E-Mail

Započeo toncikica, Februar 28, 2024, 17:17:14 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Zanima me kako da provjerim kad se igrac registruje, ja imam dialog da mu izbaci email i treba ga jeli upisat, ali kako da napravim provjeru da li taj email vec u upotrebi, tj da li ga je neko drugi vec koristi. Inace .ini mi je gm...Znam mysql bi bio bolji, ali sam vec dosta uradio...

Izvoli:
tag ti je onaj kao "et" ako me razumes hteo sam ga navesti ali izbaci nesto drugo zbog balkan sampa.
[pawn]new mailstring = strfind( inputtext, "tag", true), tackastring = strfind( inputtext, ".", true ); // Proverava da li postoji ovo u recenici: (.) i (tag) //
if( mailstring == -1 || tackastring == -1) { // Ako ne postoji //
   new string4[162];
   SCM(playerid, -1, "Nepravilan unos E-Maila!");
}
else { // Ako postoji //
   SCM(playerid, -1, "Uspesno ste uneli E-Mail!");
}[/pawn]
Poslednja Izmena: Februar 28, 2024, 17:28:59 POSLE PODNE od mladen.

Citat: mladen. poslato Februar 28, 2024, 17:26:41 POSLE PODNE
Izvoli:
tag ti je onaj kao "et" ako me razumes hteo sam ga navesti ali izbaci nesto drugo zbog balkan sampa.
[pawn]new mailstring = strfind( inputtext, "tag", true), tackastring = strfind( inputtext, ".", true ); // Proverava da li postoji ovo u recenici: (.) i (tag) //
if( mailstring == -1 || tackastring == -1) { // Ako ne postoji //
   new string4[162];
   SCM(playerid, -1, "Nepravilan unos E-Maila!");
}
else { // Ako postoji //
   SCM(playerid, -1, "Uspesno ste uneli E-Mail!");
}[/pawn]
Imam to za provjeru je li ga dobro unio, ali nemam za npr ako se ti sad registrujes i ukucas pod email npr. "[email protected]", a reci cemo da ja koristim taj email, i sad ti treba izbacit error taj email je vec u upotrebi. Malo glupo objasnjavam, ali treba mi provjera da li se taj email koristi vec neki drugi igrac, tj. da ne budu 2 igraca sa istim emaliom

Prvi nacin, loop kroz sve korisnike i provjeri. Naravno tu sa masu accounta server kaput.
Drugi nacin, da svaki put kad se neko register sa mailom da ubacis ga u jedan fajl. I naravno pre nego sto ga ubacis proveris da li vec postoji u tom fajlu.
Ovo je jako prosto, samo opet, sto vise mailova to ce duze da loop kroz sve to...Ali makar sa jednim fajlom ima samo jead open i read, a ne trista hiljada nih.

Citat: Bit Frosty poslato Februar 28, 2024, 18:43:02 POSLE PODNE
Prvi nacin, loop kroz sve korisnike i provjeri. Naravno tu sa masu accounta server kaput.
Drugi nacin, da svaki put kad se neko register sa mailom da ubacis ga u jedan fajl. I naravno pre nego sto ga ubacis proveris da li vec postoji u tom fajlu.
Ovo je jako prosto, samo opet, sto vise mailova to ce duze da loop kroz sve to...Ali makar sa jednim fajlom ima samo jead open i read, a ne trista hiljada nih.
Napravio sam na foru novi folder hvala u svakom slucaju !