[MySQL R41-4] (nesto drugacije)

Započeo Fr0z3n, Februar 01, 2022, 22:34:41 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pozrdav svima, video sam da dosta ljudi idalje pored mnogo tutoriala idalje ne moze da poveze bazu sa mysql-om pa cu pokusati da objasnim na najprostiji nacin i kako ja to najbolje znam...

Dakle sve sto vam je potrebno:
Denwer (za koriscenje lokalne databaze)
MySQL R41-4 (plugin + include)
I vas server...


Prvo sto treba jeste da kreirate variablu MySQL tipa, za konekciju, ja uvek varijablu nazovem dbHandle(meni je lakse da zapamtim, vi mozete da nazovete kako hocete).

Sada cemo kreirati definicije databaze.
Ja licno koristim na pocetku moda da bi mi bilo lakse kada hocu da prebacim na drugi host, to mozete raditi i funkcijom
[pawn]#if defined ..parametar.. #else ..parametar.. #endif[/pawn]
ali o tome u narednim tutorijalima.

Znaci krecemo ovako

[pawn]// globalna MySQL varijabla
new MySQL:dbHandle;

// localne definicije
#define MYSQL_HOST "localhost" // ime hosta
#define MYSQL_USER "root" // user baze(to je uglavnom ip)
#define MYSQL_PASS "" // password baze, ako je localhost default je null
#define MYSQL_BASE "" // ime databaze/.sql fajla
// Vi mozete prometi nazive definicija, kao i sve sto je pod "" u koliko imate podatke nekog hosta...
[/pawn]

Zatim dodajemo funkciju koja ce se pokretati sa serverom

[pawn]
// pazite na velika i mala slova u novijem compileru baca warning
stock ConnectMySQL()
{
    dbHandle = mysql_connect(MYSQL_HOST, MYSQL_USER, MYSQL_PASS, MYSQL_BASE);//присваеваем dbHandle функцию.
    switch(mysql_errno())
    {
      // Ovo je onaj klasicni print da li ste uspesno povezani ili ne
      printf("-> Povezivanje na bazu je proslo %s", (mysql_errno(MConnected) ? ("~neuspesno~"):("~uspesno~")));
 
      // U koliko zelite da vidite koji je tacan problem u toku povezivanja mozete koristiti i kod ispod!
      /*    
      case 0: print("MySQL uspesno povezan.");// ako je baza podataka povezana mysql vraca 0 i napise da je baza povezana
      case 1044: print("Veza sa bazom podataka nije uspela [Navedeno nepoznato korisnicko ime]");
      case 1045: print("Veza sa bazom podataka nije uspela [Navedena nepoznata lozinka]");
      case 1049: print("Veza sa bazom podataka nije uspela [Navedena nepoznata baza podataka]");
      case 2003: print("Veza sa bazom podataka nije uspela [Pristup bazi podataka odbijen (problem sa hostingom)]");
      case 2005: print("Veza sa bazom podataka nije uspela [Navedena nepoznata adresa]");
      default: printf("Veza sa bazom podataka nije uspela [Nepoznata greska. Kod greske: %d]", mysql_errno());*/

    }
    // Postavio sam funkciju da evidentira svaku radnju, ako niste zainteresovani, mozete da stavite mysql_log(ERROR|WARNING); da
    biste evidentirali samo greske i warninge
    mysql_log(ALL);
}[/pawn]

Ovu funkciju koristite pod OnGamemodeInt

[pawn]ConnectMySQL();[/pawn]

Fala!
Poslednja Izmena: Februar 01, 2022, 22:38:35 POSLE PODNE od Fr0z3n

Ja se nadam da nećemo makar imati glupe odgovore poput zašto mi mod ne radi i zatvori mi se cmd promp nakon što ga pokrene makar u skorijem periodu, budući da je 2022 a neki ne znaju spojiti framework star 20 godina na MySQL bazu, a MySQL je zastupljen u svakom ćošku interneta danas.

Citat: Slade poslato Februar 02, 2022, 00:16:13 PRE PODNE
Ja se nadam da nećemo makar imati glupe odgovore poput zašto mi mod ne radi i zatvori mi se cmd promp nakon što ga pokrene makar u skorijem periodu, budući da je 2022 a neki ne znaju spojiti framework star 20 godina na MySQL bazu, a MySQL je zastupljen u svakom ćošku interneta danas.

Slicnih tutoriala je napravljeno vec dosta puta, tako da verovatno da hoce

Citat: Slade poslato Februar 02, 2022, 00:16:13 PRE PODNE
Ja se nadam da nećemo makar imati glupe odgovore poput zašto mi mod ne radi i zatvori mi se cmd promp nakon što ga pokrene makar u skorijem periodu, budući da je 2022 a neki ne znaju spojiti framework star 20 godina na MySQL bazu, a MySQL je zastupljen u svakom ćošku interneta danas.
Kad im kazes da bolje da urade MySQL mod da prebaceuju sve u sql oni samo ce da skinu mod a sta su skinuli ne znaju ni oni
Sunce greje lagano šetam se po Voždovcu
Moja kučka i ja, furam je na povodcu
Zove se Lola i nije nešto lepa
Ali meni daće lapo kada dokopa se repa
Rođena na ulici, dolazi iz geta
I zato je gangsta kučka, a ne starleta
Zahvaljujući njoj meni dignuta je đoka
Krov je spušten, vožnjica od bloka do bloka
I ako glumiš mangupa jebaće ti mamicu
U tašni nema lak za nokte, ali ima palicu
Odrasla na Medaku, iz huda je sestra
Nijedna Snoopova kučka nije tol'ko gangsta
Za nju sam 'Pac, ona moja je Madonna
Ako znaš još neku takvu javi mi preko fona
I kada njesra izbije ona ne vata pištolja
Već nabada na prvu jer je gangsta drolja