Problem sa svetlosnim objektima

Započeo rizla, Novembar 10, 2023, 08:54:52 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ime na Forumu: rizla
Problem: Da li postoji resenje za prelamanje svetlosti izmedju objekata
Slika/Video problema: https://prnt.sc/_RTuBk6gZj9d

Nisam strucan bas u mappanju, ali ja msm da to ne mozes fix, al opet nek ti neki mapper pomogne
••• Black East Community •••
• Developer •

Ako se ne varam to je vertex lighting. Mislim da to ne mozes fix, ali pokusaj da promenis boju objekta, samo stavi full bijela da je, mozda ce to resetovati vertex mapu.

PS: Ako to ne resi, probaj da promenis texturu (imas milion textura trave od raznih objekata)

Nije do vertex lightinga iako to može prouzrokovati sličan problem i rešiti se na relativno sličan način.



Ovaj objekat (LCSmallLight1 ako se ne varam) koristi corona 2DFX osvetljenje. Većina objekata koji koriste takvo osvetljenje ima mogućnost corona senki, odnosno ne samo da se igraču prikazuje particle, već se na groundu (ne na svim objektima, već onima u određenom radiusu) pojavljuje novi sloj, odnosno "senka" (particle.txd/shad_exp). To stvara problem koji vidiš na groundu.

Jedna od mogućnosti da se problem ukloni je postavljanje druge boje materijala na same objekte grounda što ne bih preporučio jer onda gube svoju VP vrednost i razlikovaće se od ostalih objekata. Takođe ne možeš promeniti materijal corona senke jer se ne nalazi u istom library-u kao materijali samog objekta. Nisam upoznat toliko sa SA:MP/streamer mogućnostima što se tiče materijala, ali pokušaj postaviti drugu boju na različite indekse materijala na sam objekat koji koristi 2DFX (LCSmallLight1).