[pomoc]Kako promeniti spawn na Raven's modu

Započeo Sabbath, Februar 07, 2011, 10:34:09 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Znaci raven koristi tako da kad izadjes da ti se spreme kordinate i onda kad udjes ponovo on ucita te koridnate spawna te tamo gde si zadnje bio..Nemozes promjeniti osim da to izbrises.. Bar sam ja tako.. Sve sam obrisao i ponovo napisao da kad se prikljuci ako nema kuci ili nije u org da ga spawna npr kod zeljeznickog kolodvora
/

Citat: Don_Sergio poslato Februar 07, 2011, 12:47:18 POSLE PODNE
Znaci raven koristi tako da kad izadjes da ti se spreme kordinate i onda kad udjes ponovo on ucita te koridnate spawna te tamo gde si zadnje bio..Nemozes promjeniti osim da to izbrises.. Bar sam ja tako.. Sve sam obrisao i ponovo napisao da kad se prikljuci ako nema kuci ili nije u org da ga spawna npr kod zeljeznickog kolodvora
Ja sam isto izbrisa i spawna me na mojem kordinatu-al cim me ubije 3x do 5x spawna me na zadnjoj poziciji?
Mos li mi reci gdje se nalazi u spawnovima zadnja pozicija?
Poslednja Izmena: Februar 07, 2011, 19:56:37 POSLE PODNE od Ante_Street
Trazim "Profesionalnog Skriptera" da mi napravi jednu stvar,cijena nebitna nek mi se javi na pm....trazim lika koji zna raditi ne nekog pocetnika


Pritisni CTRL+F i nadji if(TutTime[playerid] == 0 && PlayerInfo[playerid][pTut] == 1

Onda ce ti doci nesto vako:

if(TutTime[playerid] == 0 && PlayerInfo[playerid][pTut] == 1 && RegistrationStep[playerid] == 0 &&                                                 AfterTutorial[playerid] == 0 && FirstSpawn[playerid] == 1)
   {
       new plname[MAX_PLAYER_NAME];
       GetPlayerName(playerid, plname, sizeof(plname));
      SetPlayerVirtualWorld(playerid, 0);
        SafeSetPlayerInterior(playerid, 0);
    SafeSetPlayerPos(playerid, X, Y, Z); // tu stavi svoje koordinate
format(string, sizeof(string), "~y~Dobrodosli, ~b~%s.", plname);
    GameTextForPlayer(playerid, string, 5000, 1);
    return 1;
}

Ako koristis obicni ravens onda je to vako nekako:



  if(TutTime[playerid] == 0 && PlayerInfo[playerid][pTut] == 1 && RegistrationStep[playerid] == 0 && AfterTutorial[playerid] == 0 && FirstSpawn[playerid] == 1)
   {
       new plname[MAX_PLAYER_NAME];
       GetPlayerName(playerid, plname, sizeof(plname));

              SetPlayerVirtualWorld(playerid,PlayerInfo[playerid][pVirWorld]);
              SafeSetPlayerInterior(playerid,PlayerInfo[playerid][pInt]);
             SafeSetPlayerPos(playerid, PlayerInfo[playerid][pPos_x], PlayerInfo[playerid][pPos_y], PlayerInfo[playerid][pPos_z] + 1);

format(string, sizeof(string), "Dobrodosli u Los Santos, %s... Vracanje na mjesto gdje ste bili",plname);
SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, string);
format(string, sizeof(string), "~w~Dobrodosli, ~b~%s. ~n~~y~Vracanje na mjesto gdje ste bili!", plname);
    GameTextForPlayer(playerid, string, 5000, 1);
    return 1;
}


To te vraca na staro mjesto, ako hoces svoj vlastiti spawn onda samo ovo boldirano zamjeni sa ovim:


      SetPlayerVirtualWorld(playerid,0);
        SafeSetPlayerInterior(playerid,0);
    SafeSetPlayerPos(playerid, X,Y,Z); Tu stavi koordinate



Barem je kod mene tako :D

Respekt:
eXtreme
BloodMaster
Paradox

Citat: John_DillingthonEldin_Omanovic mi je ukrao auto.

Svjedok: Emir_Scofield.