Ideje za skriptere

Započeo Łuk@, Novembar 13, 2017, 13:43:17 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Citat: Dzonny-GT:RP poslato April 08, 2018, 03:39:07 PRE PODNE
Ja bi hteo ako moze neka igraonica racunara pa da moze kao da se sedne pa kao na internet kao na YT ono zezancija pa kao da moze u skripti da se dodaju linkovi i onda da imaju ti videi i to.............
pa ono da imaju komande
/napraviigraonicu
pa da ima racunari i onda da udjes u racunar
/racunar bilo bi kul :)
Gledao sam na forum.sa-mp.com slicno nesto,ali ne da mozes na YT,vec racunar i mozes poruku da posaljes itd...

Neko ideju za sledecu FS?
Facebook - Klik



Citat: _Shomy_ poslato April 19, 2018, 15:38:59 POSLE PODNE
Neko ideju za sledecu FS?
Dinamican system ulica? Neki kladionica system.

Citat: Agency poslato April 19, 2018, 16:30:24 POSLE PODNE
Dinamican system ulica? Neki kladionica system.
Mnogo dosadno da radim ulice, kladionica, hm, mogao bih
Facebook - Klik



Vaša ideja: Pucanje iz helikoptera
Detaljno opisano: Kada se klikne H ili upise neka komanda npr /pucajizh,da igrac onako izadje i moze pucat, ako se to moze uradit,dosla mi je ideja na pamet pa ako neko ima volje i vremena nek napravi.
Hvala unaprijed

Citat: Marky_Onion poslato April 27, 2018, 16:18:15 POSLE PODNE
Vaša ideja: Pucanje iz helikoptera
Detaljno opisano: Kada se klikne H ili upise neka komanda npr /pucajizh,da igrac onako izadje i moze pucat, ako se to moze uradit,dosla mi je ideja na pamet pa ako neko ima volje i vremena nek napravi.
Hvala unaprijed

Danas rijetko tko koristi helikoptere na RP serverima

Eo jedna idejica ja je nemam vremena raditi pa nek neko uradi ko moze. Truck delearship & posao kamiondzija. Znaci ko se zaposli kao kamiondzija moze voziti kamion od firme ali imat ce znatno manju platu. I kada igrac kupi kamion moze raditi sa njim kao kamiondzija u toj firmi ali sa znatno vecom platom nesto na foru Euro Truck Simulatora. ett gl
• G A M E M O D E •
• F I L T E R S C R I P T •
• T U T O R I A L •


Citat
You are what you believe yoursefl to be.

Citat: няÏ...Ñ•Ñ,αиσνιÏ, poslato April 28, 2018, 01:09:30 PRE PODNE
Eo jedna idejica ja je nemam vremena raditi pa nek neko uradi ko moze. Truck delearship & posao kamiondzija. Znaci ko se zaposli kao kamiondzija moze voziti kamion od firme ali imat ce znatno manju platu. I kada igrac kupi kamion moze raditi sa njim kao kamiondzija u toj firmi ali sa znatno vecom platom nesto na foru Euro Truck Simulatora. ett gl
To sam ja imo na mom ETS modu xd

Citat: Mr.Valdez poslato April 27, 2018, 22:33:24 POSLE PODNE
Danas rijetko tko koristi helikoptere na RP serverima
Nije istina, PD masovno koristi mavericke za air support unite, mada ovo zasigurno ne bi doprinjelo roleplayanju jer ko ce pucati iz helikoptera na osobe i vozila, nebitno sad i ja supljiram.


bilo je lijepo dok je trajalo.


dajte neku ideju, neki sistem da uradim
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

Citat: Łukmember=1996][/member] link=topic=116239.msg841991#msg841991 date=1525268847]
dajte neku ideju, neki sistem da uradim

Uradi nesto na foru Shake&Take ako znas sta je to. Dok kupis recimo Fantu u ducanu da ti izbaci neki kod koji si dobio ispod cepa i da to negdje mozes upisat i tako to....

Citat: Mr.Valdez poslato Maj 02, 2018, 16:19:19 POSLE PODNE
Uradi nesto na foru Shake&Take ako znas sta je to. Dok kupis recimo Fantu u ducanu da ti izbaci neki kod koji si dobio ispod cepa i da to negdje mozes upisat i tako to....
nice, uradit cu
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

[pawn]#include                                                                "a_samp"
#include                                                  "izcmd"

main(){}

new kod[MAX_PLAYERS], bool:aktiviraokod[MAX_PLAYERS];

CMD:kupisok(playerid, params[])
{
   new string[51];
   if(GetPlayerMoney(playerid) < 20) return SendClientMessage(playerid, -1, "Nedovoljno novca.");
   format(string, sizeof(string), "Kupili ste sok, nagradni kod na Vasem soku je %i, aktivirajte kod sa komandom /aktivirajkod.");
   SendClientMessage(playerid, -1, string);
   kod[playerid] = random(99+1);
   aktiviraokod[playerid] = false;
   return 1;
}

