Realizacija moda(popis ideja)

Započeo elemental., Januar 28, 2015, 13:11:59 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pozdrav svima :)
Dobio sam malo slobodnog vremena izmeÄ'u skriptanja i spremanja za Å¡kolu koja, nažalost mnogih, sutra počinje. To slobodno vrijeme ću iskoristiti kako bi vam predstavio svoje ideje koje ću se potruditi realizirati, bez žurbe. Ovo su ideje koje će doći na red nakon Vehicle sistema. Počinjem...
- Posao bus vozača. Nakon startanja rute, prvo morate otići u garažu da biste pregledali bus, ako je bus oÅ¡tećen, morate ga popraviti ili se vratiti po drugi. Nakon odraÄ'ene te stavke, igrač bira da li će ići sa kolegom, ili sam. Ukoliko izabere da ide sa kolegom, svim online bus vozačima će biti poslana poruka da igrač traži kolegu, jel'. Kada ovaj doÄ'e, igrač koji je pokrenuo rutu, bira da li hoće da vozi bus, ili da naplaćuje karte. Onda idu po Los Santosu, tražeći stanice sa putnicima, i kada putnici uÄ'u(biti će random postavljeno, uglavnom viÅ¡e od 5 putnika će na svakoj stanici ući), kondukter naplaćuje karte(biti će napravljeno da naplati karte svima odjednom).
Ukoliko igrač ipak odabere da ide sam, nakon Å¡to putnici uÄ'u, igrač će morati stati pa naplatiti kartu, neće moći u toku vožnje. Nakon zavrÅ¡ene rute, igrač vraća bus u garažu na pregled, pa ga onda vraća na Main Station. Mapa glavne stanice je već odavno gotova.
- Posao Pizza Boya. Normalni sistem posla, uz jedan novitet, a to je da igrač može birati da li želi praviti pizze, ili ih dostavljati. Ukoliko izabere da ih želi praviti, mora ići postepeno, prvo tijesto, slaganje salame, sira, kečapa i sl. na picu, pa onda staviti picu u peć, i onda čekati da pica bude gotova. Za svaku pizzu će zaraÄ'ivati otprilike 10-18$. Ako izabere da hoće dostavljati pizze, prvo pizza mora biti gotova, ako je nema, opet će morati napraviti istu, pa onda tek dostaviti na random poziciju.
- Posao čistač prozora. Za prvu verziju posla će biti samo dvije zgrade, i to jedine entereable zgrade, Beachside i ona u Glen Parku. Igrač se mora popeti na vrh zgrade koji će biti mapan kako i treba, tj. filteri, lift za pranje, i sl. Nakon Å¡to se spusti do odreÄ'ene pozicije, mora uzeti spužvu, pa prvo "nasapunjati" prozor, pa ga zatim obrisati krpom, i nastavlja dalje. Igrač će sve ovo morati raditi na dodir tipke, niÅ¡ta neće biti serverside, osim animacija.
- Posao mehaničara. Normalan sistem posla, uz to da igrač bira da li želi popraviti gume, vrata, svjetla, cijeli bodykit, ili engine. Isto kao i kod čistača prozora, sve će ovo biti na tipku, i uz odreÄ'ene animacije.
- Posao kosač trave. Igrač prvo mora naoštriti oštricu, i zatim početi sa poslom, ništa novo.
- Posao čuvar u zatvoru će biti samo za PD/FIB/DIA. Igrač odlazi na dužnost, dobija gumene metke, i pazi na ponašanje u zatvoru.
To je to što se tiče poslova, kada dobijem ideju za novi posao, updateat ću.

- Sistem telefona. Po cijelom San Andreasu će biti postavljeni tornjevi sa kojih dobijate signal. Ukoliko je igrač na listi traženih, PD/FIB/DIA će moći da naÄ'e preko kojeg je tornja poziv doÅ¡ao, ili je poruka poslana. Moći ćete spremati poruke(najviÅ¡e 7), postavljati da li želite da vam mobitel zvoni ili vibrira, i joÅ¡ dosta toga. Mobitel će biti prikazan TextDrawom.
Uskoro još dosta toga, sada moram ići, spremati se za sutrašnju nesreću...

ne moÅ¡ virovat jučer neÅ¡to s prijateljon pričan i on govori bilo bi fora da imamo čistač prozora hahahah, najviÅ¡e mi se sviÄ'a system telefona, jer to je jebena ideja koju treba realizirati ;)

samo polako sa svime

Au, svaka ti cast na idejama, ukoliko realiziras sve ovo bices jedan od najboljih skriptera..veruj mi.
Najvise mi se svidja posao Bus Vozaca,a zanimljivo izgleda i pravljenje pice..
Samo napred i polako, skolu stavi na prvo mesto  ;)

