[Problem] Računar

Započeo Cold Life, Januar 03, 2014, 11:59:52 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Ovako, potrebna mi je vaša velika pomoć. Naime računar mi je već ostario i nakupio svakakvih sranja. Sad imam par problema, pa da ne otvaram više tema na dan. Postavi cu sve ovde. No, ako nije problem.

1.Eh ovako, naprimjer sada oću skinuti neÅ¡to sa 'neta i download mi doÄ'e do kraja i stane (99.9/100) i stane neće ni naprijed ni nazad. Da navedem, računar može skinuti zapakovane programe, tj. u WinRaR-u. Ali ne mogu uvjek sa time da skidam, jer ne doÄ'u svi fajlovi, pa se smorim tražeći..
Il' kada pokrenem instalaciju programa raćunar odma se ugasi, ne znam do ćega je..

2.Drugi problem jeste taj da mi se programi, tj. neki fajlovi sami instaliraju. Po čitav dan brišem, ali uzalud. Čim restartujem računar opet se pojave, i to najčešće MS-DOS fajlovi. Valjda je do virusa, i to Brontok-A. Ako iko zna kako da ga se riješim, šaljite PP/PM, u odgovor.

Reinstaliraj windows pa vidi kako se ponasa komp .
[/center]

Evo ti si drugi danas kojemu sam ustanovio da ti je komp zarazen od MALWARE virusa nemos skinit EXE fajlove do kraja dodje do 99 i nece da skine  sad cu ti objasnit isto sto i njemu

Malware je zajeban virus on ti udji u komp i razmnozava se blokira ti control panel ( tamo  su podesenjea za skidanje stvari sa neta ) i
cim UBACIS TJ UTAKNES usb cd ili sta ti ja znam znaci CIM ubacis u komp oni se isto zaraze
moras bacit windovse i nanovo dignit i ONDA NISTA ali bas nista ubacivat u komp jer je mozda zarazeno i cim dignes sustav ajde na torent nadjes AVAST i registriras ga do 2033 godine imas na yt kako xD i onda znas na cemu si ali nemoj ubacivat nista jer je mzoda zarazeno
Heaven Community [IN PROGRESS]

Hmm, šta da ti kažem. Sve što si ti to nabrojao, ja znam već od malih nogu . Ali ovo sad, što mi se dešava sa računarom je nečuveno. Ipak, ima tu i sreće dosta sam novog naučio i otkrio tokom borbe protiv navedenog virusa.. Kako kaže ''Wucha'' reinstaliraj win i opet sretan, to ču da uradim i instalirati Avast. A što mi je najgore ne mogu ni u skiptu ući, odma se ugasi.

- Hvala tebi ipak Å¡to si objasnio ..



EDIT: Možete zaključati temu..
Poslednja Izmena: Januar 04, 2014, 15:48:38 POSLE PODNE od ●'ŁуαMMM●

Nije obaranje sistema jedini nacin za uklanjanje virusa, probaj da skines AVG 2014 i pokreni mu scan, kad ti iskenira idi remove all. Ono sto ne odkloni to je nesto bas dobro i zabranjeno. Tako da ti vidis de ti se nalazi taj virus i obrises to i ako je neki bitan fajl nadjes nov na netu.

Upravu si ti, nije obaranje sistema najbolje. Ali izgleda da nisi sve procitao. Gore sam naveo , da kada downloadujem programe zastane na kraju. Drugacije ne mogu, osim da trazim po
netu antivirus u winraru, tj, zapakovan. Ali to nije to, uvjek fali nesto .
Ipak hvala tebi na pomoci i prijedlogu..

Problem resen.

Tema se zakljucava na zahtev autora !
[/center]