[iL:RP] iLife RolePlay ( RUNING )

Započeo drkiman9, Maj 23, 2013, 00:20:10 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.



********************************************************************************************************************************************************

iLife Gaming - OPIS

IP:  193.192.59.222:7793
TS:  193.104.68.50:10020
FB:  https://www.facebook.com/iliferp
Forum:  http://ilife-rp.info/

************************************************************************************************************************************

Zdravo svima, ovo mi je prvi put da pisem na Balkan-Samp u vezi svog servera. Drug mi je poklonio svoj akaunt od balkan-samp-a jer ja sam svoj zagubio a nisam se mogao registrovati. Nadam se da ce vam se svidjeti server ako ga budete posjecivali, no najvaznije od svega je to da mi oprostite sto mozda moja prezentacija i "reklama" nece biti bas orginalna jer licno sam radio po uzoru na druge. Takoder pokusavam da radim sto manje gramatickih, pravopisnih, greskica pa ako se desi koja "halalite" :D.
Neg da ja ne supjiram bezveze da ja krenem pricati o modu.
Ovaj mod je EDIT CLRP mod-a. Dosta vremena i rada je ulozeno u njega. Na modu je radilo vise skriptera niti jedan od njih nije objavljivao svoje radove na balkan-samp-u.
Mod je oficijalno otvoren od 18.5.2013. ioako do sada nismo reklamirali niti pozivali igrace jer smojos uvijek "testirali" mod. Bio je BETA verzija. Imamo dosta novih stvari a imamo i nekih stvarcica koje su vec bile samo usminkane. Mnogi ovdje dodju samo sa namjerom da prodaju server, da bi dovukli sto vise igraca, ja sam ovdje licno i radim sa pawno skriptanjem licno jer mi je to satisfakcija. Al naravno da ja ne zelim vidjeti da je server prazan, a trenutno nije, jer ako bi bio prazan to bi znacilo da sav nas trud je propao i da je bacen uzalud.



************************************************************************************************************************


Registracija - Spawn

Intro je zanimljiv i nije bas nesto dug, dok je registracija u dijalozima. Nakon toga dolazi TuT koji se sastoji od 5 Dijelova (TextDraw). I na zadjnem mjestu no i ne najmanje vazan je spawn koji  smo stavili kod vijecnice jer su tu uglavnom sve vaznije stvari.







*************************************************************************************************************************************************************************

STATSI

Statsi su takoder uradeni u TextDrawowima. Nije Unikatan al nije ni kopija. Nismo previse obracali paznju na stvari tipa /stats i to. Vise smo zeljeli da budu sto jednostavnije za upotrebu i po izgledu a vise smo se bazirali na gameplay da bi igracila bilo sto zanimljivije. Vise o tome ce te procitati dole nize.




********************************************************************************************************************************************************************

FIRME

Klasicni sistem firmi kao i na drugim serverima nema nekih posebnih dodataka. Info o firmi i komande nisu u dialozima.





********************************************************************************************************************************************************************

KUCE

Klasicni sistem kuca kao i na drugim serverima nema nekih posebnih dodataka. Info o kuci i komande nisu u dialozima.




******************************************************************************************************************************************************

STANOVI

Klasicni sistem stanova kao i na drugim serverima nema nekih posebnih dodataka. Info o stanu i komande nisu u dialozima.




****************************************************************************************************************************************************


SALON

E ovo je jedna od stvari po kojima smo mi unikatni. Odradili smo poseban lift u dijalogu kod jedne zgrade pored stun parka u LS-u. Tu se nalaze sva auta, motori i bicikli koje mozete da kupite. Oni su rasporeÄ'eni po razlicitim levelima a mozete da odete na svaki pozivom lifta koji ce vas tamo odvesti.








***************************************************************************************************************************************************


POSLOVI

Na serveru ima 17 poslova. Postoji i 18 posao koji nije naveden ovdje no on je poseban jer smo ga radili posebno i odvojeno od drugih, to je psao dilera oruzija. Malo je drugaciji nego obicno. Takoder i posao dilera droge i preradivaca droge je objedinjen i njega moze koristiti samo KARTEL mafija. Tako da bi igra bila sto veci RP KARTEL nadzire prodaju i proizvodnju droge.






************************************************************************************************************************************

MAFIJE I ORGANIZACIJE

Na serveru su sljedece organizacije:

