[Pomoc]OnPlayerClickTextDraw

Započeo Artieâ„¢, Jul 05, 2012, 15:57:39 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim:TX RP
Detaljan opis problema:Dali je moguce napraviti  za OnPlayerClickTextDraw da bude funkcija npr. stats(playerid,playerid);
i da to kasnije koristim u public ?, jer imam problem , u tom publicu mi kasnije izbacuje undefined symbol "targetid" a i forwardovao sam ga ? ili ako postoji neki laksi nacin za napraviti stats ali preko OnPlayerClickTextDraw ? valjda ste skontali sta zelim reci  :D
Dio skripte:
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno):


vlado_plavsic

OnPlayerClickTextDraw callback koristis onda kada igrac klikne na td koji ima svoj ID.I pod tim callbackom ti stavljas radnju koju zelis da uradi kada klikne na TD s odredjenim id-om.Ne razumem sta ti zelis s njim i kakav targetid i gde si ga koristio? :O

vidi ovo, ja bi da napravim Stats igraca a da je onplayerclick textdraw npr. igrac klikne opcenito i izbaci mu ovamo ime , level itd.. nako slicno ko na CH ako si vidio UCP ali umjesto brojeve 4 i 6 da se mjenja na klik misa, e sada je problem u tome sto mi pokazuje undefined symbol "targetid" jer targetid koristis u publicu i prije forwardujes a jeli ga moguce koristiti u onplayerclicktextdraw, kao
if clickedid = Statsinfo .... i tu ispod stavim textdrawshowforplayer te textdrawsetstring.... si sad skonto  :D

vlado_plavsic


e sorry ako smaram ali to sam rijesio da ne pravim, previse je komplikovano stavio sam jednostavno da preko klika misem prebacuje sa textdrawa na drugi ali mi ne prikazuje crni box, to je jedini problem , koristim mod techland xperia i stavio fino u statsu da pokazuje polu providni crni box preko cjelog ekrana dok prikazuje stats ali samo taj box trepne na sekundu i nestane odmah a ima sve fino textdraw shofor player  i stavio sam hideforplayer tek kada gasim stats a on nestaje u sekundi ?

Postaj neki kod vezano uz to.

Last nick: Paradox

Znaci ovaj prvi problem ne obracajte paznju necu to ni raditi problem je sto mi nestaje ovaj box od statsa evo box:
new Text:Statsvelikibox;

Statsvelikibox = TextDrawCreate(320.000000, -11.000000, "_");
TextDrawAlignment(Statsvelikibox, 2);
TextDrawBackgroundColor(Statsvelikibox, 255);
TextDrawFont(Statsvelikibox, 1);
TextDrawLetterSize(Statsvelikibox, 0.500000, 52.099998);
TextDrawColor(Statsvelikibox, -1);
TextDrawSetOutline(Statsvelikibox, 0);
TextDrawSetProportional(Statsvelikibox, 1);
TextDrawSetShadow(Statsvelikibox, 1);
TextDrawUseBox(Statsvelikibox, 1);
TextDrawBoxColor(Statsvelikibox, 153);
TextDrawTextSize(Statsvelikibox, 0.000000, 667.000000);

i stavio sam kada igrac kuca /ucp pa pokazuje ovaj box te opstale TD-ove
TextDrawShowForPlayer(playerid, Statsvelikibox); i isto tako sakrijeva kada kucam /ucpoff
TextDrawHideForPlayer(playerid, Statsvelikibox);
ali neznam u cemu je problem , cim kucam /ucp stvori se i odma nestane box ? nece da trajno stoji