[Pomoc]Kako ubacit u FS kupnju kuca i jos par pitanja

Započeo marsmarin, Oktobar 02, 2010, 19:30:21 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Kao sto pise u naslovu neznam napravit na FS da se mogu kupit kuce,kako napravit admin komandu i kako je napravit npr za 10 ili 5 level

Mislim da za admin komandu ide nesto slicno ovome:

{ dcmd_komanda(playerid,cmd true)

                             if(IsPlayerAdmin)
}

Evo i imam jos samo 2 pitanje kad upisem /save pise mi "You are saved on foot position" ili kad sam u autu mi pise "You are saved in vehicle position".Cito sam da mi to sačuva kordinate vozila ili igraca gdje ce se spawnat.Pa me zanima ako sam upravu gdje se nalazi taj fajl.I zadnje pitanje kako napravit da mi igrac kad mi se spawna ima 5000 k a ne 30000 k.Pretpostavljam da to trebam promjenit u FS tamo di mi pise:

Public OnPlayerSpawn
<center></center>

Ja ti napravim koliko oces kuca u LS......Ako placas  :P  8)
â"Œâˆ©â"(â—•_â—•)â"Œâˆ©â"

Respect to: (à¥"_à¥") - ČιѕÑ,σ яÑ"кяÑ"αÑ,ινησ - (à¥"_à¥") , [Saw]BloodMaster

â"Œâˆ©â"(â—£_â—¢)â"Œâˆ©â"

EVO TUT ZA KUCE


1. Udite u igru(debug ili normalno) i otidite do ulaza u kucu i napisite /save
2. Uzmite X,Y i Z iz savedpositions.txt koji se nalazi u GTA glavnom folderu.
3. Kliknite OVDJE da bi vidjeli interior id-ove i exit x,y,z koji cete trebati kasnije
4. Otidite u scriptfiles(u samp-server-u) i zatim na property.cfg
5. Tamo napisite na zadnjoj linij:

xUlaza,yUlaza,zUlaza,xIzlaza,yIzlaza,zIzlaz,0,0,0,0,0,Vlasnik_Kuce,Opis kuce,vrijednost kuce,0,0,id_interiora,1,0,0,5000,1,0,418,-1,-1,134,level_kuce

6. Poslje toga otici u GF GM i u trazilicu napisati HouseInfo i zamjenit HouseInfo[nekibroj][hInfo]; sa HouseInfo[taj_broj+1][hInfo];
{ Primjer za HouseInfo => vec ima: HouseInfo[50][hInfo]; a treba promjenit u HouseInfo[51][hInfo]; }

Ako hocete kucna vozila(vozila koja su pred kucom i koje posjeduje vlasnik kuce) nastavite citati...
7. U igri dodite do kuce gdje ste napravili ulaz i zatim otidite do te kuce gdje hocete da bude kucni auto i upisite /save
8. Otidite u GF GM i u trazilicu napisite HouseCarSpawns
9. Kad ste nasli vidjet cete HouseCarSpawns[neki_broj][4];, ovaj neki_broj morate povecati za 1.
10. Zatim na kraju(red prije "};") napisite:

{x, y, z, rx}

{ Objasnjenja: x = 2. po redu u savedpositions.txt , y = 3. po redu , z = 4. po redu , rx = 5. po redu }
{ Napomena(!!): Prije nego sto stavite svoje kordinate jednu liniju gore imat cete {x,y,z,rx}(bit ce kordinati a ne x,y,z,rx) i na kraju tog reda morate stavit ","(zarez). }
{ Napomena(!): Kucne aute morate raditi po redu kako kuce idu }

Preuzeto sa: www.balkan-mafia.com

Citat: gonss.pwn poslato Oktobar 02, 2010, 19:58:46 POSLE PODNE
EVO TUT ZA KUCE


1. Udite u igru(debug ili normalno) i otidite do ulaza u kucu i napisite /save
2. Uzmite X,Y i Z iz savedpositions.txt koji se nalazi u GTA glavnom folderu.
3. Kliknite OVDJE da bi vidjeli interior id-ove i exit x,y,z koji cete trebati kasnije
4. Otidite u scriptfiles(u samp-server-u) i zatim na property.cfg
5. Tamo napisite na zadnjoj linij:

xUlaza,yUlaza,zUlaza,xIzlaza,yIzlaza,zIzlaz,0,0,0,0,0,Vlasnik_Kuce,Opis kuce,vrijednost kuce,0,0,id_interiora,1,0,0,5000,1,0,418,-1,-1,134,level_kuce

6. Poslje toga otici u GF GM i u trazilicu napisati HouseInfo i zamjenit HouseInfo[nekibroj][hInfo]; sa HouseInfo[taj_broj+1][hInfo];
{ Primjer za HouseInfo => vec ima: HouseInfo[50][hInfo]; a treba promjenit u HouseInfo[51][hInfo]; }

Ako hocete kucna vozila(vozila koja su pred kucom i koje posjeduje vlasnik kuce) nastavite citati...
7. U igri dodite do kuce gdje ste napravili ulaz i zatim otidite do te kuce gdje hocete da bude kucni auto i upisite /save
8. Otidite u GF GM i u trazilicu napisite HouseCarSpawns
9. Kad ste nasli vidjet cete HouseCarSpawns[neki_broj][4];, ovaj neki_broj morate povecati za 1.
10. Zatim na kraju(red prije "};") napisite:

{x, y, z, rx}

{ Objasnjenja: x = 2. po redu u savedpositions.txt , y = 3. po redu , z = 4. po redu , rx = 5. po redu }
{ Napomena(!!): Prije nego sto stavite svoje kordinate jednu liniju gore imat cete {x,y,z,rx}(bit ce kordinati a ne x,y,z,rx) i na kraju tog reda morate stavit ","(zarez). }
{ Napomena(!): Kucne aute morate raditi po redu kako kuce idu }

Preuzeto sa: www.balkan-mafia.com


Puno hvala ali ja nemam property.cfg dali za njega moram skinut neku skriptu ka sto npr kad skines XtremeAdmin dobis one configuration cfg fileove.Sto ti je GF i GM pretpostavljam da je GM GameMode a GF neznam sto je.Ne radi ti onaj link za interior id.
Poslednja Izmena: Oktobar 02, 2010, 20:53:59 POSLE PODNE od marsmarin
<center></center>

Staljin

GM-GameMode
GF_GodFather(gamemode vecina balkanskih servera ga koriste)
eo ti novi link
http://wiki.sa-mp.com/wiki/InteriorIDs

Evo tu cu postaviti pitanje da bzvz ne otvaram novu temu.Kako mogu staviti da vidim koliko mi auto ide na km/h
Poslednja Izmena: Oktobar 03, 2010, 20:25:55 POSLE PODNE od marsmarin
<center></center>