[TUT]Zauzimanje teritorija.

Započeo Vuk7, Jun 20, 2016, 14:44:35 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

U ovom tutorialu cu koristiti svoj include koji ce vam dosta olaksati jer u njemu vec ima napravljen system zauzimanja teritroija.
Include mozete skinuti ovjde http://www.mediafire.com/download/eaq4evu9k1v7g24/vukzones.rar

Prvo morate dodita tamo gdje su vam ostali includovi
[pawn]#include <vukzones>[/pawn]
Trebat ce vam i zcmd.

Zatim trebate dodata jedan new
[pawn]new zona;[/pawn]

Onda trebamo kreirati jednu zonu, a za to cemo koristiti  ovaj program http://samp-scripts.com/post/Advanced_GangZone_Maker_Create_Many_Gangzones_in_seconds-iPLEOMAX-other-tool-5093/

Kad oznacite gdje ce vam biti zona onda idemo pod OnGameModeInit i kreiramo zonu.
Za kreiranje zone koristimo vuk_CreateGangZone(Float:minX, Float:minY, Float:maxX, Float:maxY);
umjesto Float:minx i ostali stavite one sto vam pise kad oznacite gdje zelite imati zonu.
To bi trebalo ovako izgledati ovako nekako vuk_CreateGangZone(64.453125, -115.234375, 107.421875, -52.734375);
A pod ongamemodeinit stavite ovako
[pawn]zona = vuk_CreateGangZone(64.453125, -115.234375, 107.421875, -52.734375);[/pawn]
I tako bi trebali imati

Sad pod onplayerconnect moramo igracu pokazatu zonu
To cemo uciniti s funkcijom vuk_GangZoneShowForPlayer(playerid,zone,color);//pod zone stavite vasu zonu o ovo slucaju je zona, a pod color kodove za boju koju zelite
To bi trebalo izgledati ovako
[pawn]vuk_GangZoneShowForPlayer(playerid,zona,0xFF0000FF);[/pawn]

A pod onplayerdissconnect ju trebamo sakriti sa funkcijom vuk_GangZoneHideForPlayer(playerid,gangzone); //pod gangzone stavimo koju zonu zelimo u ovom slucaju je zona
To bi trebalo izgledati ovako
[pawn]vuk_GangZoneHideForPlayer(playerid,zona);[/pawn]

Sad idemo napravit komdanu za zauzimanje teritorija
[pawn]
CMD:zauzmi(playerid,params[])
{
   if(vuk_GetPlayerZoneID(playerid)==-1) return 1;//ako nije u niti jednoj zoni returna mu 1
                      vuk_AttackZone(vuk_GetPlayerZoneID(playerid),0x00FFFFFF,playerid,"Police",70);//vuk_AttackZone(zone,attackercolor,attackerid,attackedteam[],attacktime);
   SendClientMessage(playerid,-1,"Poceo si zauzimati zonu!");//salje poruku igracu
   return 1;
}
[/pawn]

I to je to od ovog tutoriala.
Nadam se da sam vam pomogao!


Ovo je stvarno super mnogima ce pomoci.


Moze to i na laksi nacin skroz, bez includea i ti sranja, ali pohvale za trud :D
heroin rap - Moskri u kuci, od sledece lajne glava ce mi puci

Nažalost, include nije tvoj. Skinuti i prepraviti par slova se ne može nazvati svojim radom. To je kraÄ'a zasluga, a to je ovde zabranjeno, lepo piÅ¡e u pravilima.
â"Œâˆ©â"(â—•_â—•)â"Œâˆ©â"

Respect to: (à¥"_à¥") - ČιѕÑ,σ яÑ"кяÑ"αÑ,ινησ - (à¥"_à¥") , [Saw]BloodMaster

â"Œâˆ©â"(â—£_â—¢)â"Œâˆ©â"

Može to bolje, da pise cija je teritorija, lupam Ballasova teritorija i GSF zauzima i svim clanovima iz Ballasa šalje poruku da zauzima GSF teritoriju. Sredi to i ako si dobar skripter uradi FS
samo rejv i debele zene

Citat: ceLL_ poslato Jun 23, 2016, 01:35:46 PRE PODNE
Nažalost, include nije tvoj. Skinuti i prepraviti par slova se ne može nazvati svojim radom. To je kraÄ'a zasluga, a to je ovde zabranjeno, lepo piÅ¡e u pravilima.
Include jw moj ja sam ga radio u 3 ujutro nisam vidio niti jedan takav

Citat: Andrijevic Mapping poslato Jun 23, 2016, 09:47:49 PRE PODNE
Može to bolje, da pise cija je teritorija, lupam Ballasova teritorija i GSF zauzima i svim clanovima iz Ballasa šalje poruku da zauzima GSF teritoriju. Sredi to i ako si dobar skripter uradi FS
Vidjut cu mozda uradim

Odlicno ovo hah (Y) :$
Uradi TuT Organizacije sys
Respect: â–... â–† â–ˆ Rudimental â–ˆ â–† â–..., Denis_Lapi, Blaeks, Ñ"ÊŸÑ"ɱÑ"ÆžÏ,,Ä...ÊŸ, Bryant., TiXoR_,   #old_school


Citat: Deko poslato Jun 27, 2016, 15:00:56 POSLE PODNE
Odlicno ovo hah (Y) :$
Uradi TuT Organizacije sys
Organizacije sam snimao na youtubu.

Citat: Vuk7 poslato Jun 27, 2016, 15:04:40 POSLE PODNE
Citat: Deko poslato Jun 27, 2016, 15:00:56 POSLE PODNE
Odlicno ovo hah (Y) :$
Uradi TuT Organizacije sys
Organizacije sam snimao na youtubu.

hah daj uradi ovako lakse je nego vracati video svakih 5 sec
Respect: â–... â–† â–ˆ Rudimental â–ˆ â–† â–..., Denis_Lapi, Blaeks, Ñ"ÊŸÑ"ɱÑ"ÆžÏ,,Ä...ÊŸ, Bryant., TiXoR_,   #old_school


Citat: Deko poslato Jun 27, 2016, 15:07:19 POSLE PODNE
Citat: Vuk7 poslato Jun 27, 2016, 15:04:40 POSLE PODNE
Citat: Deko poslato Jun 27, 2016, 15:00:56 POSLE PODNE
Odlicno ovo hah (Y) :$
Uradi TuT Organizacije sys
Organizacije sam snimao na youtubu.

hah daj uradi ovako lakse je nego vracati video svakih 5 sec
Stati je na youtubu sam abimao 7 tutoriala koro svaki je trajao 1 sat i vise

Lijepo,mada moze to puno bolje
Mapper since 2k13.