[POMOĆ] Može li IKO ovdje pomoć !?

Započeo Smajke, Mart 16, 2012, 22:16:16 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Smajke

Ne mogu da vjerujem, pitam skoro sve, niko ne može ni pet min izdvojiti da mi kaže nešto, da me uputi, fuj!!

Koristim : Svoje
Problem : /makeadmin
Slika : Ne treba

Treba mi /makeadmin bilo kako, primam i na kineskom, samo nek radi..

Imam onaj od wiki - ovaj, ali kada idem compile pojavi mi se ono "Don't send" error ili na Win7 "The compile has stopped working" bla bla.

Pomozite molim vas!

Ko može fino da mi objasni i uputi me nek posta nešto, oni papci koji skupljaju postove i samo spamaju nek se ne javljaju, molim lijepo.

vlado_plavsic

Ovako.Ne mozes samo da kopiras neku komandu i mislis da ce raditi.Moras da je prilagodis svome modu.Pod prilagodjavanje mislim na Varijable,procesor komandi,itd itd.

Evo komanda u ZCMD-u + sscanf.

CMD:makeadmin(playerid, params[])
{
new id, lvl, string[128];
if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] < 1338)return SendClientMessage(playerid, Boja, "Nisi admin");
else if(sscanf(params, "ui", id, lvl))return SendClientMessage(playerid, Boja, "/makeadmin [playerid] [Level]");
else if(id == INVALID_PLAYER_ID) return SendClientMessage(playerid, Boja, "Progresan id");
PlayerInfo[id][pAdmin] = lvl;
format(string, sizeof(string), "Dao ti je Admin level: %d, LeadAdmin: %s!", lvl, ImeIgraca(playerid));
SendClientMessage(id, Boja, string);
format(string, sizeof(string), "Dao si Admin Level: %d, Igracu: %s!",lvl, ImeIgraca(id));
SendClientMessage(playerid, Boja, string);
return 1;
}


I pri tome stock za uzimanje imena

stock ImeIgraca(playerid)
{
    new pName[MAX_PLAYER_NAME];
    GetPlayerName(playerid, pName, MAX_PLAYER_NAME);
    return pName;
}


Ni ovu komandu ne mozes da koristis ukoliko nemas ZCMD include i sscanf plugin...
Poslednja Izmena: Mart 16, 2012, 22:43:58 POSLE PODNE od Vlado_Plavsic aka Plavša

Snich

CitatNe mogu da vjerujem, pitam skoro sve, niko ne može ni pet min izdvojiti da mi kaže nešto, da me uputi, fuj!!
Nisi jedini, ima njih sotinu kojim treba pomoc, ako mislis da ti niko s nekom namjerom ne zeli pomoc onda se grdno varas, i izraz "fuj" zadrzi za neki drugi forum, budimo malo civilizovaniji!  :-\

A sto se tice tvog problema, ukoliko ti pawno izbaci to jest ukaze ti se "The compile has stopped working" onda imas previse errora i pawno stopira ...

Evo makeadmin i u strcmp ...

if(strcmp(cmd, "/makeadmin", true) == 0)
{
    if(IsPlayerConnected(playerid))
    {
tmp = strtok(cmdtext, idx);
if(!strlen(tmp))
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2, "Koristenje: /makeadmin [ID Igraca/Dio Imena]");
return 1;
}
new para1;
new level;
para1 = ReturnUser(tmp);
tmp = strtok(cmdtext, idx);
level = strval(tmp);
if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 6)
{
    if(IsPlayerConnected(para1))
    {
        if(para1 != INVALID_PLAYER_ID)
        {
            if(level >= 6 && level <= 0) return SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY,"Admin level nemoze biti manji od 0 niti veci od 6!");
GetPlayerName(para1, giveplayer, sizeof(giveplayer));
GetPlayerName(playerid, sendername, sizeof(sendername));
PlayerInfo[para1][pAdmin] = level;
format(string, sizeof(string),"[SERVER]: Admin %s je postavio %s-u Admin Level na: %d.", sendername, giveplayer, level);
SendAdminGmMessage(COLOR_LIGHTRED, string);
format(string, sizeof(string),"Admin: %s vam je postavio Admin Level na: %d.", sendername, level);
SendClientMessage(para1, COLOR_LIGHTRED, string);
}
}
}
else
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD1, "Niste ovlasteni da koristite tu komandu!");
}
}
return 1;
}