pomoc

Započeo Kanac, Septembar 16, 2024, 20:00:02 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zdravo, editujem ath mod i dok nisam ubacio jednu mapu sve se lepo ucitavalo (ne znam jel zbog te mape) i kada sma je ubacio prelose mi se ucitavaju objekti... Zbog cega to moze biti?
SAJKBHDSAGBHDVGASVGDFASVGD

Imas previse objekata u tom prostoru.
CMD:test(playerid)
{
        printf("%d", Streamer_CountVisibleItems(playerid, STREAMER_TYPE_OBJECT));
        return 1;
}

Pretpostavka da ce ti biti 1000 objekata ili 500 ovisno od streamer limita.

-Previše objekata na jednom mjestu, uradi optimizaciju mape.
Ako je mapa enterijera, onda sve vece objekte stavi na 50 metara, a sve manje na 10.
Nema logike da se svi objekti ocitavaju po default distanci od 300 metara.
-Update Streamer Plugin zajedno sa include, na najnoviju verziju, recompile Gamemod.
-Podesi u server.cfg stream_distance
-Unutar ongamemodeinit u skripti dodaj ovu liniju koda: Streamer_VisibleItems(STREAMER_TYPE_OBJECT, 1000);
Nemoj povecavati broj iznad 1000 jer nece imati effekta, SAMP klijent ocitava do 1000 objekata odjednom, sve preko pocinje sa lošim ocitavanjem.
Zbog toga moraš optimizaciju da uradiš.

Citat: twoblqck.art poslato Septembar 16, 2024, 20:09:22 POSLE PODNEImas previse objekata u tom prostoru.
CMD:test(playerid)
{
        printf("%d", Streamer_CountVisibleItems(playerid, STREAMER_TYPE_OBJECT));
        return 1;
}

Pretpostavka da ce ti biti 1000 objekata ili 500 ovisno od streamer limita.
ali inace ja taj mod prebacujem na selo, znaci ubacio sam jednu mapu na selo a ove ostale u gradu nisam dirao i onda su pocele da se slabo ucitavaju
SAJKBHDSAGBHDVGASVGDFASVGD

Citat: K ROSE poslato Septembar 16, 2024, 20:12:57 POSLE PODNE-Previše objekata na jednom mjestu, uradi optimizaciju mape.
Ako je mapa enterijera, onda sve vece objekte stavi na 50 metara, a sve manje na 10.
Nema logike da se svi objekti ocitavaju po default distanci od 300 metara.
-Update Streamer Plugin zajedno sa include, na najnoviju verziju, recompile Gamemod.
-Podesi u server.cfg stream_distance
-Unutar ongamemodeinit u skripti dodaj ovu liniju koda: Streamer_VisibleItems(STREAMER_TYPE_OBJECT, 1000);
Nemoj povecavati broj iznad 1000 jer nece imati effekta, SAMP klijent ocitava do 1000 objekata odjednom, sve preko pocinje sa lošim ocitavanjem.
Zbog toga moraš optimizaciju da uradiš.
ali inace ja taj mod prebacujem na selo, znaci ubacio sam jednu mapu na selo a ove ostale u gradu nisam dirao i onda su pocele da se slabo ucitavaju znaci nisu bas blizu  tjst nisu uopste a ubacio sam ovo pod gamemodeinit i nista se ne desava i probao sam u server cfg

SAJKBHDSAGBHDVGASVGDFASVGD

Prebroj u skripti koliko imaš CreateObject, jer postoji limit od 1000 objekata po Defaultu.
Ako predješ taj limit objekti pocinju da nestaju.
Ako imaš više od 1000 CreateObjekata, onda ces morati objekte prebaciti u CreateDynamicObject