Citat: bryant ãƒ,, poslato Januar 28, 2015, 14:02:15 POSLE PODNE
Au, svaka ti cast na idejama, ukoliko realiziras sve ovo bices jedan od najboljih skriptera..veruj mi.
Najvise mi se svidja posao Bus Vozaca,a zanimljivo izgleda i pravljenje pice..
Samo napred i polako, skolu stavi na prvo mesto  ;)

Ne volim one previše samouvjerene osobe, ali, po vašim komentarima, bolji sam od onoga koliko sam ja mislio.
Za poslove, hvala :)
Za Å¡kolu, maturant, valja se potruditi brate :)

Citat: Ñ"ÊŸÑ"ɱÑ"ÆžÏ,,Ä...ÊŸ poslato Januar 28, 2015, 14:13:04 POSLE PODNE
Citat: bryant ãƒ,, poslato Januar 28, 2015, 14:02:15 POSLE PODNE
Au, svaka ti cast na idejama, ukoliko realiziras sve ovo bices jedan od najboljih skriptera..veruj mi.
Najvise mi se svidja posao Bus Vozaca,a zanimljivo izgleda i pravljenje pice..
Samo napred i polako, skolu stavi na prvo mesto  ;)

Ne volim one previše samouvjerene osobe, ali, po vašim komentarima, bolji sam od onoga koliko sam ja mislio.
Za poslove, hvala :)
Za Å¡kolu, maturant, valja se potruditi brate :)

Pa nama je i cilj da te podrzimo u svemu ovome da sto bolje odradis zato sto imas potencijala da budes jako dobar skripter..  ;)

Citat: bryant ãƒ,, poslato Januar 28, 2015, 14:23:03 POSLE PODNE
Citat: Ñ"ÊŸÑ"ɱÑ"ÆžÏ,,Ä...ÊŸ poslato Januar 28, 2015, 14:13:04 POSLE PODNE
Citat: bryant ãƒ,, poslato Januar 28, 2015, 14:02:15 POSLE PODNE
Au, svaka ti cast na idejama, ukoliko realiziras sve ovo bices jedan od najboljih skriptera..veruj mi.
Najvise mi se svidja posao Bus Vozaca,a zanimljivo izgleda i pravljenje pice..
Samo napred i polako, skolu stavi na prvo mesto  ;)

Ne volim one previše samouvjerene osobe, ali, po vašim komentarima, bolji sam od onoga koliko sam ja mislio.
Za poslove, hvala :)
Za Å¡kolu, maturant, valja se potruditi brate :)

Pa nama je i cilj da te podrzimo u svemu ovome da sto bolje odradis zato sto imas potencijala da budes jako dobar skripter..  ;)

Potruditi ću se da skripta bude gotova do ljeta, da mogu šta otvoriti. Hvala Bogu, znam nešto oko web dizajna, mogu temu srediti, znam mapati, samo mi treba ulagač u sve to, to jest, neko ko će hostati. A najvjerovatnije da ću i to srediti, znam jednog lika koji ima host, pa vidjet da sve sam vodim, uz Lead Admin tim, naravno.

EDIT: kada sam već spomenuo pokretanje servera, da li biste igrali na serveru sa ovakvom skriptom ?
Poslednja Izmena: Januar 28, 2015, 14:30:21 POSLE PODNE od єʟєɱєƞτąʟ

Citat: Ñ"ÊŸÑ"ɱÑ"ÆžÏ,,Ä...ÊŸ poslato Januar 28, 2015, 14:28:57 POSLE PODNE
Citat: bryant ãƒ,, poslato Januar 28, 2015, 14:23:03 POSLE PODNE
Citat: Ñ"ÊŸÑ"ɱÑ"ÆžÏ,,Ä...ÊŸ poslato Januar 28, 2015, 14:13:04 POSLE PODNE
Citat: bryant ãƒ,, poslato Januar 28, 2015, 14:02:15 POSLE PODNE
Au, svaka ti cast na idejama, ukoliko realiziras sve ovo bices jedan od najboljih skriptera..veruj mi.
Najvise mi se svidja posao Bus Vozaca,a zanimljivo izgleda i pravljenje pice..
Samo napred i polako, skolu stavi na prvo mesto  ;)

Ne volim one previše samouvjerene osobe, ali, po vašim komentarima, bolji sam od onoga koliko sam ja mislio.
Za poslove, hvala :)
Za Å¡kolu, maturant, valja se potruditi brate :)

Pa nama je i cilj da te podrzimo u svemu ovome da sto bolje odradis zato sto imas potencijala da budes jako dobar skripter..  ;)

Potruditi ću se da skripta bude gotova do ljeta, da mogu šta otvoriti. Hvala Bogu, znam nešto oko web dizajna, mogu temu srediti, znam mapati, samo mi treba ulagač u sve to, to jest, neko ko će hostati. A najvjerovatnije da ću i to srediti, znam jednog lika koji ima host, pa vidjet da sve sam vodim, uz Lead Admin tim, naravno.

