Problem sa racunarom

Započeo _tayloR, Avgust 19, 2021, 00:25:14 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ovako, desava mi se da se kompjuter zamrzne u CSGO ili ponekad ugasi. Dok sam igro FiveM to se nije desavalo nijednom a u obicnom GTA V jeste.

Izmjerio sam temperaturu procesora dok igram CSGO iznosi 79( i ne pomjera se sa toga dok igram uopste ), maximalna je 80, a maximalnu je izmjerilo 83.

Takodje na HDDu imam samo jedan bad sector.

Sta kazete jel to ok temperatura ili je do HDD mozda.

Da pokusam promjeniti pastu na procesoru ?

Skini MSI Afterburner i popali sve hardware monitoring graphs, pa prati sva desavanja za vreme igranja igre.
Ja sam pre nekih 10-11 godina imao problem sa tim zabadanjem kompa i isto se znao ugasiti(10-20 sec nakon sto zabode). Problem je bio sata kabal...
Poslednja Izmena: Avgust 19, 2021, 00:39:15 PRE PODNE od Hayamoto

Uf bratski moze biti sve i svasta. Ali zabadanje i gasenje zvuci kao pregrijavanje.
Proveri koliko ti je TjMax temperatura za tvoj CPU, posto 80c zvuci kao temperatura na kojoj ce CPU poceti da ti throtluje ako nije neki high end CPU koji moze i na 100c da radi...

Najpametnije ti je da pratis temperaturu i frekvenciju CPU i GPU, tako da znas da ti nista ne throtluje.
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.

ja picio po 90° dok sam igro cs go na laptopu hahah
i da zameni pastu ako nisi menjao

Limitraj FPS u CS:GO na onoliko koliko tvoj monitor maksimalno podržava (Hz)
Znači ako imaš 60Hz monitor - max fps 60
144? max fps 144.

Nema potrebe za više.
Provei kuler, stavi pastu i proveri jel skinuta plastika ako je OEM (kupljen prebuilt)
Pola naših invalidskih firma nije sposobdno da skine stiker sa coolera lmao

Rijesio sam bio je problem do paste i hladnjak je bio zaprljan.

Promjenio sam pastu na grafickoj i na procesoru i kompresorom detaljno ocistio hladnjake i sada sve ok radi.

Citat: _tayloR poslato Avgust 19, 2021, 21:04:21 POSLE PODNE
Rijesio sam bio je problem do paste i hladnjak je bio zaprljan.

Promjenio sam pastu na grafickoj i na procesoru i kompresorom detaljno ocistio hladnjake i sada sve ok radi.
Pasta retko kada degradira toliko da nemoze da prenese toplotu do situacije kada CPU mora da se ugasi da ne bi crko (da moze degradirati da ti CPU throtluje ali ne da se i gasi, to je vec previse). Pre ce biti da si imao cooler koji nije bio dobro pritegnut, pa ti preporucujem da proveris i sada to. Pogotovo ako je neki fabricki intelov sa onim plastikama sto prolaze kroz rupe na maticnoj, one znaju tokom vremena da se istegnu (dovoljno je jedna strana da se otegne).
Discord: fros7y
Resavam sve HITNE probleme za samp i generalno u vezi administracije i odrzavanja servera za $$$.

Ne skriptam generalno osim ako nije neka sitnica da se napravi ili popravi.

DM na Discord pa po dogovoru. Uplate samo preko paypal ili na banku direktno. Nista western, kripto i ostala sranja.

Citat: Deleted User poslato Avgust 19, 2021, 21:24:53 POSLE PODNE
Pasta retko kada degradira toliko da nemoze da prenese toplotu do situacije kada CPU mora da se ugasi da ne bi crko (da moze degradirati da ti CPU throtluje ali ne da se i gasi, to je vec previse). Pre ce biti da si imao cooler koji nije bio dobro pritegnut, pa ti preporucujem da proveris i sada to. Pogotovo ako je neki fabricki intelov sa onim plastikama sto prolaze kroz rupe na maticnoj, one znaju tokom vremena da se istegnu (dovoljno je jedna strana da se otegne).
Jesu plastike, po meni je to malo glupo jer se bolje srafom moze zategnut direktno, za sada je OK ako bude i dalje nesto vidjet cu.

