[TuT] SMS Oglas

Započeo Leonetti, Decembar 26, 2015, 14:50:14 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Pozdrav svima! Danas cu vam pokazati kako da napravite (ubacite) SMS Oglas sistem u vasu skriptu! Video sam da vecina servera i skripti nema ovu komandu, tako da ako je nekom potrebna - izvolite! To je veoma jednostavno, ovu komandu sam pravio sam, i moze se videti jer je drugacija od ostalih ali ipak to moze svako da napravi :)

Ovde necete puno da se mucite. Jednostavno je.
Za pocetak kopirate ovu komandu:


YCMD:smsoglas(playerid, params[], help)
{
    #pragma unused help
    if(UlogovanProvera[playerid] == 0) return SCM(playerid,-1,"SA:MP | "CRVENA"Moras se ulogovati da bi koristio ovu komandu!");
    new result[256],string[256];
    if(PlayerInfo[playerid][pLevel] < 3) return SCM(playerid, -1, ""SIVA"Morate biti level 3 za davanje oglasa!");
    if(sscanf(params, "s[100]", result)) return SCM(playerid,-1,  ""SPLAVA"SA:MP Pomoc | "BELA"/smsoglas [tekst]");
    if(PlayerInfo[playerid][pNovacDzep] < 50) return SCM(playerid,-1,""SIVA"Za oglas vam treba 50$!");
    if(PlayerInfo[playerid][pMobilni] == 0) return SCM(playerid,-1,""SIVA"Nemate mobilni!");
    if(gettime() < toglas) return SCM(playerid, -1, ""SIVA"Oglas se moze koristiti svakih 40 sekundi!");
    new tekst1 = strlen(result); for(new i = 0; i<tekst1; i++){ if(IsNumeric(result[i])) result[i] = '*' ;}
    g_NovacMinus(playerid, 100); toglas = gettime() + 40;
    format(string, sizeof(string), ""BELA" "ZUTA" Oglas | "ZUTA"Tekst: "BELA"%s", result);
    SCMTA(-1,string);
    format(string, sizeof(string), ""BELA" "ZUTA" Oglas | "ZUTA"Kontakt: "BELA"%d", PlayerInfo[playerid][pMobilni]);
    SCMTA(-1,string);
    format(string, sizeof(string), ""ZUTA"Oglas dat od strane "BELA"%s-a [%d] ", GetName(playerid), playerid);
    SendAdminMessage(-1,string);
    GameTextForPlayer(playerid,"~w~Uspesno ste dali oglas za ~r~50$!",5000,3);
return 1;
}


To vam je ta komanda, samo je kopitajte i ubacite na kraj ili negde na sredini gde vam se nalaze sve komande. Ako nemate YCMD, vi promenite na CMD ili ZCMD. Zavisi sta koristite.

Sada cu vam pokazati sta znaci svaki deo komande:


Ovo ako vas server nema, samo obrisite. To vam je da ako igrac nije ulogovan. ne moze koristiti tu komandu.
if(UlogovanProvera[playerid] == 0) return SCM(playerid,-1,"SA:MP | "CRVENA"Moras se ulogovati da bi koristio ovu komandu!");

Ovo vam znaci da ako igrac nije 3 level na serveru, da ne moze koristiti tu komandu:

if(PlayerInfo[playerid][pLevel] < 3) return SCM(playerid, -1, ""SIVA"Morate biti level 3 za davanje oglasa!");

Ovo vam je ako kucate /smsoglas da vam izadje pomoc. Mislim da to svi znaju:

if(sscanf(params, "s[100]", result)) return SCM(playerid,-1,  ""SPLAVA"SA:MP Pomoc | "BELA"/smsoglas [tekst]");

Ako nemate dovoljno para, izacice vam ovo: Za oglas vam treba 50$!

if(PlayerInfo[playerid][pNovacDzep] < 50) return SCM(playerid,-1,""SIVA"Za oglas vam treba 50$!");

Ako igrac nema mobilni:

if(PlayerInfo[playerid][pMobilni] == 0) return SCM(playerid,-1,""SIVA"Nemate mobilni!");

Ovo vam je da se komanda moze koristiti svakih 40 sekundi:

if(gettime() < toglas) return SCM(playerid, -1, ""SIVA"Oglas se moze koristiti svakih 40 sekundi!");

Ovo vam je da adminu stigne nick od od onog igraca koji je objavio oglas. Ako je uvredljivi komendar, da mozete da ga banujete sto pre ;)

format(string, sizeof(string), ""ZUTA"Oglas dat od strane "BELA"%s-a [%d] ", GetName(playerid), playerid);
SendAdminMessage(-1,string);


Ovo ostalo vam je poznato i nije bas bitno, jer je to lako za shvatiti.

