Kupovini Vozila

Započeo Ryan Firenzo, Februar 21, 2024, 09:28:15 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pitanje/savjet: Auto Salon
Opširnije:  Kad kupim auto iz salonu, nece mi spawnovati auto, Problem je u "PodesiVozilo(playerid, vehicleid);" ali samo nemogu da pogodim gde tacno da ubacim
Evo sve kodove ---> ( https://pastebin.com/Hnv0aGpa )
Dodatno: /

Ne vidim nigde definisane lokacije za spawn vozila iz salona, ne znam koji je gamemode u pitanju niti bih imao vremena da se malo vise pozabavim ovim.

Jednostavno resenje samo dodati listu lokacija za spawn vozila iz salona (osim ako vec nema ili proveriti da li se manualno postavljaju ili nesto tako)

Citat: naithdefacto poslato Februar 21, 2024, 14:40:37 POSLE PODNE
Ne vidim nigde definisane lokacije za spawn vozila iz salona, ne znam koji je gamemode u pitanju niti bih imao vremena da se malo vise pozabavim ovim.

Jednostavno resenje samo dodati listu lokacija za spawn vozila iz salona (osim ako vec nema ili proveriti da li se manualno postavljaju ili nesto tako)
Brt pred nekoliko dana sam sredio to kad sam ubacio "PodesiVozilo(playerid, vehicleid);" , ali greskom sam ga obrisao modu, a sad opet nemogu da ga pogodim gde tacno sam ubacio hahahha, ali uglavnom problem je sa "PodesiVozilo(playerid, vehicle);"
Kad kupim auto on se ne spawnuje a uzima novac i kad ukucam /v kaze mi "Nemate vozila" / "Vi nemate vozila"

Citat: Ryan Firenzo poslato Februar 21, 2024, 16:35:58 POSLE PODNE
Brt pred nekoliko dana sam sredio to kad sam ubacio "PodesiVozilo(playerid, vehicleid);" , ali greskom sam ga obrisao modu, a sad opet nemogu da ga pogodim gde tacno sam ubacio hahahha, ali uglavnom problem je sa "PodesiVozilo(playerid, vehicle);"
Kad kupim auto on se ne spawnuje a uzima novac i kad ukucam /v kaze mi "Nemate vozila" / "Vi nemate vozila"

probaj bez ovoga

[pawn]PodesiVozilo(playerid, vehicleid);[/pawn]



Citat: Ryan Firenzo poslato Februar 23, 2024, 11:04:19 PRE PODNE
Evo sve kodove
https://pastebin.com/hA3RcPNX

Niko li ne zna kako da resim ovaj problem?

Nije tip problema koji se resava na slepo, mora dobar debug da se odradi i testira da bi se videlo gde je problem.

Javi mi se veceras oko 21h pa ce resimo

Citat: naithdefacto poslato Februar 23, 2024, 13:23:02 POSLE PODNE
Nije tip problema koji se resava na slepo, mora dobar debug da se odradi i testira da bi se videlo gde je problem.

Javi mi se veceras oko 21h pa ce resimo
Hvala brt


Ako si sve debug-ove odradio kako treba i 100% si siguran da sve prethodno radi kako treba, fali ti u "PodesiVozilo(playerid, vehicleid)" da kreiras vozilo

Citat: rizla poslato Februar 24, 2024, 18:04:31 POSLE PODNE
Ako si sve debug-ove odradio kako treba i 100% si siguran da sve prethodno radi kako treba, fali ti u "PodesiVozilo(playerid, vehicleid)" da kreiras vozilo


Baza je u problemu kako sam video, nemam vremena da mu rekreiram celu databazu.

Citat: rizla poslato Februar 24, 2024, 18:04:31 POSLE PODNE
Ako si sve debug-ove odradio kako treba i 100% si siguran da sve prethodno radi kako treba, fali ti u "PodesiVozilo(playerid, vehicleid)" da kreiras vozilo

Da ali nemogu tacno gde da postavim PostaviVozilo(playerid, vehicleid);
Postavio sam ali kad kupim auto ne izadje na servera, kada ponovo se uklucim onda ga daje
Onda idem kod tune garazu i kad pisem /tune izlazi mi da nije mi privatno to vozilo  :'(
Poslednja Izmena: Februar 24, 2024, 22:35:44 POSLE PODNE od Ryan Firenzo


Dodaj crashdetect kao prvi plugin, ako imas neki overflow ili nesto on ce ti izbaciti u konzoli pa ce ti biti jasnije dje da gledas.
I debug funkcije kako se pozivaju, samo na vrh funkcije stavi debug za svaki argument. Pocni od allocatePlayerVehicle i PodesiVozilo, mozda sjebes slot ili slicno (uzrok trazi kasnije sad trazi problem)

koliko puta sam ti rekao

napravi u unutar svake funkcije print da vidis dokle je doslo i koji print se nece pojaviti

pošto vidis dialog taj Kupovina u njega stavis print("1"); ako ga vidis u serverlog znaci proslo je kroz taj dialog
sledece ako poziva funkciju allocatePlayerVehicle u nju ubaci print("2"); na kraj znaci i kroz tu funkciju je proslo
sledece poziva podesivozilo tu stavi print("3"); na kraj da samo provjeris je li proslo kroz sve funkcije

kada prodje kroz sve funkcije mozemo dalje traziti uzrok

Upwork Skills
Back-end:
• PHP Frameworks (Laravel, Symfony,Codeigniter)
• Python/Django
• Node.js

Front-end:
• HTML
• CSS pre-processing (SASS, LESS)
• Javascript (JQuery, Ajax, Vue, Angular, React, etc.)
• Bootstrap

CMS
• Wordpress (Woocommerce)
• Shopify, Magento