[TUT + C#] Prilagođeni launcher

Započeo LuKsA, Januar 13, 2014, 23:30:29 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Programi koje trebate:




  • Visual Studio 2013
  • ili bilo koji IDE poput za C# Visual C# Express 2010
  • Server naravno sa IP-em i portom
  • Malo vremena i mozga ;)

Čemu služi ovo




  • Igrači nemogu ići na druge servere
  • Igrači se lakÅ¡e spajaju na VaÅ¡ server
  • Igrači trebaju skinuti taj VaÅ¡ poseban launcher
  • Igrači bi mogli pomisliti da je virus / malware ili sl.

Koraci



1.
Pokrenite bilo koji IDE C# program, napravite novi projekt; Nazovite ga bilo kako (vama na izbor); Označite Visual C# kod odabira prog. jezika; Označite Windows Forms Application.

2.
Editajte taj nazovimo ga "prozor" kako god vi želite; Dodajte gumb / button i nazovite ga kako god želite (koristit će se za spajanje na server - znači nešto tipa - SPOJI SE!).

3.
UÄ'ite kodiranje i pronaÄ'jite;
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)

te zamjenite sa:
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
     System.Diagnostics.Process.Start("samp://[IP]:[PORT]");
}


Primjer:
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
     System.Diagnostics.Process.Start("samp://93.136.22.134:7777");
}


Možete dodati dodatni gumb za vašu web stranicu i sl.
Poslednja Izmena: Januar 13, 2014, 23:31:57 POSLE PODNE od LuKsA
Aequam memento rebus in arduis servare mentem.

Jako lijepo, nije toliko teško, ali trebalo je se i prisjetiti ovoga. Sve pohvale :)

Jel znas mozda kako povezati launcher sa serverom, znaci u koliko igrac nema launcher da ne moze uci na server bez njega ?

Citat: â–... â–† â–ˆ Rudimental â–ˆ â–† â–... poslato Decembar 16, 2014, 19:03:32 POSLE PODNE
Jel znas mozda kako povezati launcher sa serverom, znaci u koliko igrac nema launcher da ne moze uci na server bez njega ?

ja sam to davno pokusavao i uspio sam, treba ti server sa mysql-om onda napravis provjeru kao loglauncher i ako pritisnes tipku u launcheru stavlja se ta varijabla na 1 a ako udjes na srw putem SA:MP klijenta izbaciva je ako je varijabla 0

p.s. Nije los tut, jednostavno je :)
Poslednja Izmena: Decembar 16, 2014, 23:13:35 POSLE PODNE od [SF]Ivan_Ino.pwn
Software Developer

Citat: [SF]Ivan_Ino.pwn poslato Decembar 16, 2014, 23:13:18 POSLE PODNE
Citat: â–... â–† â–ˆ Rudimental â–ˆ â–† â–... poslato Decembar 16, 2014, 19:03:32 POSLE PODNE
Jel znas mozda kako povezati launcher sa serverom, znaci u koliko igrac nema launcher da ne moze uci na server bez njega ?

ja sam to davno pokusavao i uspio sam, treba ti server sa mysql-om onda napravis provjeru kao loglauncher i ako pritisnes tipku u launcheru stavlja se ta varijabla na 1 a ako udjes na srw putem SA:MP klijenta izbaciva je ako je varijabla 0

p.s. Nije los tut, jednostavno je :)

Imas neki primer da mi das ili nesto samo da vidimo na koju foru to funkcionise a sa mysqlom nisam radio jos uvek ... :D

Citat: [SF]Ivan_Ino.pwn poslato Decembar 16, 2014, 23:13:18 POSLE PODNE
ja sam to davno pokusavao i uspio sam, treba ti server sa mysql-om onda napravis provjeru kao loglauncher i ako pritisnes tipku u launcheru stavlja se ta varijabla na 1 a ako udjes na srw putem SA:MP klijenta izbaciva je ako je varijabla 0

p.s. Nije los tut, jednostavno je :)

To se ne radi tako. Time automatski blokiraš pristup iz SA-MP launchera. Drugi razlog je jer ti mogu srusiti server bez problema kada ti napravim pritisak na bazu, s obzirom da tvoju aplikaciju imam na kompu svako moze isprogramirati bota (takozvane crawlere/spidere) koji ce raditi pritisak na tvoju bazu sve tok ne bude toliko upisa/čitanja da ti server ne dozivi crash. Treci razlog je šta to se u praksi tako ne radi. Postoji client side (app) i server side (plugin), pomoću plugina imaš pristup client side-u (app) i preko plugina provjeravaš dali je pokrenut servis (aplikacija).

Imaš SA-MP SDK i pomoću njega napravi plugin koji ćeš pokrenuti na svom serveru i koji provjerava client-side aplikaciju koju si isto prethodno napravio
Poslednja Izmena: Decembar 17, 2014, 00:43:53 PRE PODNE od Slay
Kristijan Stipić