Ideje za skriptere

Započeo Łuk@, Novembar 13, 2017, 13:43:17 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Epa vako braco skripteri. Ja sam veoma glup, ali ima neko od vas pametan da proba da implementuje ovo kroz mysql ili nesto. Znate li za program VirtualDJ? Ako znate susretali ste se sa fajlovima koje napravi. To je neka vrsta baze koja kao cuva informacije o pjesmama koje se nalaze tu i vrlo je zanimljivo kako je odradjeno. Evo dajem primjer.
[pawn]
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<VirtualDJ_Database Version="705">
<Song FilePath="G:\Muzka\CC#3.mp3" FileSize="4618458">
  <Display Author="Crni Cerak" Title="CC #3" Genre="Genre: " Album="CC #3" Year="2022" Color="10763305" Cover="1" Tag="1" />
  <Infos FirstSeen="701031614" />
  <Comment>Genres:null</Comment>
</Song>
[/pawn]
I tako se nastavlja...
Epa sad moja ideja je da nekako mozda moze da ovo bude implementovano sa onom funkcijom za pustanje stream-a, ali da bude izvan skripte da ga skripta cita (da bude u neku ruku dinamicno jer je proces da se ubaci pjesma zajeban jer dok je upload, dok dodas u skriptu, dok compile...) Shvatate li sta zelim ili samo zvucim ko neki retard koji moljaka da napravite ovo jer mi je potrebno :D?

Citat: AleksaMIL poslato Januar 03, 2023, 21:11:30 POSLE PODNE
Epa vako braco skripteri. Ja sam veoma glup, ali ima neko od vas pametan da proba da implementuje ovo kroz mysql ili nesto. Znate li za program VirtualDJ? Ako znate susretali ste se sa fajlovima koje napravi. To je neka vrsta baze koja kao cuva informacije o pjesmama koje se nalaze tu i vrlo je zanimljivo kako je odradjeno. Evo dajem primjer.
[pawn]
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<VirtualDJ_Database Version="705">
<Song FilePath="G:\Muzka\CC#3.mp3" FileSize="4618458">
  <Display Author="Crni Cerak" Title="CC #3" Genre="Genre: " Album="CC #3" Year="2022" Color="10763305" Cover="1" Tag="1" />
  <Infos FirstSeen="701031614" />
  <Comment>Genres:null</Comment>
</Song>
[/pawn]
I tako se nastavlja...
Epa sad moja ideja je da nekako mozda moze da ovo bude implementovano sa onom funkcijom za pustanje stream-a, ali da bude izvan skripte da ga skripta cita (da bude u neku ruku dinamicno jer je proces da se ubaci pjesma zajeban jer dok je upload, dok dodas u skriptu, dok compile...) Shvatate li sta zelim ili samo zvucim ko neki retard koji moljaka da napravite ovo jer mi je potrebno :D?
Da, zvuci nam kao da zelis da se tebi napravi, a ne da treba da bude ideja za sve.

Citat: AleksaMIL poslato Januar 03, 2023, 21:11:30 POSLE PODNE
Epa vako braco skripteri. Ja sam veoma glup, ali ima neko od vas pametan da proba da implementuje ovo kroz mysql ili nesto. Znate li za program VirtualDJ? Ako znate susretali ste se sa fajlovima koje napravi. To je neka vrsta baze koja kao cuva informacije o pjesmama koje se nalaze tu i vrlo je zanimljivo kako je odradjeno. Evo dajem primjer.
[pawn]
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<VirtualDJ_Database Version="705">
<Song FilePath="G:\Muzka\CC#3.mp3" FileSize="4618458">
  <Display Author="Crni Cerak" Title="CC #3" Genre="Genre: " Album="CC #3" Year="2022" Color="10763305" Cover="1" Tag="1" />
  <Infos FirstSeen="701031614" />
  <Comment>Genres:null</Comment>
</Song>
[/pawn]
I tako se nastavlja...
Epa sad moja ideja je da nekako mozda moze da ovo bude implementovano sa onom funkcijom za pustanje stream-a, ali da bude izvan skripte da ga skripta cita (da bude u neku ruku dinamicno jer je proces da se ubaci pjesma zajeban jer dok je upload, dok dodas u skriptu, dok compile...) Shvatate li sta zelim ili samo zvucim ko neki retard koji moljaka da napravite ovo jer mi je potrebno :D?
Sa API-em se sve moze :) Pretrazi malo github

Evo ovako, jedna ideja koja bi zahtevala prosirenje postojecih. U sustini da kriminalne radnje i slicno ostavljaju tragove. Recimo kada neko dropuje oruzije, ostavi otiske na njemu, a ukoliko policija nadje oruzije i otiske na njemu naravno da moze provuci te ostiske kroz databazu. Ja bih odradio databazu kao poseban sistem i dodao samo one koji su hapseni/privodjeni i slicno - u sustini PD mora da procesira osobu i uzme otiske da bi imali njegove otiske u databazi. Takodje bih odradio isto i za vozila, da recimo cuvaju se zadnjih 10 igraca koji su bili u njemu pa da vjestaci mogu da traze otiske i dna. Isto tako bih dodao itemove tipa rukavica, marama i maski. U sustini oni bi se koristili da ne ostavljas tragove (a tacnije rukavice da ne ostavljas otiske, dok bi marame, kape i slicno smanjile sansu da ostavis vlakna od kose u vozilu).

Mislim ideja je jasna, kako ce ko to da odradi njegovo je naravno, ali smatram da su svi sistemi dosta prosti (mozda ce par nih zahtjevati malo vise koda - ali nije nista komplikovano).

