[POMOC]Treba mi pomoc i to hitna

Započeo Pakisa, Januar 12, 2012, 22:40:47 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

E ovako posto sam novi u svemu ovome zelio bi da mi neko pojasni ili da mi pokaze nekako ili da mi pomogne kaze ,.... Ovako ja sam izmapo mapu i sada kako da ubacim Novu org Nazvacemo je Flyers i kako da oznacim ta vozila da samo clanovi mogu da voze i kada se dodje do one kapije sto se otvara kada se stisne c ili h da se otvori onako da ode levo unapred hvala :) , I da jos sam se setio de da prevedem taj kod od mape sto dobijem u mta i de da ubacim sve to msm sve uvezi toga ako mozete mi objasniti de ubaciti kod od mape onda kako se podesiti to da samo clanovi te org ulaze u nju i da se kapija otvara kad dodjem do nje i ako mi mozete reci kako da napravim tu org.
Poslednja Izmena: Januar 12, 2012, 22:48:18 POSLE PODNE od Pakisa

Znaci sada moras save tu mapu i onda otici na jedan od konvertera npr. ovaj : http://www.convertffs.com/
i koncertas svoju mapu u CreateDynamicObject ili u CreateObject..
I onda udes u svoj gamemode i taj code zalijepis pod OnGameModeInit.

al meni nije opet jasno xD kako da postavim to da mi se kapija otvara ?? onda kako da napravim tu org?? kako samo clanovi mogu da otvorre kapiju i da udju u helise i vozila ?

Citat: Pakisa poslato Januar 12, 2012, 22:54:10 POSLE PODNE
al meni nije opet jasno xD kako da postavim to da mi se kapija otvara ?? onda kako da napravim tu org?? kako samo clanovi mogu da otvorre kapiju i da udju u helise i vozila ?
e to radis pomocu programa Pawno...
prvo kreni sa osnovama skriptanja..
http://wiki.sa-mp.com/
i takoder mozes gledati tutoriale i sa ovoga foruma ima jako dobrih tutova.

Eagle Luka

E ja idem CreateObejct(id) i kaze mi da posel treba ovako //pa objekat neki da li tu gde treba objekat da s tavim ime objekta npr:trialbush-cvece
I da li ako ubacim svoju mapu u mod na kojem vec ima mapa da li ce se ta mapa sa tog moda izbrisati ili se se sjebati sa mojom?

Nece se nista promijeniti ako ne diras druge mape nego samo ispod zalijepis i onda compline i save i radit ce ti  ;D

SA:MP Skriptanje nema nikakve veze sa MTA!
I koristi malo trazilicu za ubacivanje objekata, bilo je milion tema !
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri