[pomoc]utrka

Započeo Nenad, Maj 09, 2011, 20:44:23 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

skripta koju koristim: Raven's (vecina GM je editovana)
opis problema: trebam 1 utrku da napravim ali da ima /setracer1, /setracer2 i /startrace (sve komande su za admine...kad admin upise /startrace pojavi se odbrojavanje i igraci se ne mogu pomjeriti dok brojac ne dodje do nule).....znam da je to malo vise posla ali bio bih vam jako zahvalan
dio skripte: taj dio mi treba xD
slike: /










Services
Web Designing
Graphic Designing
PAWN Scripting

potrazi u drugim gm i ubaci u svoj,imas par koji imaju setrace :)
gledaj pod gamemode skripte

Imas Zoranov TuT-orijal u TuT sekciji pronadji i kod starta stavi da freeza playera,a na poslednjem tajmeru da ide unfreeze :3

Citat: eXtreme poslato Maj 10, 2011, 19:04:26 POSLE PODNE
Imas Zoranov TuT-orijal u TuT sekciji pronadji i kod starta stavi da freeza playera,a na poslednjem tajmeru da ide unfreeze :3
probao sam i nece...dobijam errore (nemojte govoriti da vam ih postam ovdje jer ih ima dosta a trenutno sam na mobilnom netu jer mi ne radi net na komp pa nmg da ih postam xD )...daj molim vas ako neko moze da napise kako da napravim ovo ili neka neko napravi kao FS bio bih vam veoma zahvalan :(










Services
Web Designing
Graphic Designing
PAWN Scripting


Citat: $--L84S--$ poslato Maj 11, 2011, 21:59:12 POSLE PODNE
http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=1247.0
evo a skini neke modoveimas dosta systema.
a da procitas prethodni post? btw znam za modove ali ih rijetko ubacujem










Services
Web Designing
Graphic Designing
PAWN Scripting

evo ti onda jedan primjer kako mozes napraviti a dalje sam radi ovako
  if (strcmp(cmd, "/Komanda kako zelis da ti se zove", true)==0)                             [color=red]znaci tu stavis s kojom ces komandom prozvati igraca[/color]
{
if(IsPlayerConnected(playerid))
{
tmp = strtok(cmdtext, idx);
if(!strlen(tmp))
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2, "Koristite: /komanda koju si stavio [playerid/PartOfName]");
return 1;
}
giveplayerid = ReturnUser(tmp);
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1338)    [color=red]tu stavis koji level admina moze prozivati igraca[/color]
{
if(IsPlayerConnected(giveplayerid))
{
SetPlayerCheckpoint(giveplayerid, x,y,z,10.0);     [color=red]ovo ti je ta checkpoint znaci tos u ti kordinate kad prozoves igraca da dode do tog checkpointa njemu se pojavi i on ode do njega[/color]
GetPlayerName(playerid, sendername, sizeof(sendername));
GetPlayerName(giveplayerid, giveplayer, sizeof(giveplayer));
format(string, sizeof(string), "Admin %s je pozvao %s na startnu liniju broj 1!", sendername, giveplayer);
SendClientMessageToAll(COLOR_Blue, string);
}
}
else
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2, "niste ovlasteni da koristite ovu komandu!");
}
}
return 1;
}
Poslednja Izmena: Maj 11, 2011, 22:20:52 POSLE PODNE od $--L84S--$

Citat: $--L84S--$ poslato Maj 11, 2011, 22:19:50 POSLE PODNE
evo ti onda jedan primjer kako mozes napraviti a dalje sam radi ovako
  if (strcmp(cmd, "/Komanda kako zelis da ti se zove", true)==0)                             [color=red]znaci tu stavis s kojom ces komandom prozvati igraca[/color]
{
if(IsPlayerConnected(playerid))
{
tmp = strtok(cmdtext, idx);
if(!strlen(tmp))
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2, "Koristite: /komanda koju si stavio [playerid/PartOfName]");
return 1;
}
giveplayerid = ReturnUser(tmp);
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1338)    [color=red]tu stavis koji level admina moze prozivati igraca[/color]
{
if(IsPlayerConnected(giveplayerid))
{
SetPlayerCheckpoint(giveplayerid, x,y,z,10.0);     [color=red]ovo ti je ta checkpoint znaci tos u ti kordinate kad prozoves igraca da dode do tog checkpointa njemu se pojavi i on ode do njega[/color]
GetPlayerName(playerid, sendername, sizeof(sendername));
GetPlayerName(giveplayerid, giveplayer, sizeof(giveplayer));
format(string, sizeof(string), "Admin %s je pozvao %s na startnu liniju broj 1!", sendername, giveplayer);
SendClientMessageToAll(COLOR_Blue, string);
}
}
else
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD2, "niste ovlasteni da koristite ovu komandu!");
}
}
return 1;
}

znam i ja da napravim komandu za pozivanje na utrku...to ima u Zoranovom tutorialu xD problem je u tome sto ne znam kako da napravim ostatak










Services
Web Designing
Graphic Designing
PAWN Scripting

Citat: Nenad poslato Maj 11, 2011, 17:15:01 POSLE PODNE
Citat: eXtreme poslato Maj 10, 2011, 19:04:26 POSLE PODNE
Imas Zoranov TuT-orijal u TuT sekciji pronadji i kod starta stavi da freeza playera,a na poslednjem tajmeru da ide unfreeze :3
probao sam i nece...dobijam errore (nemojte govoriti da vam ih postam ovdje jer ih ima dosta a trenutno sam na mobilnom netu jer mi ne radi net na komp pa nmg da ih postam xD )...daj molim vas ako neko moze da napise kako da napravim ovo ili neka neko napravi kao FS bio bih vam veoma zahvalan :(

Pa ko ti je kriv... Postavi nam errore da vidimo i postavi deo skripte da vidimo.. Onda cemo ti moc pomoc.. kako ovako.. niko nije vidovit xDDD  I skini neki DM/Race mod...Tu ima tih systema koliko oces.. :P

@$--L84S--$
@Lane_Hudson
Procitajte pravila, postovi obrisani!

Citat: Lane_Hudson poslato Maj 15, 2011, 15:07:38 POSLE PODNE
Citat: Nenad poslato Maj 11, 2011, 17:15:01 POSLE PODNE
Citat: eXtreme poslato Maj 10, 2011, 19:04:26 POSLE PODNE
Imas Zoranov TuT-orijal u TuT sekciji pronadji i kod starta stavi da freeza playera,a na poslednjem tajmeru da ide unfreeze :3
probao sam i nece...dobijam errore (nemojte govoriti da vam ih postam ovdje jer ih ima dosta a trenutno sam na mobilnom netu jer mi ne radi net na komp pa nmg da ih postam xD )...daj molim vas ako neko moze da napise kako da napravim ovo ili neka neko napravi kao FS bio bih vam veoma zahvalan :(

Pa ko ti je kriv... Postavi nam errore da vidimo i postavi deo skripte da vidimo.. Onda cemo ti moc pomoc.. kako ovako.. niko nije vidovit xDDD  I skini neki DM/Race mod...Tu ima tih systema koliko oces.. :P
ajde probacu posle postati sve errore...jel zna neko neki dobar GM gdje ima ovakav sistem da probam copy?










Services
Web Designing
Graphic Designing
PAWN Scripting