Dedicated Server.

Započeo Catalina, Februar 10, 2012, 11:20:20 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pošto ova tema nije toliko vezana uz ostale pod forume, odlučio sam ovdje pitati.

Odlučio sam otvoriti hosting firmu (za web stranicu, billing panel i game panel su već plaćeni programer i dizajner) i za početak uzeti dediciranu mašinu od kimsufi.co.uk, plan Kimsufi 24G za £43.99 mjesečno. Znači preko njega bi trebala ići web stranica, MySQL, FTP i SA:MP/MTA:SA serveri. Pošto vidim da ima 24 GB RAM-a, dosta jak Intel i7 procesor i Unlimited 100 mbps internetsku vezu, zanima me koliko bi SA:MP/MTA:SA servera mogao držati bez laga i prenatrpavanja mašine.

Molim samo iskusne za odgovor! Unaprijed hvala!

Sergio_Don

Puno, siguran sam da ti to na pocetku neces uspijeti popuniti

Citat: eXtrem Don_Sergio poslato Februar 10, 2012, 11:22:36 PRE PODNE
Puno, siguran sam da ti to na pocetku neces uspijeti popuniti

Može konkretne brojke, radim mali proračun i plan kako bi sve trebalo izgledati.
Hvala!

Masina je linux ? , ako neznas raditi u linuxu moj ti je savjet da ne pocinjes.

Citat: Kazzy poslato Februar 10, 2012, 11:56:32 PRE PODNE
Masina je linux ? , ako neznas raditi u linuxu moj ti je savjet da ne pocinjes.

Znam raditi na linux, hvala na pitanju.

Ja sam siguran da moze stanuti do 30-40 servera


Server IP: 193.192.58.82:7782
Forum: www.balkan-underline.info


Ovo ti mozda moze pomoci, posto je ovo tvoje mnogo jace, pretpostavljam da moze i troduplo vise :D (ovo dole nije moja masina nazalost xD)

Citat: [FG]Maki187 poslato Januar 05, 2012, 02:01:51 PRE PODNE
Ovako, hteo bi da pitam nekog ko zna sa tim, koliko samp servera i slotova moze da podrzi masina sledecih konfiguracija, a da nebude preopterecena ??


Processor   Intel Core i5-750
Power   4 x 2,66 GHz
Memory   6 GB DDR3-RAM


Zamolio bi ako neko zna da mi kazekoliko, ili da mi kaze barem kako da izracunam...
Pozdrav :)


Odgovor:

Citat: LuKsA poslato Januar 05, 2012, 14:09:12 POSLE PODNE
Pa lako bi vrtilo mozda i 50 servera sa 50 slotova, koji su napola puni, ugl. ovisi o modovima, dal se koristi MYSQL i sl.
Poslednja Izmena: Februar 10, 2012, 13:03:06 POSLE PODNE od [BR]Maki187