EDIT: kada sam već spomenuo pokretanje servera, da li biste igrali na serveru sa ovakvom skriptom ?
Pa pazi, ideje su super, genijalne. A sto se tice igranja tu ti najbitnija reklama, da imas coveka koji moze da privuce igrace. To se uvek pokazalo kao dobitno vise od skripte. A i gledaj da skriptu realizujes da igracima bude sto lakse za koriscenje, ljudi ne voli suvise komplikovane stvari.

Citat: Ñ"ÊŸÑ"ɱÑ"ÆžÏ,,Ä...ÊŸ poslato Januar 28, 2015, 14:28:57 POSLE PODNE
Potruditi ću se da skripta bude gotova do ljeta, da mogu šta otvoriti. Hvala Bogu, znam nešto oko web dizajna, mogu temu srediti, znam mapati, samo mi treba ulagač u sve to, to jest, neko ko će hostati. A najvjerovatnije da ću i to srediti, znam jednog lika koji ima host, pa vidjet da sve sam vodim, uz Lead Admin tim, naravno.

EDIT: kada sam već spomenuo pokretanje servera, da li biste igrali na serveru sa ovakvom skriptom ?

Ma nemoj zuriti samo..lepo je to sto sve znas od toga..
Naravno da bi igrali, ovakve ideje,a posebno realizacija istih se retko vidja kod nas na Balkanu iako ima nekih servera imaju isto neke unikatne i dobre ideje,a niko od tih servera da se otvori..to bi sigurno preokrenulo nacin igranja SA:MPa, ali kao sto Gagi kaze najbitnije je da imas dobru reklamu svog servera i podrsku nekih "vecih" i "poznatijih" SA:MPera..
A sto se tice hosta i ostalog, nadam se da ces naci nekog, danas je uglavnom to problem tacnije to sto ljudi nemaju dosta para da bacaju na server,domenu i sl. i onda uvode donacije i ko zna sta jos...  ;)

Citat: Mr.Gagi poslato Januar 28, 2015, 14:53:25 POSLE PODNE
Citat: Ñ"ÊŸÑ"ɱÑ"ÆžÏ,,Ä...ÊŸ poslato Januar 28, 2015, 14:28:57 POSLE PODNE
Citat: bryant ãƒ,, poslato Januar 28, 2015, 14:23:03 POSLE PODNE
Citat: Ñ"ÊŸÑ"ɱÑ"ÆžÏ,,Ä...ÊŸ poslato Januar 28, 2015, 14:13:04 POSLE PODNE
Citat: bryant ãƒ,, poslato Januar 28, 2015, 14:02:15 POSLE PODNE
Au, svaka ti cast na idejama, ukoliko realiziras sve ovo bices jedan od najboljih skriptera..veruj mi.
Najvise mi se svidja posao Bus Vozaca,a zanimljivo izgleda i pravljenje pice..
Samo napred i polako, skolu stavi na prvo mesto  ;)

Ne volim one previše samouvjerene osobe, ali, po vašim komentarima, bolji sam od onoga koliko sam ja mislio.
Za poslove, hvala :)
Za Å¡kolu, maturant, valja se potruditi brate :)

Pa nama je i cilj da te podrzimo u svemu ovome da sto bolje odradis zato sto imas potencijala da budes jako dobar skripter..  ;)

Potruditi ću se da skripta bude gotova do ljeta, da mogu šta otvoriti. Hvala Bogu, znam nešto oko web dizajna, mogu temu srediti, znam mapati, samo mi treba ulagač u sve to, to jest, neko ko će hostati. A najvjerovatnije da ću i to srediti, znam jednog lika koji ima host, pa vidjet da sve sam vodim, uz Lead Admin tim, naravno.

EDIT: kada sam već spomenuo pokretanje servera, da li biste igrali na serveru sa ovakvom skriptom ?
Pa pazi, ideje su super, genijalne. A sto se tice igranja tu ti najbitnija reklama, da imas coveka koji moze da privuce igrace. To se uvek pokazalo kao dobitno vise od skripte. A i gledaj da skriptu realizujes da igracima bude sto lakse za koriscenje, ljudi ne voli suvise komplikovane stvari.

Naravno, Advertise tim se podrazumijeva. A skripta neće biti komplikovana i igračima će biti lako igrati.

Nove dvije ideje su tu.
- Slabiji signal GPSa u tunelima.
- Ukoliko igrač vozi, i ujedno priča na telefon, neće moći upaliti svijetla.
- Podvodni svijet. Igrači će moći istraživati podvodni svijet koji će sadržati olupine, možda i blago.
Poslednja Izmena: Januar 28, 2015, 15:37:49 POSLE PODNE od єʟєɱєƞτąʟ

Lepo si ovo zamislio,ali nisi trebao dao obelodanis,neko ce se naci tu da kopira.
Inace ovo za signal oko mobilnog telefona koristi Los Santos RP server,ali jbs to.
Samo napred.

Odlicne ideje, samo napred, nemoras verovat ali pre jedno pola godini se pokusao to sa telefonom da uradim slicno, ali nisam znao kako