[Pomoc]COS

Započeo | S-RP | K@lib@r .300, Maj 20, 2012, 16:17:21 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: CLRP
Detaljan opis problema: Kako da napravim novi COS System. Tamo ima salon, i kada kupis auto, napravi ti se isti takav auto, a model ostane. Mene zanima kako da napravim da imas autosalon, i tamo auto, kada kupis auto, da ga odmah mozes voziti, kako to ???
Dio skripte:
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno):
Koja carina!
Citat: Fâ,¬nsQ poslato Jun 06, 2012, 15:27:14 POSLE PODNE
mozemi netko reci kada se sper.a dobiva imam 13 i pol godine, a nisam je dobio, moji drugari su to vec dobili, moze pomoc
nov sam pa neznam gdje trebam pitati

evo ti odgovor
CoS napravis kako hoces
Sa svojim idejama i svojim skriptanjem
TI oces da ti mi napravimo CoS ? Money , pare , lova
Inace mali milion takvih CoS-ova imas na SA:MP forumu i sire

Ja imam COS, samo zelim promjeniti nacin kupovine, nezelim da mi nitko napravi, nego objasni kako se to radi, otidjem u cars.cfg, i sta onda tamo radim???
Koja carina!
Citat: Fâ,¬nsQ poslato Jun 06, 2012, 15:27:14 POSLE PODNE
mozemi netko reci kada se sper.a dobiva imam 13 i pol godine, a nisam je dobio, moji drugari su to vec dobili, moze pomoc
nov sam pa neznam gdje trebam pitati


if(strcmp(cmd, "/kupivozilo", true) == 0)
{
    if (Spectating[playerid][0]!=-1)
    {
        if (Carlist[playerid][Typ]==-1)
        {
            new price = Buylist[Spectating[playerid][0]][Price];
            if (price <= GetPlayerMoney(playerid))
            {
                new autohaus=Buylist[Spectating[playerid][0]][Autohaus];
            GivePlayerMoney(playerid, - price);
            Carlist[playerid][Typ] = Spectating[playerid][0]; Carlist[playerid][X3] = Carspawns[autohaus][X3]; Carlist[playerid][Y3] = Carspawns[autohaus][Y3];
Carlist[playerid][Z3] = Carspawns[autohaus][Z3]; Carlist[playerid][Rotation] = Carspawns[autohaus][Rotation]; Carlist[playerid][Status] = 1; Carlist[playerid][Lock] = 0;
Carlist[playerid][Carid] = CreateVehicle(Buylist[Spectating[playerid][0]][Modelid],Carlist[playerid][X3],Carlist[playerid][Y3],Carlist[playerid][Z3],Carlist[playerid][Rotation],-1,-1,-1);
        SetVehicleParamsForAll(Buylist[Spectating[playerid][0]][Carid],0,0);
        TogglePlayerControllable(playerid,1);
        Spectating[playerid][0]=-1;
        RemovePlayerFromVehicle(playerid);
        VehicleSave(playerid);
        TextDrawHideForPlayer(playerid, imevozila[playerid]);
TextDrawHideForPlayer(playerid, Cenavozila[playerid]);
TextDrawHideForPlayer(playerid, registracijavozila[playerid]);
format(string,128,"* Cestitamo! Kupili ste auto {FFFFFF}$%s "COL_YELLOW"za {FFFFFF}%i!",Buylist[Carlist[playerid][Typ]][Name],price);
SendClientMessage(playerid, YELLOW, string);
SendClientMessage(playerid, NICERED, "Ako je vas auto pokvaren, upisite {FFFFFF}/v fix "COL_RED"da popravite.");
SendClientMessage(playerid, NICERED, "Mozete otkljucati/zakljucati vas auto sa naredbom {FFFFFF}/v lock.");
SendClientMessage(playerid, NICERED, "Ostalo: {FFFFFF}(/v)ozilo.");
                    SendClientMessage(playerid, COLOR_YELLOW, "Vase vozilo je dostavljeno, Uzivajte!");
}
                else { format(string, 128, "* Nedovoljno novca za kupovinu automobila (trebate: {FFFFFF}$%i)!", price); SendClientMessage(playerid, YELLOW, string); }
}
else { SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "Vi vec imate auto!"); }
    }
    else { SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "Nisi u izlozbenom vozilu!"); }
    return 1;
}
Koja carina!
Citat: Fâ,¬nsQ poslato Jun 06, 2012, 15:27:14 POSLE PODNE
mozemi netko reci kada se sper.a dobiva imam 13 i pol godine, a nisam je dobio, moji drugari su to vec dobili, moze pomoc
nov sam pa neznam gdje trebam pitati

Boris Spice

idi malo istrazuj LARP gm ,,,, i prebaci u svoj gm nastimaj  i cars.cfg prebacis,,,,

Borise, ako nisi vidio, to znam napraviti, za dalje cu sam, lock
Koja carina!
Citat: Fâ,¬nsQ poslato Jun 06, 2012, 15:27:14 POSLE PODNE
mozemi netko reci kada se sper.a dobiva imam 13 i pol godine, a nisam je dobio, moji drugari su to vec dobili, moze pomoc
nov sam pa neznam gdje trebam pitati