[PHP - Pomoc] Pitanje podataka u MySQL

Započeo Neon RolePlay, April 15, 2014, 23:09:52 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pozdrav raja,
imam jedno pitanje za vas PHPere pa vas molim da mi pomognete. Zelim napraviti nesto u PHPu ali ne znam skoro pa nista. Znaci, kad korisnik otvori link(npr.: www.znj.info/index.php?ime=Pero&godine=20), ja bi sad htio da u svoju MySQL bazu spremim kao novu liniju a ime te linije bi bilo zapravo ime korisnika, i kad bi otvorio tu liniju(ili tablicu kako vec ide), da ima nova linija i da pise godine od korisnika(kao sto sam naveo u primjeru). Ako niste shvatili ovo oko baze i tablica, objasnit cu vam na ovaj nacin.
Znaci kad korisnik otvori tu stranicu, da se njegovi podatci, koji su predhodno upisani(zato vec imam napisan kod), spreme u MySQL bazu(to neka kao bude ''Folder'' s imenom baze(npr.: Moja_Baza), i onda da se u tom Folderu(u ovom slucaju baza) napravi jedna linija(neka to kao bude ''.txt'' fajl) s njegovim imenom i onda kad bi ja kliknuo na taj redak, onda bi zelio da mi se prikaze podatci od korisnika koji su uneseni.

Ako mi mozete dati neki tut zato ili mi objasnit kojim kodovima trebam to napravit, hvala vam puno <3

Ja ništa nisam shvatio... Ti bi novi redak i onda u zagradu staviš tablica onda kažeš kad bi otvorio tu liniju, daj razumljivo objasni šta želiš ovo nema veze s ničime...
Kristijan Stipić

Evo nesto sam brljavio, ali nzm jel sam dobro napravio. Ubiti, ovako to izgleda

<?php// **** VARIABLE ZA SPAJANJE S MySQL ***$connect_variabla = mysql_connect("localhost", "root", "");$pronadjena_baza = mysql_select_db("samp_baza");// **** VARIABLE KOJE IDE U TABLICU ***$ime_igraca = mysql_real_escape_string($_POST['ime']);$sati_igranja_igraca = mysql_real_escape_string($_POST['si']);// **** PROVJERE OKO SPAJANJA S MySQL ***if(!$pronadjena_baza){    die('Baza nije pronaÄ'ena!');}if(!$connect_variabla) {	die('Spajanje je ne uspjeÅ¡no!');}mysql_query($connect_variabla, "UPDATE `kopije_igraca` SET `Ime` = '$ime_igraca', `Sati_Online` = '$sati_igranja_igraca'");?>


Napravio sam si na Localhostu i kad IG kucam cmd, otvori mi ovo

format(string, 128, "localhost:1234/samp_inc/sa-mp_inc.php?ime=%s&si=%d", name, Korisnik[playerid][pSatiIgranja]);
HTTP(playerid, HTTP_GET, string, " ", "Izvrseno");


Port sam moro stavit zbog Skypea, a folder samp_inc sam napravio u htdocs u XAMPP Folderu.

I ovo mi izbaci u logu kad kucam cmd

Citat[01:18:47] *** STATUS KOPIJE:

Notice:  Undefined index: ime in C:\Program Files\XAMPP\htdocs\samp_inc\sa-mp_inc.php on line 8



Notice:  Undefined index: si in C:\Program Files\XAMPP\htdocs\samp_inc\sa-mp_inc.php on line 9



Warning:  mysql_query() expects parameter 1 to be string, resource given in C:\Program Files\XAMPP\htdocs\samp_inc\sa-mp_inc.php on line 22

Ako ti ide sve preko GET metode kao sto si ti gore naveo "www.znj.info/index.php?ime=Pero&godine=20" onda ne koristis $_POST nego $_GET...


<?php// **** VARIABLE ZA SPAJANJE S MySQL ***$connect_variabla = mysql_connect("localhost", "root", "") or die(mysql_error());$pronadjena_baza = mysql_select_db("samp_baza") or die(mysql_error());$ime_igraca = htmlspecialchars(mysql_real_escape_string($_GET['ime']));$sati_igranja_igraca = htmlspecialchars(mysql_real_escape_string($_GET'si']));mysql_query("UPDATE `kopije_igraca` SET `Ime` = '$ime_igraca', `Sati_Online` = '$sati_igranja_igraca'");?>



I jos nesto UPDATE ti nece napraviti novu tabelu nego ce vec postojece editovati odnosno ubaciti nove podatke umesto starih ... Ako hoces da ti napravi novu tabelu onda koristi INSERT INTO..
Poslednja Izmena: April 16, 2014, 07:53:30 PRE PODNE od Angle

Jel mi mozes napravit i za taj insert into?

Hvala

EDIT: Malo sam isprobavo, ali nisam siguran jel to ide ovako. Dodao sam ovu provjeru za smijer, 0 je da se kreira nova linija a jedan je da se postojeca apdejta, i stavio sam ovakve provjere i nece mi isporucit posiljku


$smijer = $_GET['dir'];
if(!$smijer)
{
mysql_query("INSERT `kopije_igraca` INTO `Ime` = '$ime_igraca', `Sati_Online` = '$sati_igranja_igraca'");
}
if($smijer)
{
mysql_query("UPDATE `kopije_igraca` SET `Ime` = '$ime_igraca', `Sati_Online` = '$sati_igranja_igraca'");
}


Takodjer dobijem Error da ne moze isporucit, Error je -ü

EDIT:

Isto tako sam nasao u phpmyadminu na localhostu u SQLu ovo

Za Insert
INSERT INTO `kopije_igraca`(`Ime`, `Sati_Online`) VALUES ([value-1],[value-2])

Za Update
UPDATE `kopije_igraca` SET `Ime`=[value-1],`Sati_Online`=[value-2] WHERE 1

Sta je to?


EDIT:

Evo napravio sam kako je trebalo

if($smijer == 0)
{
mysql_query("INSERT INTO `kopije_igraca` (`Ime`, `Sati_Online`) VALUES ('$ime_igraca', '$sati_igranja_igraca')");
}
if($smijer == 1)
{
mysql_query("UPDATE `kopije_igraca` SET `Ime` = '$ime_igraca', `Sati_Online` = '$sati_igranja_igraca' WHERE 1");
}
Poslednja Izmena: April 16, 2014, 11:07:04 PRE PODNE od Neon RolePlay

nemoj koristiti mysql, vec mysqli ekstenziju jer je od verzije 5.5 mysql ekstenzija deprecated...

Stp se tice tvojeg problem,  kod updatea stavljas:
UPDATE `kopije_igraca` SET `Sati_Online` = '$sati_igranja_igraca' WHERE Ime='$ime_igraca'"


About

Welcome to the community!