[Pomoc] Provera

Započeo [BR]Maki187, Novembar 21, 2011, 17:16:27 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: larp (moj edit)
Detaljan opis problema: Pa ubacio sam da odredjene komande za bizz mogu da se koriste samo ako je igrac vlasnik odredjenog biznisa, za biznise kao biznise mi to lepo radi, al za sbiz ne :/
Kad posedujem bizz, izadje taj text, al ako posedujem sbiz, izadje server: unknow command
Dio skripte:
if(strcmp(cmd, "/bizfee", true) == 0)
{
    if(IsPlayerConnected(playerid))
{
new bouse = PlayerInfo[playerid][pPbiskey];
if (bouse == 9999)
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2, "   Neposedujes biznis !");
return 1;
}
tmp = strtok(cmdtext, idx);
new B
new SB
B = BizzInfo[bouse][bVirWorld]
SB = SBizzInfo[bouse][sbInterior]
if(B == 1 || B == 2 || B == 3 || B == 4 || B == 5 || B == 6 || B == 7 || B == 8 || B == 9 || B == 10 || B == 14 || B == 15 || B == 16 || B == 17 || B == 18 || B == 19 || B == 20 || B >= 23 || SB == 0)
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "Samo vlasnici barova, striptiz barova i diskoteka mogu da koriste ovu opciju!");
return 1;
}
if(!strlen(tmp))
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "POMOC: /bizfee [cena ulaza]");
}
if(strval(tmp) < 0 || strval(tmp) > 100)
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "Minimalna cena ulaska je 0, a max 100 dolara.");
return 1;
}
if (bouse >= 100)
{
SBizzInfo[bouse-100][sbEntranceCost] = strval(tmp);
OnPropUpdate(3,bouse);
OnPropTextdrawUpdate(3, bouse);
format(string, sizeof(string), "Cena ulaza je podesena na $%d.", SBizzInfo[bouse-100][sbEntranceCost]);
}
else
{
BizzInfo[bouse][bEntranceCost] = strval(tmp);
OnPropUpdate(2, bouse);
OnPropTextdrawUpdate(2, bouse);
format(string, sizeof(string), "Cena ulaza je podesena na $%d.", BizzInfo[bouse][bEntranceCost]);
}
SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, string);
}
return 1;
}


Nadam se da neko zna u cemu je problem, posto ga ja nevidim...
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno): /
Poslednja Izmena: Novembar 21, 2011, 17:31:38 POSLE PODNE od [A]Maki187

Ajde malo bolje objasni Å¡ta si s ovime htjeo uradit.. stvarno nema smisla ovo Å¡to si napisao.

Kad kucam /bizfee i ukoliko igrac neposeduje bar, diskoteku i slicno, treba da mu izadje poruka da nemoze da koristi tu opciju, e sad, to lepo radi kad sam ja vlasnik nekog biznisa, ali kad kupim S biznis, pise server: unknow command

Aham, ali opet ovaj kod ne dopire do mog mozga... mislim, kako ovo može provjerit da li je neko vlasnik ili ne ??
btw možda nisi dao cijeli kod pa griješim.. postaj cijelu komandu!


prbaj ovako.. ali i dalje mi nije jasno XD

if (bouse >= 100) 
         { 
            SBizzInfo[bouse-100][sbEntranceCost] = strval(tmp); 
            OnPropUpdate(3,bouse); 
            OnPropTextdrawUpdate(3, bouse); 
            format(string, sizeof(string), "Cena ulaza je podesena na $%d.", SBizzInfo[bouse-100][sbEntranceCost]); 
         } 
         else if(bouse < 100)
         { 
            BizzInfo[bouse][bEntranceCost] = strval(tmp); 
            OnPropUpdate(2, bouse); 
            OnPropTextdrawUpdate(2, bouse); 
            format(string, sizeof(string), "Cena ulaza je podesena na $%d.", BizzInfo[bouse][bEntranceCost]); 
         } 

