[pomoc] Odabir Spawna

Započeo [A]hidroKrilac, Jun 08, 2011, 00:46:20 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: Zapoceo sam moj GM od 0 imam REg log sistem i admin sistem, isto tako i cuvanje novca statsa itd
Detaljan opis problema: Koristim Garsinov Dinamicki nacin izrade kuca pa me zanima kako mogu napraviti komandu da mogu d abiraju spawn znaci ili na kucu ili obicni spawn...
Dio skripte:
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno):
Poslednja Izmena: Jun 08, 2011, 00:46:32 PRE PODNE od Ralph
//

koristi jednu varijablu za to, i nju moras spremat u account tako da im zapamti, i onda u callbacku OnPlayerSpawn radis provjeru, recimo da je ta varijabla za spawn "SpawnajMeJebote" izgledalo bi ovako:

public OnPlayerSpawn(playerid) {
if(GetPVarInt(playerid, "SpawnajMeJebote") == 0)//npr 0 je za default spawn
{
// kod za spawnanje, znaci SetPlayerPos, SetPlayerInterior, SetPlayerSkin.... itd
}
else if(GetPVarInt(playerid, "SpawnajMeJebote") == 1)//npr ovo za kucu
{
// kod za spawnanje samo ovaj puta tu citas jel ima kucu, ako nema ponovno vrati kod za default...
// Sad nemam blage koje su varijable za kucu al opet stavljas poziciju, interijer, virtual...
}
return 1;
}


komanda za promjenu spawna(ZCMD):

COMMAND:spawn(playerid, params[])//nazovi ju kako god zelis
{
switch(GetPVarInt(playerid, "SpawnajMeJebote"))//bolje je i brze koristit switch kad je moguce umjesto if..else if... else, i gore u kodu mozes isto
{
              //sad je na defaultu pa ga stavljamo na iduci u redu
              case 0: SetPVarInt(playerid, "SpawnajMeJebote",1); //znaci bio je nula sad ga stavljas na 1
              case 1: SetPVarInt(playerid, "SpawnajMeJebote",2); //znaci bio je 1 sad ga stavljas na 2
              .
              .
              .
              case zadnji:  SetPVarInt(playerid, "SpawnajMeJebote",0); //znaci bio sad zadnji, to ces vec vidjet koji ce ti biti ovisno o broju razlicitih spawnova koje ces koristit, i stavljas ga na prvi, znaci 0
        }
}


u komandu mozes dodat i tekst cisto da ispises da je spawn promijenjen...

Odlicno, Hvala Uspio sam..

Mozete Lock
Jos jednom Hvala Puno za ovo :)
//