Razlika ?

Započeo Ahbab, April 09, 2023, 19:18:50 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Koja je zapravo razlika izmedju ZCMD I YCMD I DA LI UOPSTE IMA RAZLIKE ZANIMA ME JER U YCMD MOGU SLEDECE
YCMD:komande(playerid, params[], help)

{
SCM(PLAYERID, -1, =============KOMANDE===============)
SCM(PLAYERID, -1, /me /do /ame /b)
RETURN 1;

}

ovo ovako jednostavno mogu odraditi u ycmd bez problema medjutim kada oco uradim u zcmd izbacuje errore ne razumijem sta trebam dodati na ovo da bi radilo u zcmd "novi sam"

razlika je u samom procesu i handle-u samih komandi.. tebi trenutno nebitno.. zcmd je malo zastario, te po meni YCMD je najbolji za sada jer je noviji i bolje optimizovan.

ZCMD je starija biblioteka koja je prva razvijena za obradu komandi. Koristi statičku sintaksu i makroe za definisanje komandi. Parametri komandi se definišu pomoću makroa kao što su CMD ili CMD_PARAMS. ZCMD pruža jednostavan i direktan pristup obradi komandi, ali može biti manje fleksibilan u odnosu na dinamičku sintaksu.

Dok, sa druge strane, YCMD je novija biblioteka koju je razvio Y_Less kao alternativu ZCMD-u, sa ciljem da bude fleksibilnija i moćnija opcija za obradu komandi. Koristi dinamičku sintaksu i funkcije za definisanje komandi, što omogućava veću fleksibilnost u upravljanju parametrima i obradi komandi. Pruža napredne opcije kao što su mogućnost korišćenja regularnih izraza, upravljanje privilegijama, opcije za tabulaciju i sl.

Ali, Pawn.CMD svakako preporucujem mimo ove dve biblioteke. Razlika je u brzini:


Istrazi sam, Google je majka :D
• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security

YCMD:komande(playerid, params[], help)

{
SCM(PLAYERID, -1, =============KOMANDE===============)
SCM(PLAYERID, -1, /me /do /ame /b)
RETURN 1;

}


A MOZE MI NEKO NAPISATI KAKO BI OVA KOMANDA IZGLEDALA U ZCMD  ::)

I da sta mi preporucijete nakon sto sam iscitao sve kako dalje da nastavim sta bi mi mogao biti sledeci korak nakon sto sam se upoznao sa nekim osnovama

Citat: Ahbab poslato April 09, 2023, 23:37:36 POSLE PODNE
YCMD:komande(playerid, params[], help)

{
SCM(PLAYERID, -1, =============KOMANDE===============)
SCM(PLAYERID, -1, /me /do /ame /b)
RETURN 1;

}


A MOZE MI NEKO NAPISATI KAKO BI OVA KOMANDA IZGLEDALA U ZCMD  ::)

[pawn]CMD:komande(playerid, params[])
{
    SendClientMessage(playerid, -1, "============KOMANDE===============");
    SendClientMessage(playerid, -1, "/me /do /ame /b");
    return 1;
}
[/pawn]
U suštini je isti postupak. YCMD koristi opcioni parametar help za prikazivanje informacija o komandi, dok ZCMD ne koristi poseban parametar za to, već informacije obično definiše u samoj komandi kao deo poruke koja se šalje klijentu (za to možeš da koristiš params ili sscanf).
• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security