahimovic

Hvala...probat cu
Poslednja Izmena: Oktobar 10, 2010, 10:27:50 PRE PODNE od Luis Mendoza

Pitanje, ako imam preko XAAMPA, on moze radit i na placenom hostu?

Citat: Lonkec poslato Oktobar 18, 2010, 20:26:07 POSLE PODNE
Pitanje, ako imam preko XAAMPA, on moze radit i na placenom hostu?

u principu trazis hostera da ti napravi bazu posto xampp nemozes instalirati na host osim ako nemas dedi server a to nemas sigurno