[Savet] Da li je dobra GR komanda?

Započeo gasmon, Februar 24, 2017, 16:15:26 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

O kakvom savetu se radi: O komandi koju sam napravio
Detaljan opis saveta: Guglao sam na netu da vidim kako da napravim global restart komandu, konretno, mene je zanimalo samo za firme, pa sam napravio ovo [pawn]CMD:asellfirm( playerid, params[] )
{
   for(new i = 0; i < sizeof(BussinesInfo); i++)
    {
      BussinesInfo[ bOwned ] = 0;
       strmid( BussinesInfo[ i ][ bOwner], "Drzava", 0, strlen( "Drzava" ), 32);
       SaveBussines(i);
      Bussines_Refresh( i );
       BussinesInfo[ bNeaktivnost ] = 0;
    }
   SendClientMessage(playerid, COLOR_DARKRED, "[Global Restart] Sve firme su uspesno prodate!");
    return 1;
}[/pawn]
Koliko sam mogao da vidim komanda lepo radi, ali sam citao na netu da u komandi treba da ima linija koja brise fajlove iz scriptfiles kako bi se mod optimizovao, o cemu je rec tu i da li moze i ovako samo?
Komentar: /

Ova komanda će ti samo proći kroz sve firme i prodat ih. A stvari brises pomocu http://wiki.sa-mp.com/wiki/Fremove

To ce raditi, ukoliko zelis da brises fajl koristi sto ti je Tagic rekao.

Uglavno, nisam dosao da postam i proseravam nabijajuci postove vec da "ispravim gresku"

for(new i = 0; i < sizeof(BussinesInfo); i++)
for(new i = 0, j = sizeof(BussinesInfo); i < j; i++)

Zasto? Da ne bi nakon svakog loopa uzimao sizeof arraya, takodje ako imas neku makro definiciju to je jos bolje (ne mora biti makro definisana nego npr da imas i u glavi koliko firmi mozes kreirati)

for(new i = 0; i < max_bussines; i++) // sa makro def.
for(new i = 0; i < 500; i++) // bez makro def.

Takodje ovo nije proseravanje, cisto da skrenem paznju na optimizaciju svake stavke :D

Imam mikro definiciju, i stavio sam sa njom da radi, hvala na savetu  :)