Ako hocete videti sliku: CLICK ME!
Ako hocete jos neki tutorijal, napisite mi u PP/PM o cemu zelite da napravim i da vam objasnim. Pozdrav :)
Poslednja Izmena: Decembar 26, 2015, 14:52:17 POSLE PODNE od Insane Boy

Ahaha provjeravas koliko novca ima u djepu a salje oglas sa mobitela  :'(

Brate ti si ovde opisao svaki deo komande sto je nepotrebno i jos skida novac a ne kredit mislim bratee.
    ~ Member since: 09.13.2013. - 15:30 ~

Jako loÅ¡e kao Å¡to su gore naveli pare iz dzepa skida ono  ???


Wtf ???? Pa ovo je sa UP moda sta si ti pravio ???
Big respect for Ino42O

Evo sad vam skida kredit umesto novca:

YCMD:smsoglas(playerid, params[], help)
{
    #pragma unused help
    if(UlogovanProvera[playerid] == 0) return SCM(playerid,-1,"EU:RP | "CRVENA"Moras se ulogovati da bi koristio ovu komandu!");
    new result[256],string[256];
    if(PlayerInfo[playerid][pLevel] < 3) return SCM(playerid, -1, ""SIVA"Morate biti level 3 za davanje oglasa!");
if(sscanf(params, "s[100]", result)) return SCM(playerid,-1,  ""SPLAVA"EU:RP Pomoc | "BELA"/smsoglas [tekst]");
if(PlayerInfo[playerid][pMobKredit] <= 0) return return SCM(playerid,-1,""SIVA"Nemate dovoljno kredita!");
    if(PlayerInfo[playerid][pMobilni] == 0) return SCM(playerid,-1,""SIVA"Nemate mobilni!");
if(gettime() < toglas) return SCM(playerid, -1, ""SIVA"Oglas se moze koristiti svakih 40 sekundi!");
new tekst1 = strlen(result); for(new i = 0; i<tekst1; i++){ if(IsNumeric(result[i])) result[i] = '*' ;}
PlayerInfo[playerid][pMobKredit] --; toglas = gettime() + 40;
format(string, sizeof(string), ""BELA" "ZUTA" Oglas | "ZUTA"Tekst: "BELA"%s", result);
SCMTA(-1,string);
format(string, sizeof(string), ""BELA" "ZUTA" Oglas | "ZUTA"Kontakt: "BELA"%d", PlayerInfo[playerid][pMobilni]);
SCMTA(-1,string);
format(string, sizeof(string), ""ZUTA"Oglas dat od strane "BELA"%s-a [%d] ", GetName(playerid), playerid);
SendAdminMessage(-1,string);
GameTextForPlayer(playerid,"~w~Uspesno ste dali oglas!",5000,3);
    return 1;
}

Citat: Dzanan_Beg poslato Decembar 26, 2015, 15:52:24 POSLE PODNE
Wtf ???? Pa ovo je sa UP moda sta si ti pravio ???

Kako sam polako ucio skriptati, gledao sam sa ostalih skripta. Ovo sam ja napravio, koristio nesto i sa ostalih skripta.

Ovo je sa UP mod ti si samo text promjenio ali eto pocetnik si zelim ti srecu :D
Big respect for Ino42O

Citat: Dzanan_Beg poslato Decembar 26, 2015, 15:58:35 POSLE PODNE
Ovo je sa UP mod ti si samo text promjenio ali eto pocetnik si zelim ti srecu :D

Znam da je UP mod, mogao sam da stavim tu komandu i na neki drugi mod, nego sam samo hteo da pokazem kako radi. Hvala :)

Ne govorim ti to na obicnom up modu ima taj smsm oglas sistem isti takav
Big respect for Ino42O

Citat: Dzanan_Beg poslato Decembar 26, 2015, 21:28:17 POSLE PODNE
Ne govorim ti to na obicnom up modu ima taj smsm oglas sistem isti takav

Ne znam, ja sam radio na Underpoint RolePlay 0.3xz modu, tu uopste nije bio SMS oglas pa sam ga ubacio

Sta se svi bacate Bravo druze :) Lepo odradjeno