1. PD
2. FBI
3. MD
4. TAXI
5. IL:RT (Novinari)
6. SLUZBA ZA VUCU
7. GRADONACELNIK

SWAT je u skopu PD-a kao Specijalna Jedinica i FBI-a takoder
Eh sada stupa jedna novina... Naime ovaj server koristi poseban sistem mafija koji smo mi ubacili. Sistem se sastoji od dvije glavne MAFIJE. To su Ruska i Italijanska. Svaka od ovih mafija ima 3 porodice. Ruske porodice su : Bratva, Krasnaya, Organizatsiya. Italijanske su : Corleone, Cosa Nostra, Rossi. Imena su uzeta iz stvarnog zivota. Svaka porodica ima svoj "kafic" mjesto gdje se okuplja umjesto baza koje su ogradene. No... sve ove mafijaske porodice imaju jednu centralnu bazu kojom upravlja Head of Mafia ili Don. To su posebno ogradene vile na VW koje su centar MAFIJASKIH bossova. Pristup ovim bazama imaju svi clanovi te MAFIJE. Takoder postoje chatovi unutar familija te i chatovi koji objedinjuju sve porodice. ( /rmc [Russian Mafia chat], /itc [Italian Mafia Chat] ). Kako se biraju ovi lideri tj. vode MAfija koji upravljaju ovim trijema porodicama ?
PA kada se odaberu lideri te tri mafije oni se dogovaraju i vecinskim glasovanjem (2:1 , gdje ne smiju glasovati za sebe) biraju vodu MAFIJE. Pogodnosti koje ima voda mafije nisu nesto velike no ipak izdizu se u odnosu na ostale lidere. On dobija sedmicne plate koje dijeli liderima a onda oni clanovima. Takoder samo voda MAFIJE smije da objavi rat drugoj MAFIJI. Kako se moze maknuti ovaj voda ? PA dogovorom vecinskim da se on "ubije" ( Naravno na /rp nacin ) i samim tim aktom u kojem prisustvuju lideri porodica ( I jedan admin , koji ce na licu mjesta da ga makne sa te funkcije). Naravno ne mozete vi svaki dan to da radite. Minimnalni vremenski period neka vrsta Mandata je 2 sedmice.

Evo opet:

8. Bratva
9. Krasnaya
10. Organizatsiya
11. Corleone
12. Cosa Nostra
13. Rossi.




**********************************************************************************************************************************************

EVENT SISTEM

Vidite da imamo mnogo EVENATA tako da nam zabave nikada ne nedostaje hehe. Svaki event radi i kreiranje eventa se vrsi  u Dijalozima.






****************************************************************************************************************************************


WAR SISTEM

Kao sto se vidi gore na "PromoVideo" ( Ako se tako moze nazvati, ja sam ga noobina radio haha :D) imamo i war sistem. WArr sistem radi u potpunosti. Broji killove , izbacuje killove igraca, Lideri dobijaju 2 boda, vidite na mapi gdje su igraci i za TK-ove protivnici dobijaju poene.
Evo vam jos jedna slikica reda radi onako da ima.







**********************************************************************************************************************************

No ono sto je najvaznije od svega, nadam se da vam se svidja jer ovo i radimo radi raje :D i da ce biti pozitivni komentari. Znam da nije bog zna sta novo ali realno svi fazoni su skoro ispucani nema se tu jos sta puno dodati :). Za sva pitanja mozete se javiti na FB ili FRM ili cak i ovdje na ovom FRM-u.

LP od vaseg iLife Staff Team-a.
Poslednja Izmena: Maj 23, 2013, 00:26:30 PRE PODNE od drkiman9


Ne znam odakle je mod drug mi je dao ja sam ga editovao. A taj Farik Hadzic ja msm nisam htio da spominjem gore al svi njegovi modovi u zadnjih 6 mjeseci se baziraju na mom modu koji sam imao na Exotiq Living pa je necu reci ukrao jer nije fino, ali uzeo bez dozvole i pobjegao, jer je imao GP.

Hvala. :)

Ma najjaci server <3
176.9.140.165:8450 TBB <3
www.TheBig-Bang.info



Nema tu bas puno nekog edita :/ ipak sretno.

MA dobro vecinu stvari smo editirali mafije, evente i war sistem :). Ima dobar gameplay sto nam je i bio cilj :)
Poslednja Izmena: Maj 23, 2013, 12:00:12 POSLE PODNE od drkiman9



Ovaj "sistem" mafija je jako zanimljiv. Naravno njegova kvaliteta će biti na nivu samo ako igrači budu dobro rpali. Po meni je upravo to područje gdje treba popraviti RP jer tu šteka. Sretno


EDIT: UÅ¡ao malo da vidim. Radi se o editu EG by FarkiAS znam zato Å¡to su koriÅ¡tene dvije moje mape kao kod njega sumnjam baÅ¡ da ste se odlučili koristiti iste :D..no dobro to nema veze. Ne sviÄ'a mi se jedino Å¡to kod tih edita doÄ'e da postoji mapa na mapi kao ovdje u ovom slučaju na par mjesta...Npr WangSalon preko zgrade kod kolodvora, pa u el coroni.....To sredite malo i rijeÅ¡ite si ovo Å¡to stalno izbacuje igrače radi AIR BRAKA ;)
Poslednja Izmena: Maj 23, 2013, 17:09:45 POSLE PODNE od ♣EGnamDe♣

Sretno vam btw odakle vam taj forum?
Ja sa prije radio za tu zajednicu
Mislim dakle Boze
Na Zari sve i svasta

Ma iLifaming sam ja drzao prosle godine i dobro mi je islo no morao sam zatvoriti server iz nekih privatnih razloga. A mod trenutno preuredujemo iz temelja i prebacujemo ranju u SF sada.
A mod nije edit od tog Farisa neg je ovo edigt Exotiq Livinga koji sam ja radio a onda Faris objavio na Balkan Samp pa sad je "svaki" mod koji je faris odradio :)