[INC] RolePlay namechecker - Provjeravanje Roleplay imena

Započeo xyzccode, Avgust 26, 2014, 12:48:38 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

[INC] RolePlay namechecker
by xyzccode © 2014

Pozdrav svima, novi sam u pawno programiranju. Do sad nisam imao prevelika iskustva sa ovom vrstom programiranja, uglavnom je to bilo programiranje sa HW komponentama, tipa robot ruke, autopilot, kontrola pumpi i sl. No, da Vam ne pričam o tome, nakon 24 sata zanimljivog pretraživanja i čitanja po raznim stranicama i forumima, mogu reći da sam dosta naučio o pawno jeziku, poprilično dosta da napravim jedan mali include fajl, pod nazivom RolePlay namechecker.

* Za šta služi?
- Ovaj include služi da provjerite da li igrač ima ime u formatu Ime_Prezime, da li je prvo slovo imena i prezimena veliko, da li su ostala mala, da li postoje u nicku nepoznati znakovi osim "_" i da li u imenu postoje brojevi.
Naravno, ako ne ispunjava zadane uslove, igrač će biti izbačen (KICK).


* Kako se koristi?
- Jednostavno. Skinite sa jednog od linkova, pastebin ili 2shared, dodajte u pawno/include folder fajl pod nazivom xyz_namecheck.inc, na vrh skripte dodajte

#include <xyz_namecheck>

Pod OnPlayerConnect uradite sljedeće:

new name[MAX_PLAYER_NAME];
GetPlayerName(playerid, name, 24);
xyz_namecheck(playerid, name);


Sve Å¡to Vam nije jasno pitajte ovdje u ovoj temi ili se javite meni privatnom porukom. Ukoliko pronaÄ'ete bug, greÅ¡ku, javite mi da to ispravim. TakoÄ'e, ukoliko trebate pomoć oko provjere, ili detaljnije objaÅ¡njenje, kontaktirajte me putem skype: xyzccode

DOWNLOAD:
Pastebin.com - Klikni me!
2shared.com - Klikni me!


CREDITS:
- xyzccode (ja).

Ukoliko je promašena tema, ne galamite, prvi put sam ovdje. Ako mislite da include nije dobar, zanemarite ga ili uklonite.
Slobodno komentarišite, koristite, CREDITS po mogućnosti ne dirajte, i molim bez dodatnih download linkova.
Poslednja Izmena: Avgust 26, 2014, 14:09:19 POSLE PODNE od xyzccode

Nije lose, ali po meni ne potrebno, lakse je koristiti regex jer pomocu njega se moze proveriti ispravnost email-a i format imena.

Ali nije lose, pohvale.
Poslednja Izmena: Avgust 26, 2014, 15:13:23 POSLE PODNE od Shoorty

Citat: Shoorty poslato Avgust 26, 2014, 15:12:34 POSLE PODNE
Nije lose, ali po meni ne potrebno, lakse je koristiti regex jer pomocu njega se moze proveriti ispravnost email-a i format imena.

Ali nije lose, pohvale.

Hvala, nisam puno toga pročitao o regex. Uostalom, prvi rad u pawno.