Takodje ideju uvek mozete prosiriti i nadograditi se na nju. Recimo mozete uvesti biometrijske podatke, to jest kada igrac vadi licnu kartu da ima opciju obicnu ili ovu biometrijsku. Recimo bez biometrijske ne bi mogao da radis neke dobro placene legalne poslove, ali ne bi imao otiske u sistemu, dok ako imas biometrijsku otisci su ti u sistemu ali zato mozes da radis malo bolje placene poslove. Ili cak mozete to ubaciti kao character creation, tipa ako pocinjes kao ilegalac nemas otisaka u DB, dok ako si legalan vec imas licnu kartu ali i otiske u DB...

Mozete tako i da napravite burnere to jest telefone koje igrac moze da baci, pa da i na njima ostaju otisci. Dodati opciju da igrac obrise otiske ako ima pakovanje maramica, i da to recimo potraje, a ako prekine tokom brisanja da mu samo smanji sansu da je ostavio otiske, i slicno.
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.

Jos jedna ideja, poprilicno prosta. Prvo da se doda vise vrsta klient poruka. Recimo klasicno Server, info, error, a takodje OOC chat, lokalni chat i slicno. I to sve da se kesira. Recimo zadnjih 100 poruka bi bilo dovoljno. Tako da postoji mogucnost da se obrisu odredjene vrste poruka. Recimo /clearchat OOC komanda za admine. Sta vise moglo bi se odraditi tipa /clearchat last 10 sto bi u sustini obrisalo zadnjih 10 poruka.

Brisanje kao takvo nije podrzano u sampu, ali mozemo da opet posaljemo recimo 20 praznih linija i nakon toga tih 100 zadnjih poruka.

Nije da je neki feature ali smatram da bi adminima u odredjenim situacijama dobrodoslo.
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.



Jeste da pisem uzalud, ali eto mozda neko krsten implementira za svoj server (mada takvi ljudi nemaju manjka ideja :D )

Vehicle ownership, upkeep za sva vozila koja posjedujes. Umesto da limitiras igraca na jedno ili dva vozila, da dozvolis neigraniceno ili recimo 10 vozila. Nekim vozilima staviti minimalni upkeep, tipa clover, tampa i takvih raspada, tako da samim time to bude pocetni izbor. I onda malo veci upkeep za srednju klasu tipa sentinela i slicno, pa premium upkeep za vozila tipa sultan, bullet, infernus i slicno.

Isto tako dozvoliti da se vozila registruju na firmu, i da recimo kombi ako je na firmu, to je radni auto i da on ima minimalni upkeep, dok recimo ako je u vlasnistvu igraca da ide premium (ili srednji).
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.

Citat: Sniffie White poslato Maj 29, 2023, 18:11:13 POSLE PODNE
Jeste da pisem uzalud, ali eto mozda neko krsten implementira za svoj server (mada takvi ljudi nemaju manjka ideja :D )

Vehicle ownership, upkeep za sva vozila koja posjedujes. Umesto da limitiras igraca na jedno ili dva vozila, da dozvolis neigraniceno ili recimo 10 vozila. Nekim vozilima staviti minimalni upkeep, tipa clover, tampa i takvih raspada, tako da samim time to bude pocetni izbor. I onda malo veci upkeep za srednju klasu tipa sentinela i slicno, pa premium upkeep za vozila tipa sultan, bullet, infernus i slicno.

Isto tako dozvoliti da se vozila registruju na firmu, i da recimo kombi ako je na firmu, to je radni auto i da on ima minimalni upkeep, dok recimo ako je u vlasnistvu igraca da ide premium (ili srednji).

Frosty, opet se drogiras ?

Mozda da se napravi sistem za pg,npr igrac se popne na auto i ako u roku od 10 sec ne sidje kick ili zatvor
>_<

Citat: kvelibet poslato Maj 29, 2023, 21:23:17 POSLE PODNE
Mozda da se napravi sistem za pg,npr igrac se popne na auto i ako u roku od 10 sec ne sidje kick ili zatvor
daj broj dilera
"The way to get started is to quit talking and begin doing."

Citat: Sniffie White poslato Maj 29, 2023, 18:11:13 POSLE PODNE
Vehicle ownership, upkeep za sva vozila koja posjedujes. Umesto da limitiras igraca na jedno ili dva vozila, da dozvolis neigraniceno ili recimo 10 vozila. Nekim vozilima staviti minimalni upkeep, tipa clover, tampa i takvih raspada, tako da samim time to bude pocetni izbor. I onda malo veci upkeep za srednju klasu tipa sentinela i slicno, pa premium upkeep za vozila tipa sultan, bullet, infernus i slicno.
Odradio davno ja jos na Disaronno modu, pa integrisao i na City of Dreams, neogranicen broj vozila, i porez po vozilu, i istu tabelu u bazi koriste i poslovna i organizaciona i privatna itd itd. Samo sto nije open-source haha, ali je poprilicno lako napraviti, dosta lakse nego onako pisati zasebno sistem za vozila, zasebno za motore itd itd..

/kupivipa   tipa kao sto administrator moze da da vipa od 1 do 7 tako da moze da kupi sa in game parama....

Citat: kobra94 poslato Januar 28, 2024, 17:41:12 POSLE PODNE
/kupivipa   tipa kao sto administrator moze da da vipa od 1 do 7 tako da moze da kupi sa in game parama....
To je previse komplikovano
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.

Citat: kobra94 poslato Januar 28, 2024, 17:41:12 POSLE PODNE
/kupivipa   tipa kao sto administrator moze da da vipa od 1 do 7 tako da moze da kupi sa in game parama....
Ja bi onda napravio da se vipovi mogu kupovati ingame parama, al onda nema komande /makevip, e al bi onda napravio da mora biti određeni broj levela igrač za svaki vip