[Pomoc] Mala pomoc

Započeo Darko a.k.a OptX, Jun 22, 2011, 08:56:04 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: FG edit
Detaljan opis problema: Poceo sam da editujem factiongame staru verziju jer nova ima bug i ne znam ga srediti.
1.U ovom gamemodu ima komanda /logout to moram ukucati prije disconnecta kako bi mi sacuvalo sve na serveru.Kako to da izbacim,tj da namjestim da to sve automacki snimi ?
2.Kada umrem i ponovo se rodim stvorim se ispred bolnice.Msm to bi trebalo da je RP ali ja ipak hocu da se stvorim u bazi.Kako to da namjestim?
Dio skripte: /
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno): /
Respect : [TG]$--L84S--$,System32,[BD]Gagi_Corleone

1.Sve iz komande /logout prebaci u onplayerdisconnect
2.Neznam

Ne moze to tako...Izbaci mi 25 errora :S
Respect : [TG]$--L84S--$,System32,[BD]Gagi_Corleone

dragan12

1) Fox ti je rekao sta da uradis ali ja mislim da on vec cuva i bez te komande ;)
2) Pa treba ti tamo kod onog vas bolnicki racun pa tamo na kraj pre SpawnPlayer...
Dodas ovako npr. ovo mi je prvo doslo u glavu. Znaci on ispituje da li je igrac clan ili lider te org pa onda ide sledece
if (PlayerInfo[playerid][pMember] == 1 || PlayerInfo[playerid][pLeader] == 1)//Policija ovde stavljas id organizacije
{
    SetPlayerToTeamColor(playerid);
    SetPlayerPos(playerid,x,y,z);//Stavi svoje kordinate
SetPlayerInterior(playerid,0);//Ako je interior-u stavi id interiora
SetPlayerFacingAngle(playerid, 0);
PlayerInfo[playerid][pInt] = 0;//Ako je interior-u stavi id interiora
    return 1;
}

I tako onda ides sve organizacije samo sto na sledecoj organizacije stavljas else if...
Nadam se da ce tako raditi.

1) Nece da sacuva...Dam sebi lidera PD,izadjem,udjem i civil sam,a kad ukucam /logout sve mi sacuva...
2) ne razumem :S Gde sta da stavim ?
Respect : [TG]$--L84S--$,System32,[BD]Gagi_Corleone

pa kojih 25 errora ti izaÄ'e nakon onog sta sam ti ja rekao

pod 2) covjek ti je reko primjer samo kako odredjuje covjekovu poziciju a ti sad u modu njadi poruku koju ti salje prilikom smrti i tu imas SetPlayerPos(playerid,x,y,z); i samo to izbrsises i stvarace ti se u org

Citat: sampzone poslato Jun 22, 2011, 09:31:56 PRE PODNE
pod 2) covjek ti je reko primjer samo kako odredjuje covjekovu poziciju a ti sad u modu njadi poruku koju ti salje prilikom smrti i tu imas SetPlayerPos(playerid,x,y,z); i samo to izbrsises i stvarace ti se u org

Aaa...Evo nasao sam to sto si ti meni napisao...

if (PlayerInfo[playerid][pMember] == 1 || PlayerInfo[playerid][pLeader] == 1)//Police Force spawn
      {
         SetPlayerToTeamColor(playerid);
         SetPlayerInterior(playerid,6);
          rand = random(sizeof(gCopPlayerSpawns));
         SetPlayerPos(playerid, gCopPlayerSpawns[rand][0], gCopPlayerSpawns[rand][1], gCopPlayerSpawns[rand][2]); // Warp the player
         SetPlayerFacingAngle(playerid, 270.0);
         PlayerInfo[playerid][pInt] = 6;
         return 1;
       }

Sta sad da radim?
Poslednja Izmena: Jun 22, 2011, 10:04:01 PRE PODNE od Darko_Brate
Respect : [TG]$--L84S--$,System32,[BD]Gagi_Corleone

probaj naci "new gCopPlayerSpawns..." i to nam kopiraj s onim koordinatama ispod

Citat: [TG] Fox ♥ poslato Jun 22, 2011, 10:29:00 PRE PODNE
probaj naci "new gCopPlayerSpawns..." i to nam kopiraj s onim koordinatama ispod

Nema toga "new gCopPlayerSpawns" u skripti...
Respect : [TG]$--L84S--$,System32,[BD]Gagi_Corleone