sscanf warning: Strings

Započeo sapobully, Mart 31, 2023, 23:44:55 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dobijam povremeno upozorenje od crashdetector:
sscanf warning: Strings without a length are deprecated, please add a destination size
jel neko zna kako da resim ovo, btw nemam blage oko skriptanja nov sam u samp ako neko zeli pomoci znacilo bi mi

Zasto ste svi novi i necete da naucite osnove ???

Brate osnove ne znam, igram samp da se sprdam skinuo sam skriptu s neta. Voljan sam da naucim te tako pitam a odgovor bi mi znacio, ako si vec neko ko zna :)

Opet nov, opet tek uci...Opet ne jebe principe programiranja...I opet ako kazem nauci principe bice da serem, i da odjebem ako ne zelim da pomognem.

Prvo nauci da citas, nema veze sa crash detect, lepo pise sscanf warning (znaci sscanf je ne crash detect). Tako kad lupas bezveze samo sjebes sebe i ostale.
Drugo, spomenuo bih principe programiranja ali ne jebete vi to ni dva posto, jbg previse pametni ste se rodili za takve stvari, vama to ne treba. Kad je tako imas u sscanf-u kao drugi argument  nesto stipa "us", to s je string, za njega trebas dodati velicinu. Koja velicina, zavisi od samog stringa, on je opet prosledjen u sscanf samo iza, a gde je definisan to je pitanje (to je gde gledas njegovu velicinu). A posto ste previse pametni, primer iznad za velicinu od 24 karaktera bi bilo "us[24]"

Eto opet dajem zdravo na gotovo posto sam idiot...
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.

Treba da dodaš veličinu za string koji se parsira kao argument sscanf funkcije.

[pawn]
new string[MAX_STRING_LENGTH];
sscanf(string, "%s", string, sizeof(string)); // ili u sizeof operatoru dodas velicinu koju ce program da koristi, npr sizeof(128).
[/pawn]
• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security