The Balkan Project RolePlay

Započeo B185, Januar 24, 2020, 19:25:52 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.







The Balkan Project                                                                                                                RolePlay server- Vlasnik: Bojan 'Hexx' Colic
- Skripter:  Bojan 'Hexx' Colic
- Mapper:  Prazno



The Balkan Project zajednicu sam pokrenuo pre nekih 10 dana, trenutno radim sam na skripti. U potrazi sam za maperom. Sisteme radim kao sto su vec na ostalim serverima, samo malo u drugacijem smislu, to u drugacijem smislu mislim da bude isti sistem buvaklo samo je u drugom pogledu i izgledu i kod i sam sistem. Sisteme cete videti dole.







Intro System:

Naravno intro je sastavim deo same registracije na nasem serveru i nemam sta da kazem puno za nju. Intro sadrzi fade screen kada se menja iz default boje slike u crnu i takodje i text Predstavlja iz crne prelazi u belu na svakih 1 sekund.


Uslovi Servera:

Uslovi na serveru na samom pocetku registracije izlazi i vi ste u pozicije da li zelite da prihvati ili ne te cete biti kikovani i niste pozeljni na server iz istog razloga.


Register System:

Register system je jednostavan i odradjen u fin i pregledan dizajn. Register se sastoji iz 6 stavki(lozinka, poreklo, starost, email i sam pol). Kada to popunite prelazite na kratki tutorijal.


Tutorijal System:

Ovde nemam sta da kazem tutorijal ko tutorijal, naravno niko ne voli dugacke tutorijale, ali u ovom slucaju i nije previse dugacak, sastoji se iz 3 do 4 lokacije.


Login System:

Sve vam govori, Logovanje na server za nastavak igre.


Pumpa System:







Za ovaj system imam puno toga da kazem, ali recicu sta je poenta i svrha ovog sistema. Zelite da dopunite vase vozilo sa gorivom, naravno mocicete. Kada upisete komandu /tocenje izlazi vam dialog gde vi birate kako zelite da tocite gorivo. Mozete da odaberete 'Zaposleni(aktor) da vam sipa gorivo' ili 'Sami vi da sipate gorivo'. Sta znaci kada vam zaposleni toci gorivo? To je jedan aktor koji kada pridjete do njega i ukucate /tocenje, odaberete Zaposleni da sipa i upisete koliko zelite litara da sipate. I automatski Aktor se prebacuje u animaciju(sto na slici nije prikazano) te vam sipa gorivo, kada vam napuni vozilo sa gorivom izlazi vam poruka da vam je rezervoar napunjem i platiti ste gorivo koliko ste sipali litara. A druga situacija kada vi zelite sami da sipate gorivo, izadjete iz vozila, pridjete kod rezervoara i kucate /tocenje i izaberete sami da sipate. To vas baca u animaciju koju sam namestio za tocenje goriva i vi sipate gorivo. Naravno kada jedan igrac sipa gorivo vi ne mozete i morate da sacekate dok taj igrac zavrsi sa sipanjem goriva.


Rent System:

Sve sto morate udjete u vozilo i upisete na koliko minuta cete da rentate i to je to :)


Kosac Trave



Kosac Trave je kod nas malo drugaciji, mislim na isti je princip samo je malo dopunjen da se kaze. Prvo imate da kosite sa Kosilicom sto je i normalno i zarada je 3000$. Drugo imate da kosite sa trimerom, kada izaberete trimer kosenje stavlja vam objekat sto izgleda kao trimer(nije bas trimer ali nesto sam nasao), i onda krecete da kosite tu travu sto vam je prikazana na mapi. I trecu sam dodao naknadno za Prevoz trave, utvovarite travu i prevozite je na deponiju u Los Santosu.
Svaki put kada pokostite travu da li sa prvom ili drugom opcijemo ta trava ide u skladiste i maksimum je trave u skladistu 100kg. Svaki put kada budete prevozili travu smanjivace se u skladistu po 10 ili 15kg nzm tacno.





Tema ce biti svakih 5 dana update.
Poslednja Izmena: Februar 01, 2020, 17:27:52 POSLE PODNE od androo


Citat: Jack1337 poslato Januar 24, 2020, 19:29:23 POSLE PODNE
Nije lose, sretno =)!

Hvala, prati ovu temu i videces ostale sisteme kada izbacim :D

Sretno, fino se cini mod, nadam se da ces ispuniti to "svakih 5 dana update u temi" i za ono sto sam ti govorio mislio sam da ga kad igrac ide npr. 250 km/h i upise /rucna od jednom uspori na 20 km/h, to nije realno i moze se abuseati

Citat: androo poslato Januar 24, 2020, 19:45:36 POSLE PODNE
Sretno, fino se cini mod, nadam se da ces ispuniti to "svakih 5 dana update u temi" i za ono sto sam ti govorio mislio sam da ga kad igrac ide npr. 250 km/h i upise /rucna od jednom uspori na 20 km/h, to nije realno i moze se abuseati

Hvala ti, ali si malo pogresio korisnika koji je objavio za Rucnu :D

Sve mi se svidja al ovaj dio sa rucnom popravi moze se abusat hahhahahahhahaha
Map Gallery
-House Interior- (click) - For Sale-

Citat: boky dev poslato Januar 24, 2020, 19:48:11 POSLE PODNE
Hvala ti, ali si malo pogresio korisnika koji je objavio za Rucnu :D
lol sry :D hahahahaha

Citat: Jack1337 poslato Januar 24, 2020, 19:54:36 POSLE PODNE
Sve mi se svidja al ovaj dio sa rucnom popravi moze se abusat hahhahahahhahaha

Ludak pomesao mn sa nekim likom sa rucnom haha :D

fino fino samo naprijed ;)
CitatNe idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je bio prvi ovdje.





Kosac Trave


Kosac Trave je kod nas malo drugaciji, mislim na isti je princip samo je malo dopunjen da se kaze. Prvo imate da kosite sa Kosilicom sto je i normalno i zarada je 3000$. Drugo imate da kosite sa trimerom, kada izaberete trimer kosenje stavlja vam objekat sto izgleda kao trimer(nije bas trimer ali nesto sam nasao), i onda krecete da kosite tu travu sto vam je prikazana na mapi. I trecu sam dodao naknadno za Prevoz trave, utvovarite travu i prevozite je na deponiju u Los Santosu.
Svaki put kada pokostite travu da li sa prvom ili drugom opcijemo ta trava ide u skladiste i maksimum je trave u skladistu 100kg. Svaki put kada budete prevozili travu smanjivace se u skladistu po 10 ili 15kg nzm tacno.




Zelim da @androo doda ovu sliku u ovu temu i izvinjavam se sto sam zakasnio od 5 dana postavljanja, ali imao sam neke privatne obaveze i nisam stigao, ali sada gruvam non stop :D


Citat: Mumi. poslato Februar 02, 2020, 00:56:29 PRE PODNE
Odlicno, sretno :)

Hvala bro, prati ovu temu, bice uskoro jos dosta novih slika/videa vezano za nas mod :D




Bankomat System



Rec Bankomat vec sama govori, podizanje novca za istog. Nas sistem bankomata je drugaciji(samo u pogledu kreiranja). Pritisnete tipku 'Space' da bi vam nakon tog pristiska izadje dialog da unesete kolicinu novca koliko zelite da podignete i kada podignete, vas baca na animaciju da podizete novac na bankomata.

Molim @androo da mi update temu, hvala :)