[TUTORIAL] 3D Terrain/Island Creation

Započeo DeadDon, Jun 02, 2018, 02:34:49 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.



U ovom tutorialu cu vam pokazati kako napraviti 3D terrain od nule sa sljedecim softwarom;
Blender, Sketchup, World Machine, Adobe Photoshop (+ VUE za renderanje odlicnih screenshotova)











Priv korak je napraviti mapu našeg terraina.
Prov cemo napraviti mapu u Adobe Photoshopu te eksportirati silhuettu mape u .PNG sliku.
Za ovo ne trebate dosta pomoci posto je stvaranje takve slike u photoshopu jednostavno.




You can draw a simple silhouette, or you if you're experienced to put more effort into it and create a GTA SA like map like this:
Mozete napraviti silhuettu, a mozete napraviti malo vise slicnu GTA mapu ako ste iskusni u photoshopu;











Ovaj video podjeljen je u 6 dijelova:



  • 1: Kako pretvoriti PNG u terrain preko World Machine programa - converitrati mapu u 3D mesh, export u .OBJ
  • 2: Kako ubaciti terrain u Blender - importirati mesh iz World Machina te popravljanje materijala
  • 3: Kako smanjiti broj likova te pretvoriti terrain u low poly - broj lica mora biti ispod 3000!
  • 4: Kako teksturirati pomoću Sketchup-a - savrÅ¡en za svakakvo modeliranje, ukljucujuci brzog teksturiranja
  • 5: Kako eksportirati model u .DFF
  • 6: Kako primijeniti teksturu na .DFF model


Iako je otok ispao koliko toliko mal, mozete promijeniti velicinu vaseg modela u blenderu sa slovom "S".
Proporcija "poly"-a i broja likova ne ovise o velicini modela.
Nemojte napraviti vaš model previše velik, jer "kdff" program nece moci primijeniti collision na model.
Najbolji primjer za otok/terrain je Mount Chilliad.

Ukoliko zelite napraviti HIGH POLY terrain (bez 3. dijela tutoriala)
trebate razrezati vase objekte u dijelove sa 3000 likova max.
nakon, kada mapate u igri trebate ih spojiti/mapati zajedno (kao lego kockice).
Takoder, ako zelite koristiti teksture sa World machina, pogledajte tutoriale kako eksportirati UV mapu.


Ako zeliti jos slicnih tutoriala, mozete cesto posjetiti www.deaddon.net ili se prijaviti za naš privatni limitirani developing team.



WOW, Interesovao sam se za ovo, mislio sam da je dosta teze, po tekstu izgleda cak i okej.
Probacu :D

Mnogo imaš ti još da jedeš kačamak.
skrr
Moj tutorijali: Bazilion indent warninga
WORK? : Smart Project 1.2 , Leskovacki Detmec, Rodjendanski  server


Penzionisani balkanski samp kripter


Odličnoo, svaka čast :D
2k18 - Underworld Developer
2k22 - RedRose Developer / Mapper



Citat: Smithson poslato Avgust 16, 2018, 06:51:41 PRE PODNE
content for these forums is related to any subject matter
@Vodka Play @SteXi.ılllı. bot. /ban

Mnogo imaš ti još da jedeš kačamak.
skrr
Moj tutorijali: Bazilion indent warninga
WORK? : Smart Project 1.2 , Leskovacki Detmec, Rodjendanski  server


Penzionisani balkanski samp kripter



Respect: Kasperzi ãƒ,,, Muma, BaÅ¡ovski, LoOdaK, Mr. Programer, Ognjenð"­ð"®ð"¼ð"²ð"°ð"·


Odlično, ovo cu definitivno imati na umu da probam