CPU Overload na Samp Serveru

Započeo sapobully, Februar 16, 2024, 17:41:01 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Cao, koristim makedonsku skriptu NewCity RPG staru nekih 7 godina i besplatnog hosta(lemehost.com)
Jedini problem koji imam je da kod Hosta imam ogranicenih 1Ghz dok moj server po startupu uzme odma 1,08 i smanji na minimum 0,95 potrosnju i server tako ne moze ni da se pokrene. Nisam nikakav skritper niti se razumem mnogo ali ukoliko je neko raspolozen da mi pomogne da resim ovaj problem bio bi jako zahvalan. Takodje na internetu nisam nasao mnogo info s obzirom da ljudi kazu da je do Loopova ali u to ne verujem mada moze biti. Ko zeli da pogleda skriptu itd moze da mi se javi jer ne znam kako drugacije da resim ovaj problem.
(takodje server treba onda odradi nekih 20ak min na 1ghz potrosnje da bi kao mogao da se pokrene nakon 1 restarta normalno i onda radi nekih 40ak mini normala sve top i nakon toga opet isto.) Probao sam i kod OptikLinka da vidim dal je do Hosta ali do hosta najverovatnije nije. Molim za konkretne odgovore i pomoc a skriptu itd mogu posaljem u dm.
Fala ljudi

Prvo, 1ghz nije mjera, posto nije isto 1ghz na i7 trinajeste generacije i 10 godina starom xeonu, IPC se drasticno razlikuje.
Drugo, obcno samp serveri tokom pokretanja ucitavaju svasta, od svih vozila, kuca i ostalih gluposti, dok to traje CPU ce raditi koliko god moze, jedino sto ce cekati je dok se ucita sa HDD-a, i eventualno taj sleep.

I dosli smo sad do onog glavnog, nema dzabe ni kod babe. Naravno da ce te jebati na razne nacine samo da bi ti platio. Ko je lud da placa struju, internet, ljude i svasta nesto da bi vama davao free servere?

Ako hoces pokusaj da povecas taj sleep, po defaultu je 5 milisekundi, ti stavi recimo 8, mada tu je ili problem samog hosta, ili je mod totalno u kurcu i cisto sumnjam da se isplati optimizovati. Mislim, mozda ima nesto u OnPlayerUpdate sto te jebe, ali opet to jedino neko umesto tebe da odradi, i vracamo se na ono nema dzabe ni kod babe.



Tema koju ste postavili nije po pravilima foruma.
Razlog zakljucavanja: Tema nije aktivna duze od 10 dana

Molimo Vas da procitate glavna pravila foruma kao i pravila ovog podforuma.