[REÅ ENO] Sscanf parametar

Započeo [IG] Bole, Jun 25, 2016, 08:51:30 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: Moja
Detaljan opis problema: Pravio sam /house komandu i sad ima podkomande putmoney i kad kucam /house putmoney 1000 (npr) izbaci mi Koriscenje: /house putmoney [kolicina] mislim da je problem do sscanf paramtra
Dio skripte: http://pastebin.com/UTbGGkPG
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno):
Poslednja Izmena: Jun 25, 2016, 13:03:16 POSLE PODNE od â–… â–† â–ˆ Rudimental â–ˆ â–† â–…
Imperia Gaming - Owner
Imperia Gaming SA:MP - samp.imperia-gaming.info

Nemoj me drzati za rijec ali mislim da ovde problem pravi
    new option[9],
probaj samo\
    new option,
pa vidi onda. Onda ako ovo izmijenis mislim da ces morati praviti posebnu variablu za setinfo buduci da je to jedina opcija koja zahtijeva string, sve ostale zahtijevaju cijele brojeve :D.

Ovo je moje misljenje samo nisam siguran, u glavnom probaj pa vidi sta ce se desiti..
KOPAJ KRIPTOVALUTU TELEFONOM! >>> SAZNAJ VIŠE <<<
POČNI RADITI KAO PREDAVAČ ENGLESKOG JEZIKA! >>> SAZNAJ VIŠE <<<

Citat: TheToretto poslato Jun 25, 2016, 09:56:57 PRE PODNE
Nemoj me drzati za rijec ali mislim da ovde problem pravi
    new option[9],
probaj samo\
    new option,
pa vidi onda. Onda ako ovo izmijenis mislim da ces morati praviti posebnu variablu za setinfo buduci da je to jedina opcija koja zahtijeva string, sve ostale zahtijevaju cijele brojeve :D.

Ovo je moje misljenje samo nisam siguran, u glavnom probaj pa vidi sta ce se desiti..
Nije do toga javlja mi errore
Imperia Gaming - Owner
Imperia Gaming SA:MP - samp.imperia-gaming.info

Nisi definisao parametar za kolicinu i cudis se sto ti komanda ne radi :D
To sto ti hoces treba ovako da ispadne ovo ti je mali primer pa ti sredi po tome.

YCMD:house(playerid, params[], help)
{
    new
        string[128],
opcija[10],
kolicina;
    if (sscanf(params, "s[10]d", opcija, kolicina)) return SCM (playerid, -1, "Koriscenje: /house [Opcija] [Kolicina]");
    else
    {
        if (strcmp(opcija, "putmoney", true) == 0)
{
    format(string, sizeof(string), "INFO: Ostavili ste $%d u vasu kucu.", kolicina);
    SCM (playerid, -1, string);
}
else if (strcmp(opcija, "takemoney", true) == 0)
{
    format(string, sizeof(string), "INFO: Uzeli ste $%d iz vase kuce.", kolicina);
    SCM (playerid, 0xFFFF00AA, string);
}
    }
    return 1;
}


A kako onda kad nemam kolicinu naprimer: /house lock?
Imperia Gaming - Owner
Imperia Gaming SA:MP - samp.imperia-gaming.info

Ja koliko znam ne mozes se tako igrati parametrima sa sscanf... Mozda gresim ali nisam nasao nigde da to tako moze a i ja sam dosta puta pokusavao slicne stvari pa nije htelo da radi sto znaci da moras da odvojis komande ako me razumes. Znaci eto jedna komanda gde idu 2 parametra zbog kolicine a druga komanda gde ti ide samo 1 parametar za opciju...

Hvala lepo! Odradio sam tako i radi lepo ;) Moze lock.
Imperia Gaming - Owner
Imperia Gaming SA:MP - samp.imperia-gaming.info