[Pomoc] MTA Map Editor

Započeo *.:David:.*, Jul 20, 2011, 11:23:26 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Evo ja sam tek novi, danas sam se prijavio, pa trebam pomoc.  ( Ako nesto napisem sto nije vezano za to izvinjavam se. )

1. Kako ubaciti mapu z MAT u server, ali da nije preko PAWNA.? ( Vec sam 1000 puta probao ubaciti, ali neide. )
2. Moze li se skiptat preko MTA.? ( Msm na to ako se moze u MTA napraviti da stavim komandu npr. na ogradi /podigni. )


jel hoces da ubacis mapu u SA:MP server ? i da skriptas SA:MP server ili MTA ?
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Zelim MTA mapu ubaciti u SA:MP server ali ne preko PAWN-a, jer mi preko PAWN-a neradi..
Zelim da skriptam MTA, ali da radi i na serveru, ako je to moguce..

Kako ti ne radi preko pawna ?

Jel si pogledao neki TUT mozda u vezi ubacivanja mape na server ?

Citat: *.:David:.* poslato Jul 20, 2011, 12:02:40 POSLE PODNE
Zelim MTA mapu ubaciti u SA:MP server ali ne preko PAWN-a, jer mi preko PAWN-a neradi..
Zelim da skriptam MTA, ali da radi i na serveru, ako je to moguce..

da radi na SA:MP ili na MTA serveru ?

A potrazi neki tut za ubacivanje mape na SA:MP server imas ih milion.
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Ok, probacu..
Ima 2 vrste stavljanja preko PAWN, ja probo oboje i nizeli.. :(

Mikic95

Ako je za SA:MP server:

Citat: *.:David:.* poslato Jul 20, 2011, 11:23:26 PRE PODNE
1. Kako ubaciti mapu z MAT u server, ali da nije preko PAWNA.? ( Vec sam 1000 puta probao ubaciti, ali neide. )
Jesi converto mapu da dobiješ ovako nešto:
CreateObject(987, 360.25155639648, 189.80940246582, 1007.4548950195, 0, 0, 0, 300);
i onda taj kod (inače bude više njih, ja sam samo jedan kopirao) ubaciš preko pawna.

Evo možeš na ovom linku convert mape
: http://converter.sebacol.com/index.html
Klikni na ovo "Pretraži" i pronaÄ'i mapu, inače mapa ti se nalazi: MTA San Andreas, server, mods, deathmatch, resources.


Ovde ide lock jer sve vise mislim da radis SA:MP server (MTA je mnogo teze a vidim da ne znas ni osnove pa ne verujem da pocinjes MTA).

Ako u kojem slucaju gresim i ti skriptas MTA server (LUA jezik) obrati mi se preko PM da ti otljucam temu.

btw: koristi trazilicu i nadji tutorijale za ubacivanje mapa na server.
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri