South Wide "Od 0"

Započeo Detth, Avgust 27, 2022, 13:05:01 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Citat: Nexsus poslato Avgust 28, 2022, 15:50:46 POSLE PODNE
Lijep mod
alo nexsuse ne javljaj se idi na skolu skriptanja dzaba davas pare kad si glup ko tri kurca

Citat: ThePakly poslato Septembar 30, 2022, 20:30:28 POSLE PODNE
alo nexsuse ne javljaj se idi na skolu skriptanja dzaba davas pare kad si glup ko tri kurca

Po tvom opisu modgu videti koliko si ti "pametan"
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: ThePakly poslato Septembar 30, 2022, 20:30:28 POSLE PODNE
alo nexsuse ne javljaj se idi na skolu skriptanja dzaba davas pare kad si glup ko tri kurca
Python | ✅ JavaScript | ✅ C++ | ✅ C# | ✅ HTML, CSS | ✅

Learning QBasic

Python - Ne znas, JavuScript - Ne znas, C++ - Ne znas, HTML - Nemas pojma, CSS - Nemas pojma, QBasic - Neces znati
ukratko, obrisi taj opis jer si glup kao 7 kurceva
BIGDOG ENTERTAINMENT

Citat: remixations poslato Septembar 30, 2022, 22:02:39 POSLE PODNE
Python | ✅ JavaScript | ✅ C++ | ✅ C# | ✅ HTML, CSS | ✅

Learning QBasic

Python - Ne znas, JavuScript - Ne znas, C++ - Ne znas, HTML - Nemas pojma, CSS - Nemas pojma, QBasic - Neces znati
ukratko, obrisi taj opis jer si glup kao 7 kurceva
Ne znas ni ko sam a govoris kako ne znam ove jezike? Ne razumem


@ThePakly nick na discordu a i ovo dosta govovori
Zz
fakenexsus



y_hooks public hookovi imaju pogresne return vrednosti, s jedne strane radio sam dosta puta istu gresku i nisam naletio na problem ako se koriste 0 i 1, ali nije y_less dzabe uveo makro vrednosti tipa Y_HOOKS_CONTINUE_RETURN_0
Mod gde je razdvojena logika po includovima (kako vi volite da zovete modularan), i onda ovo:

[pawn]
ControlLaptopTD(playerid, bool:show)
{
   if(show)
   {
      TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[0]);   TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[1]);
      TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[2]);   TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[3]);
      TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[4]);   TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[5]);
      TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[6]);   TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[7]);
      TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[8]);   TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[9]);
      TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[10]);
   }
   else
   {
      TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[0]);   TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[1]);
      TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[2]);   TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[3]);
      TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[4]);   TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[5]);
      TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[6]);   TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[7]);
      TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[8]);   TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[9]);
      TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[10]);
   }
   LaptopTDShown[playerid] = show;
   return 1;
}
[/pawn]
Sad iskreno ne znam sta da mislim...Mislim znam sta da mislim, copy/paste iz 5 modova koji su full isti, i nazovi to od 0.

Ako smo do sad svi shvatili da niko ne ume da popravi katastrofu sa clan1...clan30, ovde imamo i nesto novo (ili ja to samo nikad nisam video u ostalim modovima posto sam obicno proletio okom i to je to).
[pawn]E_DATA_ORGVEHS{

    ovehID,
    ovehOrgID,
    ovehID1,
    ovehID2,
    ovehID3,
    ovehID4,
    ovehID5,
    ovehBoja1,
    ovehBoja2,
    ovehExists
}[/pawn]

Sve u svemu isti mod ko i polovina ostalih samo razbacane stvari po fajlovima i to je to. I sam govorim da treba razdvajati razlicite logicne stvari po fajlovima, ali sigurno ne na ovakav nacin, ovo je obican copy/paste bez nekog veceg smisla. Dobar primer bi bio alt_chat (da nije toliko prost sistem i da ima potrebe za hookovima i get/set metodama, bio bi idealan primer).

Pohvale za trud, lijepi je mod. 8)
To get something you never had,
You have to do something you never did.




Citat: User Banned poslato Oktobar 03, 2022, 23:41:59 POSLE PODNE
y_hooks public hookovi imaju pogresne return vrednosti, s jedne strane radio sam dosta puta istu gresku i nisam naletio na problem ako se koriste 0 i 1, ali nije y_less dzabe uveo makro vrednosti tipa Y_HOOKS_CONTINUE_RETURN_0
Mod gde je razdvojena logika po includovima (kako vi volite da zovete modularan), i onda ovo:

[pawn]
ControlLaptopTD(playerid, bool:show)
{
   if(show)
   {
      TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[0]);   TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[1]);
      TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[2]);   TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[3]);
      TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[4]);   TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[5]);
      TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[6]);   TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[7]);
      TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[8]);   TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[9]);
      TextDrawShowForPlayer(playerid, LaptopTD[10]);
   }
   else
   {
      TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[0]);   TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[1]);
      TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[2]);   TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[3]);
      TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[4]);   TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[5]);
      TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[6]);   TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[7]);
      TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[8]);   TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[9]);
      TextDrawHideForPlayer(playerid, LaptopTD[10]);
   }
   LaptopTDShown[playerid] = show;
   return 1;
}
[/pawn]
Sad iskreno ne znam sta da mislim...Mislim znam sta da mislim, copy/paste iz 5 modova koji su full isti, i nazovi to od 0.

Ako smo do sad svi shvatili da niko ne ume da popravi katastrofu sa clan1...clan30, ovde imamo i nesto novo (ili ja to samo nikad nisam video u ostalim modovima posto sam obicno proletio okom i to je to).
[pawn]E_DATA_ORGVEHS{

    ovehID,
    ovehOrgID,
    ovehID1,
    ovehID2,
    ovehID3,
    ovehID4,
    ovehID5,
    ovehBoja1,
    ovehBoja2,
    ovehExists
}[/pawn]

Sve u svemu isti mod ko i polovina ostalih samo razbacane stvari po fajlovima i to je to. I sam govorim da treba razdvajati razlicite logicne stvari po fajlovima, ali sigurno ne na ovakav nacin, ovo je obican copy/paste bez nekog veceg smisla. Dobar primer bi bio alt_chat (da nije toliko prost sistem i da ima potrebe za hookovima i get/set metodama, bio bi idealan primer).

fr fr (nisam procitao ni trecinu)