[Pomoc] Error

Započeo xXxlumpiexXx, Jul 07, 2011, 22:23:18 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: LARP
Detaljan opis problema: imam error i neznam ga popravit
Dio skripte: SendClientMessage(giveplayerid,COLOR_WHITE, " %s iskljucen(banovan)si sa servera od %s", giveplayer,sendername);
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno): http://zaslike.com/viewer.php?file=ojeounxj60ndio6631p.jpg

(ovaj 1. error)

dragan12

Naravno da ti nece raditi tako ne moze da se stavlja za SendClinetMessage jedino ovako da uradis
new string1[128];
format(string1, sizeof(string1), " %s iskljucen(banovan)si sa servera od %s", giveplayer,sendername);
SendClientMessage(giveplayerid,COLOR_WHITE,string1);

To zamenis sa tvojim. Ako vec imas definisano string1 onda obrisi ovaj red new string1[128];

Ovako kako si ti prvi napravio moguce je izvesti pomocu ove kode(Koju stavis negde na vrh skripte):


Kod (Y_Less) [Izaberi]

new FALSE = false;
#define SendFormatMessage(%1,%2,%3,%4) do{new sendfstring[256];format(sendfstring,256,(%3),%4);SendClientMessage(%1,(%2),sendfstring);}while(FALSE)
#define SendFormatMessageToAll(%1,%2,%3) do{new sendfstring[256];format(sendfstring,256,(%2),%3);SendClientMessageToAll((%1),sendfstring);}while(FALSE)



Ali onda bi to trebalo da glasi ovako:
SendFormatMessage(giveplayerid,COLOR_WHITE, " %s iskljucen(banovan)si sa servera od %s", giveplayer,sendername);


Testirao sam brzinu ovako kako je gagi uradio i kako je Y_Less napravio svodi se na isto, tako da za to nemas brige...

hvala, to sam rijesio, nego imam problem sa onim foreachom
imam ga u includesima i kad idem compilat, pokaze mi error mozete mi rec kako da to popravim

Citat: kodiak poslato Jul 08, 2011, 22:32:35 POSLE PODNE
hvala, to sam rijesio, nego imam problem sa onim foreachom
imam ga u includesima i kad idem compilat, pokaze mi error mozete mi rec kako da to popravim
Malo pregledaj forum, ovako u folderu gde je server udji  u pawno --> pokreni pawno --> Lociraj GM(CTRL + O) --> Ucitaj i kompilaj i to je to!