Pocetna pomoc u vezi pravljenja servera - Hvala unapred

Započeo K1NEZ, Maj 14, 2010, 02:07:09 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pozdrav svima i hvala unapred za svaki koristan savet.Imam par pitanja u vezi servera koji planiram da sredim.
Sto se tice postavljanja skriptovanja i svega ostalog to cu da vidim posle na tutorialima, nesto malo vec znam ali najvaznije mi je da shvatim samu osnovu, a to je:

Napomena: ovo sto pisem dole jos nisam nista uradio samo sam proucavao lol.

- Kada skinem samp03asvr_R7_win32 i sredim sve kako je objasnjeno na tutorialu i dodam na favorites u samp klijentu onda vidim moj server.Ja igram oko 2 godine samp i zelim da ovaj server bude kao trening server za moj klan znaci nemoraju svi da znaju ili da reklamiram pa me interesuje :
1. da li ja moram nesto da placam za postojanje mog servera?
2. da li ja moram biti prisutan na serveru da bi neko bio na njemu ili nemoram?
3. kojim redosledom treba da sredjujem server?Znaci sta je sledeci korak posle stavljanja servera na listu, skripte game modes ili vec sta?
4. Moja zelja je da sredim par lokacija da budu fight clubovi i da se igrac moze teleportovati odredjenom komandom npr : /fc 1 , /fc 2 itd.I tek kad se tp u taj /fc dobija odredjeno oruzje za taj /fc, a kad nije u /fc nego u /freeroam onda nema oruzje.U /freeroamu bih stavio vozila mojih clanova i zakljuco tako da samo onaj ciji je auto moze uci u isti.
Da li je ovo lako izvodljivo ja verujem da jeste i da li bi neko mozda imao zivaca da mi malo pojasni neke stvari na msn ili vec kako se dogovorimo?
Pozdrav.

iYoko

1. Moras ili zakupiti host, ili besplatno hostati sa svog kompjutera ali ti mora onda bit upaljen komp da bi ti radio server.
2. Nemoras
3. Prvo skripta, pa onda sve ostalo.
4. Kreni uciti skriptati, ili skini ovdje ili ovdje. Mozes i pitat nekog da ti napravi za novce ili sl.
Poslednja Izmena: Maj 14, 2010, 11:44:34 PRE PODNE od iYoko

Hvala lepo svima.Samo jos jedno pitanje, ja sam iz Subotice i koliko se krecu cene za server i kako se placa mislim vremenski i na kraju na koji nacin se uplacuje i kome? Ako neznate za Srbiju kako ide gde bih mogao da saznam?
Hvala unapred.

pogledaj hosting firme ali mislim da ti je oko 10 â,¬ 100 slotova


M-Gun

Imas razlicite vrste hostinga,i svakakvih pingova znaci sto ti je manji ping to ces bolje proci ;)