Pomoc sa Midostreaomom

Započeo [CM] BrunoHP, Februar 21, 2010, 19:37:49 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

E ljudi, ja imam MTA 1.0.3 i to u mido streamu stavio i ne zeli se kapija otvoriti, de mi objasnite jer prvi put stavljam te objekte iz te verzije. Malo je drukcije pa zato

nastoe

cek otvaranje ograde si skriptao kodom MoveObject ako jesi probaj MoveMidoObject ako ne onda nezz. koja je tocno funkcija na midostreamu

pa valjda MoveStreamObject
Vikend je policija nas hvata,
vikend je ode cijela plata,
oko nas stvari ukradene,
sve smo dali na planove i sheme..
||||:=:=:=:=:=:=::=:=:=:=:=:=:=:THE IVEX:=:=:=:=:=:=:=:=:=::=:=:=:=:=:=::=:|||| 


PS: Ne saljite mi nikakve pm jer neodgovaram na njih! Ako trebate nes pitajte ove pr0 skriptere pa neka vam kazu!Hvala !

Evo ti funkcije midostreama pa malo razmisli ;)

Citat
CreateStreamObject(modelid,Float:xpos,Float:ypos,Float:zpos,Float:xrot,Float:yrot,Float:zrot,Float:viewdist) - kreiranje streamanog objekta
DestroyStreamObject(id) - unistava streamani objekt
GetStreamObjectPos(id,&Float:xpos,&Float:ypos,&Float:zpos) - uzima poziciju streamanog objekta
GetStreamObjectRot(id,&Float:xrot,&Float:yrot,&Float:zrot) - uzima rotaciju streamanog objekta
SetStreamObjectPos(id,Float:xpos,Float:ypos,Float:zpos) - postavlja poziciju streamanog objekta
SetStreamObjectRot(id,Float:xrot,Float:yrot,Float:zrot) - postavlja rotaciju streamanog objekta
AttachStreamObjectToPlayer(id,playerid,Float:xoff,Float:yoff,Float:zoff,Float:xrot,Float:yrot,Float:zrot) - stavlja streamani objekt na igraca(kaci)
MoveStreamObject(id,Float:movx,Float:movy,Float:movz,Float:speed) - pomice streamani objekt
MidoStreamDisconnect(playerid) - ide u OnPlayerDisconnect

midostream ti je predvidljiv ko radiator...
uzmi double-o-object

United Rol3Play Back Online
www.united-roleplay.com








...pozdrav za kraj...





Ma ne da mi se sad sve objekte na taj double o streamer stavljat, jel se moze imat 2 streamera u scripti  :P

zerocoolos

Citat: BrunoHP poslato Februar 22, 2010, 12:06:27 POSLE PODNE
Ma ne da mi se sad sve objekte na taj double o streamer stavljat, jel se moze imat 2 streamera u scripti  :P

to ti nije pametno, jer sta ce biti kada se dogodi da npr oba ucitaju 150 objakata, znaci sveukupno 300 = crash za igraca(max moze prikazati igracu 254 objekta)... a i sa druge strane gledajuci, imao bi dva timera koja bi ti podosta opteretila server...

streamaj sve sa jednim timerom...

@Louis_Cyphere
midostream radi bez ikakve greske, samo ako ga znas koristit... testirao sam ga i koristio jedno vrijeme, jedina mana mu je sto zna dosta laga stvarat...
double-o-object bi mogao biti dobar, probao sam jednom prilikom od istog autora streamer za vozila, i bio sam i vise nego zadovoljan... no ja ipak preporucam Y_Objects iz YSI-a ili streamerPlugin...
http://forum.sa-mp.com/index.php?topic=127905.0  - streamer plugin
http://solidfiles.com/d/IRug - Y_Objects download link sa tutorijalom... + http://forum.sa-mp.com/index.php?topic=84400.0 --- YSI paket gdje mozes vidjeti kako raditi sa objektima...

Correlli

Citat: zerocoolos poslato Februar 22, 2010, 12:45:37 POSLE PODNE
to ti nije pametno, jer sta ce biti kada se dogodi da npr oba ucitaju 150 objakata, znaci sveukupno 300 = crash za igraca(max moze prikazati igracu 254 objekta)... a i sa druge strane gledajuci, imao bi dva timera koja bi ti podosta opteretila server...

0.3 je najstabilnija verzija od svih, crash neće biti nego će samo prikazati 254 objekta maksimalno.
Poslednja Izmena: Februar 22, 2010, 12:51:37 POSLE PODNE od Don Correlli

de recite mi kako da to sranje od objekta pomaknem, upiso sam MoveStreamObject i nece mi se rampa spustit, pokuso sam onda komandom da se zatvori ali nista, gledo sam u scripti sve je ok al nes nece

Kad ti je rampa onda nje MoveStreamObject vec SetStreamObjectRot