Ideje za skriptere

Započeo Łuk@, Novembar 13, 2017, 13:43:17 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

[pawn]CMD:cijena(playerid, params[])
{
    new string[128];
    if(sscanf(params, "ii", params[0], params[1])) return SendClientMessage(playerid, -1, "/cijena (cijena) (kolicina)");
    format(string, sizeof(string), "%i kosta %i$", params[0], params[0]*params[1]);
    SendClientMessage(playerid, -1, string);
    return 1;
}[/pawn] osnove roki, osnove..
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

Citat: Łukmember=1996][/member] link=topic=116239.msg861155#msg861155 date=1531921338]
[pawn]CMD:cijena(playerid, params[])
{
    new string[128];
    if(sscanf(params, "ii", params[0], params[1])) return SendClientMessage(playerid, -1, "/cijena (cijena) (kolicina)");
    format(string, sizeof(string), "%i kosta %i$", params[0], params[0]*params[1]);
    SendClientMessage(playerid, -1, string);
    return 1;
}[/pawn] osnove roki, osnove..

sscanf i sizeof u formatiranju, a roki ? Osnove

Citat: Hazon poslato Jul 18, 2018, 16:47:59 POSLE PODNE
sscanf i sizeof u formatiranju, a roki ? Osnove
testiraj pa da vidimo da li ce raditi lol, u potpunosti bi trebalo raditi

new string[128];
sizeof(string) = 128
koristim 128 celija da upotpunizim poruku da se prikaze i formatiram je u to, problem?
sizeof returna velicinu celija tako da ce uvijek vratiti pozitivno, ako sta serem @SteXi.ılllı. , @Ino42O i nez koga bi jos nabrojao nek kazu ako grijesim
Poslednja Izmena: Jul 18, 2018, 21:48:42 POSLE PODNE od Łuk@
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

Citat: Łukmember=1996][/member] link=topic=116239.msg861262#msg861262 date=1531943169]
testiraj pa da vidimo da li ce raditi lol, u potpunosti bi trebalo raditi

new string[128];
sizeof(string) = 128
koristim 128 celija da upotpunizim poruku da se prikaze i formatiram je u to, problem?
sizeof returna velicinu celija tako da ce uvijek vratiti pozitivno, ako sta serem @SteXi.ılllı. , @Ino42O i nez koga bi jos nabrojao nek kazu ako grijesim

Ne griješiš, kada staviš sizeof(string), stavljaš maksimalni output na veličinu 'string', koja je npr 128, što je normalno ako je tolika da i maksimalan output bude te veličine.

Citat: Slade poslato Jul 19, 2018, 01:07:28 PRE PODNE
Ne griješiš, kada staviš sizeof(string), stavljaš maksimalni output na veličinu 'string', koja je npr 128, što je normalno ako je tolika da i maksimalan output bude te veličine.
ne kontam sta onda ovaj ima da kaze 'sscanf i sizeof u formatiranju, a roki ? Osnove' ?
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

Vaša ideja: Force Field
Detaljno opisano: Pa kako na PUBG,Fortnite i te igre,znate ima zonu kad iskaces on nje ubija te,evo jedan predizvik za skriptere,da se uradi filterskripta ForceField i da ima oznaceno gde igrac da moze da ide,pa sa tek na vremenja da se namaluje ta zona,ako igrac izlazi iz zonu da ga ubije,ali polako ne odjednom.

Citat: Snike02 poslato Jul 29, 2018, 12:31:14 POSLE PODNE
Vaša ideja: Force Field
Detaljno opisano: Pa kako na PUBG,Fortnite i te igre,znate ima zonu kad iskaces on nje ubija te,evo jedan predizvik za skriptere,da se uradi filterskripta ForceField i da ima oznaceno gde igrac da moze da ide,pa sa tek na vremenja da se namaluje ta zona,ako igrac izlazi iz zonu da ga ubije,ali polako ne odjednom.
https://github.com/samp-incognito/samp-streamer-plugin/wiki/Natives-(Areas) mislim da se ovo može koristiti, ispravite me ako griješim.