Sergio_Don

Citat: [RS] Attitude.fx poslato Novembar 21, 2011, 17:37:06 POSLE PODNE
prbaj ovako.. ali i dalje mi nije jasno XD

if (bouse >= 100) 
         { 
            SBizzInfo[bouse-100][sbEntranceCost] = strval(tmp); 
            OnPropUpdate(3,bouse); 
            OnPropTextdrawUpdate(3, bouse); 
            format(string, sizeof(string), "Cena ulaza je podesena na $%d.", SBizzInfo[bouse-100][sbEntranceCost]); 
         } 
         else if(bouse < 100)
         { 
            BizzInfo[bouse][bEntranceCost] = strval(tmp); 
            OnPropUpdate(2, bouse); 
            OnPropTextdrawUpdate(2, bouse); 
            format(string, sizeof(string), "Cena ulaza je podesena na $%d.", BizzInfo[bouse][bEntranceCost]); 
         } 

Mislim da to nije dobro, ti imas ovo if(B == 1 || B == 2 || B == 3 || B == 4 || B == 5 || B == 6 || B == 7 || B == 8 || B == 9 || B == 10 || B == 14 || B == 15 || B == 16 || B == 17 || B == 18 || B == 19 || B == 20 || B >= 23 || SB == 0) a to ti je vjerovatno ostalo od bizz-a, umjesto B dodas SB neznam dal je tako kod tebe al provjeri :)

Citat: [RS] Attitude.fx poslato Novembar 21, 2011, 17:37:06 POSLE PODNE
prbaj ovako.. ali i dalje mi nije jasno XD

if (bouse >= 100) 
         { 
            SBizzInfo[bouse-100][sbEntranceCost] = strval(tmp); 
            OnPropUpdate(3,bouse); 
            OnPropTextdrawUpdate(3, bouse); 
            format(string, sizeof(string), "Cena ulaza je podesena na $%d.", SBizzInfo[bouse-100][sbEntranceCost]); 
         } 
         else if(bouse < 100)
         { 
            BizzInfo[bouse][bEntranceCost] = strval(tmp); 
            OnPropUpdate(2, bouse); 
            OnPropTextdrawUpdate(2, bouse); 
            format(string, sizeof(string), "Cena ulaza je podesena na $%d.", BizzInfo[bouse][bEntranceCost]); 
         } 


sad meni nije jasno  :D
nece ni ovako, al svejedno hvala

Citat: [AG]Don_Sergio poslato Novembar 21, 2011, 17:41:18 POSLE PODNE
Mislim da to nije dobro, ti imas ovo if(B == 1 || B == 2 || B == 3 || B == 4 || B == 5 || B == 6 || B == 7 || B == 8 || B == 9 || B == 10 || B == 14 || B == 15 || B == 16 || B == 17 || B == 18 || B == 19 || B == 20 || B >= 23 || SB == 0) a to ti je vjerovatno ostalo od bizz-a, umjesto B dodas SB neznam dal je tako kod tebe al provjeri :)

Ovo B oznacava biznise, posto id biznisa je jednak virtuelnom svetu biznisa, ubacio sam proveru preko vw-a, i to radi
A tek na kraju koda se vidi || SB == 0 i za sbiz upravo i neradi... sbiz nema vw, pa sam stavio proveru preko interior-a, jer je na svakom sbiz-u int. 0

Ukoliko nekom niej jasno sto sam radi osa B i SB, odgovor je jer bi red bio predugacak, pa da ga skratim...

Ndam se da ste me razumeli st sam hteo... hvala u svkaom sl...
Citat|| B == 15 || B == 16 || B == 17 || B == 18 || B == 19 || B == 20 || B >= 23 || SB == 0)

Za šta ti treba bizfee, kada u Sbizove ne možeš da ulaziš?

Kafiće i restorane možeš kao obične bizove uraditi...

Sada ne znam za koji biz ti ovo konkretno treba.....
Kada muškarac priča ženi bezobrazne stvari, to je seksualno uznemiravanje…
A kada žena to radi muškarcu to je 2 eura+PDV po minuti. :D

ustvari to uopste nije losa ideja, tj to da izbacim za sbiz iz skripte, jer to ovako i onako pokusavam da "zabranim" da se koristi...


hvala, toga se nisam setio... msm da izbacim taj deo iz skripte.... hvala puno  :)