Sad sam igro Competitive i max izmjerena je 66 stepeni, prosjecno je isla nekih 50-55 stepeni kroz cijeli mec.

I da cooler mi se cini dosta malan

Citat: _tayloR poslato Avgust 19, 2021, 21:58:39 POSLE PODNE
Jesu plastike, po meni je to malo glupo jer se bolje srafom moze zategnut direktno, za sada je OK ako bude i dalje nesto vidjet cu.

Sad sam igro Competitive i max izmjerena je 66 stepeni, prosjecno je isla nekih 50-55 stepeni kroz cijeli mec.

I da cooler mi se cini dosta malan
Nemoj da menjaš kuler samo zbog toga..66 stepeni je sasvim prihvatljiva temp, znam da na linuxu ima cmd sensors i izbaci max high/max temperature, za moj cpu je crit 100 a high 80 na primer

Citat: Sage poslato Avgust 19, 2021, 22:27:02 POSLE PODNE
Nemoj da menjaš kuler samo zbog toga..66 stepeni je sasvim prihvatljiva temp, znam da na linuxu ima cmd sensors i izbaci max high/max temperature, za moj cpu je crit 100 a high 80 na primer
Ma sada je Ok temperatura u csgo varira 50-55 tako nesto dok prije zakuca u 79 i ne pomjera se sa toga uopste

Citat: _tayloR poslato Avgust 19, 2021, 21:58:39 POSLE PODNE
Jesu plastike, po meni je to malo glupo jer se bolje srafom moze zategnut direktno, za sada je OK ako bude i dalje nesto vidjet cu.

Sad sam igro Competitive i max izmjerena je 66 stepeni, prosjecno je isla nekih 50-55 stepeni kroz cijeli mec.

I da cooler mi se cini dosta malan
Pazi da tu plastiku ne zategnes mnogo, jer se meni desilo jednom da sam poprilicno zategao i onda mi slot za RAM nije radio. Samo sam malo popustio i kasnije je radilo. Ali da, mnogo su zeznuti ti kuleri sa Intel-ovih procesora. Uvek sam za opciju da uzmem posebno neki kuler bez te plastike. Temperatura procesora je sasvim u redu da bude povisena tokom gejminga (do nekih 80-85 stepeni). :)
• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security

Citat: Vasic poslato Avgust 20, 2021, 00:59:53 PRE PODNE
Pazi da tu plastiku ne zategnes mnogo, jer se meni desilo jednom da sam poprilicno zategao i onda mi slot za RAM nije radio. Samo sam malo popustio i kasnije je radilo. Ali da, mnogo su zeznuti ti kuleri sa Intel-ovih procesora. Uvek sam za opciju da uzmem posebno neki kuler bez te plastike. Temperatura procesora je sasvim u redu da bude povisena tokom gejminga (do nekih 80-85 stepeni). :)
To su visoke temperature ali su "okej" :D

Citat: Sage poslato Avgust 20, 2021, 01:08:24 PRE PODNE
To su visoke temperature ali su "okej" :D
Pa, tako bar kazu. Citao sam teme po forumima, kao sto je tomshardware, kazu da je to okej ako igras zahtevnije igrice.
Nece se sigurno istopiti. Cak sam i to malo istrazivao, i kazu da im je Melting Point kod nekih 200 stepeni. Ali ne verujem da se ta temperatura uopste dostize. Retko. :)
• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security

Citat: Vasic poslato Avgust 20, 2021, 00:59:53 PRE PODNE
Pazi da tu plastiku ne zategnes mnogo, jer se meni desilo jednom da sam poprilicno zategao i onda mi slot za RAM nije radio. Samo sam malo popustio i kasnije je radilo. Ali da, mnogo su zeznuti ti kuleri sa Intel-ovih procesora. Uvek sam za opciju da uzmem posebno neki kuler bez te plastike. Temperatura procesora je sasvim u redu da bude povisena tokom gejminga (do nekih 80-85 stepeni). :)
Procesor je AMD FX(tm)-8350 Eight-Core Processor 4.00 GHz nije intel

Citat: _tayloR poslato Avgust 20, 2021, 01:23:25 PRE PODNE
Procesor je AMD FX(tm)-8350 Eight-Core Processor 4.00 GHz nije intel
Pricamo o kuleru, svakako je kuler slican Intel-ovom
• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security