Citat: X ♫ poslato Avgust 03, 2018, 16:24:13 POSLE PODNE
https://github.com/samp-incognito/samp-streamer-plugin/wiki/Natives-(Areas) mislim da se ovo može koristiti, ispravite me ako griješim.
ja na to ne bi trosio vrijeme ni za 50e, milioni provjera, milioni svega pun kurac stvari, pun kurac vremena ode, ma daj
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

Obako imam ideju ali nmg realizovati tako da neki skripter ako bi mogo uraditi ovo i podjeliti sa nama
Obican sistem pljacke banke samo sto kad pljackaju novac moraju da stave u auto/kombi te odvuku do banke a policija ih i tada moze sprijeciti nezz da ih nezz uniste kombi ili ono samo ga pokvare nekako i da moze vraiti pare nazad u banku

Citat: Joca200 poslato Avgust 20, 2018, 00:31:45 PRE PODNE
Obako imam ideju ali nmg realizovati tako da neki skripter ako bi mogo uraditi ovo i podjeliti sa nama
Obican sistem pljacke banke samo sto kad pljackaju novac moraju da stave u auto/kombi te odvuku do banke a policija ih i tada moze sprijeciti nezz da ih nezz uniste kombi ili ono samo ga pokvare nekako i da moze vraiti pare nazad u banku
nije to nista novo, mozes defineat varijablu sa IDom vozila i radit provjere i ostalo kroz nju.

@Snike02 imas include od Correllija i od RIDE2DAY.
Mozes napravit global varijablu i smanjivat joj vrijednost sa tajmerom i updateovati krug (zona/objekti)
Za provjeru da li je igrac u krugu koristis IsPlayerInRangeOfPoint


bilo je lijepo dok je trajalo.


Aj neko neku ideju za FS :D Dugo nisam...
Facebook - Klik



Citat: muma. poslato Avgust 03, 2018, 16:24:13 POSLE PODNE
https://github.com/samp-incognito/samp-streamer-plugin/wiki/Natives-(Areas) mislim da se ovo može koristiti, ispravite me ako griješim.

To je potpuno ispravan i u ovome slucaju najbolji nacin!
Streamer aree vec godinama koristim, dosta sam stvari rijesio s njima, tako da ti iz iskustva kazem da je to dobar i pravilan odabir
Software Developer

Citat: Snike02 poslato Jul 29, 2018, 12:31:14 POSLE PODNE
Vaša ideja: Force Field
Detaljno opisano: Pa kako na PUBG,Fortnite i te igre,znate ima zonu kad iskaces on nje ubija te,evo jedan predizvik za skriptere,da se uradi filterskripta ForceField i da ima oznaceno gde igrac da moze da ide,pa sa tek na vremenja da se namaluje ta zona,ako igrac izlazi iz zonu da ga ubije,ali polako ne odjednom.

ImaÅ¡ ovaj zanimljiv .inc koji je upravo raÄ'en za takvo Å¡to, a i ja ga koristio za sebe: http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=644449

PS: Netko da izradi detektor metala (dynamic) ?

Citat: Bašovski poslato Avgust 20, 2018, 09:54:10 PRE PODNE
nije to nista novo, mozes defineat varijablu sa IDom vozila i radit provjere i ostalo kroz nju.

@Snike02 imas include od Correllija i od RIDE2DAY.
Mozes napravit global varijablu i smanjivat joj vrijednost sa tajmerom i updateovati krug (zona/objekti)
Za provjeru da li je igrac u krugu koristis IsPlayerInRangeOfPoint
napravi i podjeli sa nama jer ja nezzz hahah :P
Hvala brt ako napravis

Citat: Joca200 poslato Septembar 22, 2018, 00:24:42 PRE PODNE
napravi i podjeli sa nama jer ja nezzz hahah :P
Hvala brt ako napravis
uradicu uskoro, u obavezama sam sad


bilo je lijepo dok je trajalo.