[Pomoc] RP TuT

Započeo Maestro, Oktobar 08, 2011, 20:07:21 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Maestro

Skripta koju koristim:GF
Detaljan opis problema:Pa htio bih da naucim kako da napravim RP TuT,znaci kad nekom igracu ukucam /learn da mu se pojavi taj RP TuT,ja cu tu u taj TuT ubacit RP pojmove (MG,RK,DM,SK,GFA...idr) samo da kad mu ja dam taj /learn da on ne moze da prekine TuT.
Dio skripte://
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno)://

pa tom drugom igracu pod /learn postavis odredjenu varijablu na 1 npr i sejvujes, posle ispod OnPlayerConenct napravis check te varijable i ako se nalazi na 1 kada se taj igrac konektuje na dalje mu pokazi ostale funkcije koje zelis.
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Maestro

Vidi..Ovako,ja sad kad ukucam /learn 1 njemu se prikazuje dje je vijednica,dje je banka itd...A ja ocu da to maknem a ubacim /learn 1 i onda da mu se pokaze MetaGaming-MG pa ispod objasnjenje,pa posle toga,PowerGaming-PG pa objasnjenje ispod i sve tako..

Pa napravi komandom da liku stavis dijalog i u njemu da pise sta je RP, MG i ta sranja, tako ti je najlakse... :/

Maestro

Citat: elDar. poslato Oktobar 08, 2011, 20:32:58 POSLE PODNE
Pa napravi komandom da liku stavis dijalog i u njemu da pise sta je RP, MG i ta sranja, tako ti je najlakse... :/
E zamisli novi sam u scriptanju pa to neznam da napravim,mozes li mi pomoc?

Citat: Шћепo poslato Oktobar 08, 2011, 20:33:50 POSLE PODNE
Citat: elDar. poslato Oktobar 08, 2011, 20:32:58 POSLE PODNE
Pa napravi komandom da liku stavis dijalog i u njemu da pise sta je RP, MG i ta sranja, tako ti je najlakse... :/
E zamisli novi sam u scriptanju pa to neznam da napravim,mozes li mi pomoc?

http://wiki.sa-mp.com/wiki/ShowPlayerDialog
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Maestro

Citat: Gotti747 poslato Oktobar 08, 2011, 20:35:11 POSLE PODNE
Citat: Шћепo poslato Oktobar 08, 2011, 20:33:50 POSLE PODNE
Citat: elDar. poslato Oktobar 08, 2011, 20:32:58 POSLE PODNE
Pa napravi komandom da liku stavis dijalog i u njemu da pise sta je RP, MG i ta sranja, tako ti je najlakse... :/
E zamisli novi sam u scriptanju pa to neznam da napravim,mozes li mi pomoc?

http://wiki.sa-mp.com/wiki/ShowPlayerDialog
Aha,jel sad ovako

//example for DIALOG_STYLE_MSGBOX
ShowPlayerDialog(playerid,1,DIALOG_STYLE_MSGBOX,"Notice","You connected to the server","Close","");

//example for DIALOG_STYLE_INPUT
ShowPlayerDialog(playerid,1,DIALOG_STYLE_INPUT,"Login","Enter your password below:","Login","Cancel");

//example for DIALOG_STYLE_LIST
ShowPlayerDialog(playerid,1,DIALOG_STYLE_LIST,"MyDialog","1. Line\r\n2. Line\r\n3. Line","Option 1", "Option 2");

//example for DIALOG_STYLE_PASSWORD
ShowPlayerDialog(playerid,1,DIALOG_STYLE_PASSWORD,"Login","Enter your password below:","Login","Cancel");


E to mi se pojavi,i neznam sta sad :S

Evo napravio sam ti komandu
Napomena : ne znam dal ce radit


if (strcmp(cmd, "/nauci", true)==0)//Ovdje stavite koju komandu zelite za prozivanje
{
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1)
{
tmp = strtok(cmdtext, idx);
if(!strlen(tmp))
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2, "KORISTITE: /nauci [ID/Ime]");
return 1;
}
giveplayerid = ReturnUser(tmp);
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1)
{
if(IsPlayerConnected(giveplayerid))
{
                    ShowPlayerDialog(playerid, 15011, DIALOG_STYLE_LIST, "PRAVILA", "RolePlay\nMetaGaming\nBug Abusing\nBunnyHop\nDeadMatch\nAsspull\nPowerGaming", "Uredu", "Odustani");
    SendClientMessage(playerid, COLOR_BLUE, "Prisilio si igraca da procita pravila");
    SendClientMessage(giveplayerid, COLOR_LIGHTRED, "admin ti je poslao roleplay pravila da naucis")
}
}
else
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2, " Niste autorizirani da koristite ovu komandu !");
}
}
return 1;
}


To ubacis gore pod OnPlayerCommandText

A ovo sad pod OnDialogResponse


if(dialogid == 15011) //vamo stavite isti broj kao sto ste maloprije stavili
{
if(response) //             \n
{
    if(listitem == 0)
{
    ShowPlayerDialog(playerid, 15012, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "RolePlay", "RolePlay je simulacija stvarnog zivota, znaci glumite lika u igri i radite sve sto bi radili\nu stvarnom zivotu. Odbijanje RolePlay-a rezultirace Warnom/Banom", "Uredu", "Uredu");
    }
    if(listitem == 1)
{
    ShowPlayerDialog(playerid, 15013, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "MetaGaming", "Metagaming je mjesanje IC i OOC chata, to znaci da u OOC Chat ne smijete pricati\nIC tj. pricati sa drugim ljudima o stvarima iz igre(zivota u igri)", "Uredu", "Uredu");
    }
    if(listitem == 2)
{
    ShowPlayerDialog(playerid, 15014, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Bug Abusing", "Bug Abusing je iskoristavanje bugova u igri\nUkoliko pronadjete bug kucajte /bug i bit cete nagradjeni\nIskoristavanje buga rezultirace Warnom", "Uredu", "Uredu");
    }
    if(listitem == 3)
{
    ShowPlayerDialog(playerid, 15015, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "BunnyHop", "BunnyHop je non stop skakanje sa vasim likom kako bi bili brzi\nOvo je takodje i PG, i kaznjava se Warnom", "Uredu", "Uredu");
    }
    if(listitem == 4)
{
    ShowPlayerDialog(playerid, 15016, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "DeadMatch", "DeadMatch je ubijanje igraca bez ikakvog roleplay razloga\nDeadMatch ce rezultirati Warnom/Banom", "Uredu", "Uredu");
    }
    if(listitem == 5)
{
    ShowPlayerDialog(playerid, 15017, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Asspull", "Asspull je mjenanje oruzja (u ruci) bez /me komande\nDa bi mjenjali oruzje morate koristiti /me komandu\nNPR: /me uzima Kalashnikov sa ledja i drzi u ruci\nAsspull ce rezultirati Opomena/Warn", "Uredu", "Uredu");
    }
    if(listitem == 6)
{
    ShowPlayerDialog(playerid, 15018, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "PowerGaming", "Powergaming je prisiljavanje nekoga na nesto naprimjer\nKomandom /me, /me udara Carl-a ili neke radnje koje nisu moguce u stvarnosti\nStojite na haubi auta dok auto vozi i vi udarate ili\nSkocite sa zgrade na zgradu i ostanete zivi.", "Uredu", "Uredu");
    }
}
return 1;
}

Maestro

Hvala masino,evo sad cu isprobat com..HVALA jos jednom.