[INC] xyz LOG spremanje - by xyzccode © 2014

Započeo xyzccode, Avgust 26, 2014, 18:58:58 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

[INC] xyzccode LOG - Spremanje svega što želite
by xyzccode © 2014

Pozdrav svima, nakon što sam napravio svoj prvi include, došao sam na ideju da pokušam napraviti još nešto. Svi znate da su logovi veoma bitni, iz razloga što jednostavno znamo šta je ko kad i u koje vrijeme uradio. Spremanje je jednostavno, jednom linijom sve činite.

* Za šta služi?
- Ovaj include služi da spremite log datoteku za različitim informacijama. Predpostavljam da znate šta znači LOG, te da Vam ne moram detaljnije objašnjavati to.

* Kako se koristi?
- Jednostavno. Najprije skinite YSI 3.1 biblioteku, i dodajte je u pawno/include folder ( zbog y_va includa, jer koristit #emit je glomazno). Skinite moj include sa jednog od linkova, pastebin ili 2shared, dodajte u pawno/include folder fajl pod nazivom xyz_log.inc, te na vrh skripte dodajte:

#include <xyz_log>

Sada gdje god želite iskoristite sljedeće:

xyz_log(const xyz_LOG_file[], xyz_LOG_komentar[], xyz_LOG_tekst[], va_args< >);

Primjer:

xyz_log("proba.log", "Komentar", "Tekst: %d", 5);


Ovim primjerom, u Vaš scriptfiles folder, kreirati će se fajl pod nazivom "proba.log", i imati će sljedeći sadržaj:

[ Komentar ][26/08/2014][18:32:9]Tekst: 5


Naravno, neće svaki put kreirati fajl "proba.log", nego kada ga jednom kreira, samo će ga nadopunjavati sljedećim sadržajem.
Sve Å¡to Vam nije jasno pitajte ovdje u ovoj temi ili se javite meni privatnom porukom. Ukoliko pronaÄ'ete bug, greÅ¡ku, javite mi da to ispravim. TakoÄ'e, ukoliko trebate pomoć oko upisivanja logova, ili detaljnije objaÅ¡njenje, kontaktirajte me putem skype: xyzccode

TakoÄ'e sam doÅ¡ao na ideju da ugradim i DEBUG mod, jednostavno iznad #include dodajte:

#define #define xyz_log_debug

i imati ćete u samp server konzoli printanje Vašeg log-a.
DOWNLOAD:
Pastebin.com - Klikni me!
2shared.com - Klikni me!


CREDITS:
- YSI - za y_va include i cijelu YSI biblioteku.
- xyzccode (ja).


Ako mislite da include nije dobar, zanemarite ga ili uklonite.
Slobodno komentarišite, koristite, CREDITS po mogućnosti ne dirajte, i molim bez dodatnih download linkova.

Dobro je ovo mada ovo mozes da resis jednostavnije sa jedan public i onda sa jedna linija kreiras log.

Pa dobro, recimo da sam ja to uradio na malo drugačiji način, sa drugačijim formatiranjem i spremanjem.