CMD:aktivirajkod(playerid, params[])
{
   if(isnull(params)) return SendClientMessage(playerid, -1, "/aktivirajkod (kod)");
   if(kod[playerid] % 2 == 0 && kod[playerid] <= 50)
   {
       SendClientMessage(playerid, -1, "Vas kod je dijeljiv sa 2 te je manji od 50 te dobijate 500$ kao nagradu.");
      aktiviraokod[playerid] = true;
   }
   else if(kod[playerid] % 2 == 0 && kod[playerid] >= 50)
   {
       SendClientMessage(playerid, -1, "Vas kod je dijeljiv sa 2 ali je veci od 50 te zato ne dobijate nista..");
       aktiviraokod[playerid] = true;
   }
   else
   {
      SendClientMessage(playerid, -1, "Nazalost niste nista dobili.");
      aktiviraokod[playerid] = true;
   }
   return 1;
}[/pawn] evo ovako nesto, nie mi se dalo komplicirati i nesto vece raditi, ovako je najlakse XD
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

Citat: Łukmember=1996][/member] link=topic=116239.msg842020#msg842020 date=1525276571]
[pawn]#include                                                                "a_samp"
#include                                                  "izcmd"

main(){}

new kod[MAX_PLAYERS], bool:aktiviraokod[MAX_PLAYERS];

CMD:kupisok(playerid, params[])
{
   new string[51];
   if(GetPlayerMoney(playerid) < 20) return SendClientMessage(playerid, -1, "Nedovoljno novca.");
   format(string, sizeof(string), "Kupili ste sok, nagradni kod na Vasem soku je %i, aktivirajte kod sa komandom /aktivirajkod.");
   SendClientMessage(playerid, -1, string);
   kod[playerid] = random(99+1);
   aktiviraokod[playerid] = false;
   return 1;
}

CMD:aktivirajkod(playerid, params[])
{
   if(isnull(params)) return SendClientMessage(playerid, -1, "/aktivirajkod (kod)");
   if(kod[playerid] % 2 == 0 && kod[playerid] <= 50)
   {
       SendClientMessage(playerid, -1, "Vas kod je dijeljiv sa 2 te je manji od 50 te dobijate 500$ kao nagradu.");
      aktiviraokod[playerid] = true;
   }
   else if(kod[playerid] % 2 == 0 && kod[playerid] >= 50)
   {
       SendClientMessage(playerid, -1, "Vas kod je dijeljiv sa 2 ali je veci od 50 te zato ne dobijate nista..");
       aktiviraokod[playerid] = true;
   }
   else
   {
      SendClientMessage(playerid, -1, "Nazalost niste nista dobili.");
      aktiviraokod[playerid] = true;
   }
   return 1;
}[/pawn] evo ovako nesto, nie mi se dalo komplicirati i nesto vece raditi, ovako je najlakse XD

Svaka cast !

Citat: Łukmember=1996][/member] link=topic=116239.msg842020#msg842020 date=1525276571]
[pawn]#include                                                                "a_samp"
#include                                                  "izcmd"

main(){}

new kod[MAX_PLAYERS], bool:aktiviraokod[MAX_PLAYERS];

CMD:kupisok(playerid, params[])
{
   new string[51];
   if(GetPlayerMoney(playerid) < 20) return SendClientMessage(playerid, -1, "Nedovoljno novca.");
   format(string, sizeof(string), "Kupili ste sok, nagradni kod na Vasem soku je %i, aktivirajte kod sa komandom /aktivirajkod.");
   SendClientMessage(playerid, -1, string);
   kod[playerid] = random(99+1);
   aktiviraokod[playerid] = false;
   return 1;
}

CMD:aktivirajkod(playerid, params[])
{
   if(isnull(params)) return SendClientMessage(playerid, -1, "/aktivirajkod (kod)");
   if(kod[playerid] % 2 == 0 && kod[playerid] <= 50)
   {
       SendClientMessage(playerid, -1, "Vas kod je dijeljiv sa 2 te je manji od 50 te dobijate 500$ kao nagradu.");
      aktiviraokod[playerid] = true;
   }
   else if(kod[playerid] % 2 == 0 && kod[playerid] >= 50)
   {
       SendClientMessage(playerid, -1, "Vas kod je dijeljiv sa 2 ali je veci od 50 te zato ne dobijate nista..");
       aktiviraokod[playerid] = true;
   }
   else
   {
      SendClientMessage(playerid, -1, "Nazalost niste nista dobili.");
      aktiviraokod[playerid] = true;
   }
   return 1;
}[/pawn] evo ovako nesto, nie mi se dalo komplicirati i nesto vece raditi, ovako je najlakse XD

Kao prvo, kodovi nisu zabilježeni samo u brojkama, nego se sastoji i od slova.


format(string, sizeof(string), "Kupili ste sok, nagradni kod na Vasem soku je %i, aktivirajte kod sa komandom /aktivirajkod.");
SendClientMessage(playerid, -1, string);


A Å¡to odraÄ'uje specifikator  %i ?

kod[playerid] = random(99+1);

99+1 ha ? Zastarjeli nacin, i gore sam naveo primjer na cemu da se bazira.