Pomoc pls oko Compajla

Započeo [BP] HeLoX ba! ^^, Mart 20, 2010, 18:12:58 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Evo kao sto u naslovu kaze imam problema sa compalom. Kad Compajlam GM amx file mi se napravi manjim od pwn file-a, i onda mi se dosta stvari ne ucita na modu... molim pomoc brzoooooo    :-[   :-[   :-[


[BP] HeLoX ba! ^^
Forum: balkan-paradise.info- Još u izradi!

Citat: Luka P. poslato Mart 20, 2010, 18:55:15 POSLE PODNE
1. Fulao si board (ovo je vezano uz SA-MP server, ne klijent)
2. To je normalno da je AMX manji
3. Pa ako ti se ne učita krivo si iskriptao
2. Probaj compile MidoStream.....   .pwn je oko 11 kb a .amx oko 5000kb
3.Vjerovatno ti skripta ne moze ocitati neki fail,tj nema ga.

[NUDIM ]
Gang-Rush server TDM besplatno


Correlli

Citat: Haris Hadzic poslato Mart 20, 2010, 18:12:58 POSLE PODNE
Evo kao sto u naslovu kaze imam problema sa compalom. Kad Compajlam GM amx file mi se napravi manjim od pwn file-a, i onda mi se dosta stvari ne ucita na modu... molim pomoc brzoooooo    :-[   :-[   :-[
Sve zavisi kakve varijablove i koliko stanica (cellova) koristiš, objasnit ću ti na osnovnom primjeru.

Kod ovog primjera će .amx fajl biti velik naspram .pwn fajla (.pwn = 88b, .amx = 2,09kb):
#include "a_samp"

new
            myArray[2000];

main() printf("%i", myArray[128]);


A kod ovog primjera će .amx fajl biti skoro isti kao i .pwn fajl (.pwn = 105b, .amx = 163b):
#include "a_samp"

main()
{
        new
                    myArray[2000];
        printf("%i", myArray[128]);
}


Razlog je u tome, što je u prvom primjeru korišteno globalno polje (array), a u drugom primjeru je korišteno lokalno polje (array).

Više o tome moreš pročitati ovdje:
http://wiki.sa-mp.com/wiki/Scripting_Basics
http://wiki.sa-mp.com/wiki/Keywords:Initialisers

Ako te slučajno zanima kako PAWN kompajler radi, onda potraži na Googlu pawn-imp.pdf fajl i pročitaj ga.

Za ostale stvari ako ti ne rade, onda ih nisi naskriptao kako treba.
Poslednja Izmena: Mart 20, 2010, 19:47:02 POSLE PODNE od Don Correlli

ali taj isti GM kada posaljem prijatelju on se compajla za oko duplo veci od .pwn file-a  :'(


[BP] HeLoX ba! ^^
Forum: balkan-paradise.info- Još u izradi!

tinu tuna nisi skontao .amx file mi je manji od .pwn filea i kad se tako compajla ne ucitavaju se pickupi i td.... :S
a kada prijatelju posaljem taj isti .pwn i on compajla kod sebe stvori se .amx file duplo veci od .pwn file-a...

KONTASH?!

il  si umno zaostao? :S


[BP] HeLoX ba! ^^
Forum: balkan-paradise.info- Još u izradi!

Cekaj...polako... ne moras vredjati!!! kad on pokrene server da li on ima sve objekte???

iYoko

Neko je ovdje obrisao moj post...  >:(

Otprilike sam isto napisao kai i free-rides samo puno stroze :D

Hehe... ma i ja bih malo stroze napisao... Ali novi sam medju nama pa necu da mislite da sam neki "krkan" xD :D

Samo zelim da pomognem koliko mogu ;)

ma ima sve samo se nevide pickupi (one ikonice ispred ulaza i kuca)  :-\


[BP] HeLoX ba! ^^
Forum: balkan-paradise.info- Još u izradi!

Evo i od mene pitanje, kada kliknem na Compile ili F5 svejedno je, udje na moj kucni server :S...Zbog cega?


Citat: JoeBullet v2.1
Ljudi, u skripti najvaznije vam koliko vam mod ima redaka/linija nije o cemu se radi, nego samo linije, ako vam mod ima vise linija bit ce vam i bolji!

iYoko

Citat: [DN] Baja poslato Mart 27, 2010, 11:56:32 PRE PODNE
Evo i od mene pitanje, kada kliknem na Compile ili F5 svejedno je, udje na moj kucni server :S...Zbog cega?
Automatski ti udje u server?