Pomozite oko skriptnja MTA...

Započeo Ramza, Septembar 13, 2009, 15:58:46 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

Kako je mogu praviti objekte  u MTA recimo udem u MTA i onda trea quick connect? nikako da nadem svoj kucni da mogu skriptati...a btw kada udem na kucni kako mogu skriptati?  :-[  ........................i ako mi to objasnite volio bih da napisete kako da to stavim u scriptu prek pawna..et tnx...a na wiki se nemogu snaci

turker_kc



turker_kc


da skinuo sam MTA 1.1 ali valjda race editor...jer nemogu stavljat npr.sultana ako mi iiko moze reci jeli to pravi MTA i dat mi link svih ipeva ako moze... hvala unaprijed
                                               

u MTA pravis objekte,a pod objekte se ne podrazumjevaju auta i slicno..nego zgrade,znakovi,baze,ograde,itd... i kad udjes u mta ides na map editor i new race,das ime race-u i onda add element i dodajes gdje hoces sta..kada zavrsis save ides..a kad hoces ubaciti to u pawno tj.u tvoju skriptu imas ovdje na forumu pod vlastiti tutuoriali cini mi se ime teme je "Kako koristiti MTA" i tu udjes imas link na koji odes da bi preveo objekte u zeljeni kod..ako zelis obicni ides na pawno cod for SA:MP ako imas neki odredjeni streamer koji koristis onda nadjes tamo koji ti je..npr MidoStream itd...

A to sto si save u MTA ces naci u program files,mta san andreas,mods,maps_editor !

Bar je tako kod mene...

nadam se da sam pomogao  afro


Svi koji igraju CS-a neka nam se pridruze (:

da..punoooo hvala..samo recimo pravim jednu bazu....i ocu ogradu staviti nezz ID od ograde..a mogu li rrecimo u MTA hocu bazu da spravim  bazu neznam kako ubaciti sultana ili nrg....stavim ID slutana neznam...a na pawno neznama pa ako bi mi neko stavio link!

/veh ili /vec spawnaj sultana i onda udzes u nega kucas /save... onda di ti je instalirana GTA moras imat vakav fajl savedpositions udzes tu i uzmes kordinate posle u pawno ih stavis ..

Citat: Ramza poslato Septembar 14, 2009, 11:22:18 PRE PODNE
da..punoooo hvala..samo recimo pravim jednu bazu....i ocu ogradu staviti nezz ID od ograde..a mogu li rrecimo u MTA hocu bazu da spravim  bazu neznam kako ubaciti sultana ili nrg....stavim ID slutana neznam...a na pawno neznama pa ako bi mi neko stavio link!

ma biras koju ces ogradu il sta vec i postavljas..MTA ti je obicno crtanje..i kada sve zavrsis uradis kao sto sam ti rekao,prevedes i ubacis u skriptu pod OnGameModeInit

a auta ubacujes preko igre..udjes preko debuga ili normalno u igru i ides npr sultana /veh 560 0 0 i kad ga stvoris udjes u njeg /save sultan i odes program files,rockstar games,savedpositions.txt i to otvoris i nadjes gdje si ga save..biti ceti nesto ovako npr. AddStaticVehicle(541,881.3174,-1455.6759,13.2136,92.7410,0,1); // abcd

Nadam se da sam opet pomogao  :)



Svi koji igraju CS-a neka nam se pridruze (:

e pomogao si mi..al opet ...xD...udem u map editor...al di tream upisati to /veh sultan boja to i to* :?