[MYSQLl] Vps spajanje baze/phpmyadmin

Započeo Kern, Februar 24, 2020, 13:36:15 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ime rada: baza podataka phpmyadmin
Problem/Molba: Zamolio bi ako ima neki tut kako da spojim mysqlmod sa bazom podataka preko VPS
Opis rada:Pokrenuo sam server preko vps(debian9) ali pravi mi problem sa spajanjem baze ne znam kako uradit phpmyadmin stranicu onda kad jednom uradim phomyadmin znam importat bazu ako moze neki dobar tutorial sa yt- a bio bi zahvalan.

Radim na "V RolePlay gamemodu" od mume
Poslednja Izmena: Februar 24, 2020, 23:11:03 POSLE PODNE od Fqris

Nisam siguran sta ti tacno treba..

Ovako :

1. Rekao si da znas da importujes bazu? Super

2. Kada si importovao bazu na svoj VPS, udjes u mod

3. Unutar svog moda nadjes #define MYSQL_HOST i umesto toga sto pise stavljas podatke :
[pawn]#define MYSQL_HOST "IP HOSTA"
#define MYSQL_USER "KORISNICKO IME OD PHPMYADMINA"
#define MYSQL_PASS "SIFRA OD PHPMYADMINA"
#define MYSQL_DATABASE "IME BAZE KOJU SI IMPORT"
[/pawn]

To je to xD, ubacis mod na vps, pokrenes i zavrseno

phpmyadmin mi pravi problem jer sam ga upalio preko xamppa a to je kucni host i kad udjem na phpmyadmn mi pise ip adressa od kucnog hosta a ja imam vps kako da pokrenem phpmyadmin na vps ip... ili mogu preko kucne adresse da importujem ....???

A da instaliras phpmyadmin i apache2 na svoj VPS? xD

XAMPP ti sluzi da pokrenes phpmyadmin, apache2 itd na localhostu, tako da mozes da ides localhost/phpmyadmin, zatim importujes tu.

Ako hoces na VPS, isto tako uradis, otvoris phpmyadmin, ulogujes se, ubacis bazu, promenis u skripti ono sto ti rekoh gore tako da ide ip vps-a, login podatci i ime baze.. I ne, ne mozes nikako importovati, moras da exportujes sa localhosta i zatim opet importujes u phpmyadmin na vps-u

Nadam se da ti je ovo pomoglo xD

Citat: V01D poslato Februar 24, 2020, 14:11:16 POSLE PODNE
Nisam siguran sta ti tacno treba..

Ovako :

1. Rekao si da znas da importujes bazu? Super

2. Kada si importovao bazu na svoj VPS, udjes u mod

3. Unutar svog moda nadjes #define MYSQL_HOST i umesto toga sto pise stavljas podatke :
[pawn]#define MYSQL_HOST "IP HOSTA"
#define MYSQL_USER "KORISNICKO IME OD PHPMYADMINA"
#define MYSQL_PASS "SIFRA OD PHPMYADMINA"
#define MYSQL_DATABASE "IME BAZE KOJU SI IMPORT"
[/pawn]

To je to xD, ubacis mod na vps, pokrenes i zavrseno

Instaliro sam mysql/phpmyadmin i apache radi ali sada na kompu udjem u pawno da kompilujem skriptu da promenim podatke ubacim ip adressu i password od phpmyadmina i izbaci mi 2warninga na te linije gde mjenjam host i password....

nece da se kompajluje da ubacim kompajlovanu verziju u filezillu..... evo slike https://imgur.com/a/uosb76K

I hvala na pomoci. Resp+

EDIT: jel moram mjenja sta i u "mysql_connect" ?
Poslednja Izmena: Februar 24, 2020, 23:05:39 POSLE PODNE od Kern

dodaj me na fb: facebook.com/xfqris

PS: Faris je sa ZP-a :D

TIIIIIRRRRRRUUUUUU RIIIIIIIIIIIIIIIII RUUUUUUUUUUUUU

Pokusavas staviti veci broj podataka u varijablu a deklarisano je za manje, te brojeve unutar [] kod mysql_host i mysql_pass moraju da odgovaraju broju jednakom ili vecem tvog stringa

znači tvoj ip ima 14 znakova staviš unutar zagrada 13 i trebalo bi da rade ( 13 jer ide od 0)

isto tako i za pw

"They have computers, and they may have other weapons of mass destruction."